Як у Рівному збирають підписи на підтримку звернення до НАТО про закрите небо

Відео Влада Мартинчука

Рівненщина долучилася до Всеукраїнського збору підписів про закрите небо. З учорашнього вечора в області зібрано вже біля 11 тисяч голосів. 

Про це повідомляє голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.

«Четверта влада» спостерігала як збирають підписи сьогодні, 06 березня, у Рівному в районі Боярки.

«Тисячі загиблих та поранених дітей, жінок, літніх людей, зруйновані лікарні, школи, дитячі садки – така ціна вашого зволікання. Підтримайте звернення України до НАТО про закриття неба! Діяти треба негайно!», – йдеться у тексті звернення, яке масово підписують мешканці Рівненщини.

Звернення адресоване президентам США, Франції, канцлеру Німеччини, прем’єр-міністру Великої Британії, Генеральному секретареві НАТО, урядам та парламентам країн-членів НАТО, дипломатичному корпусу усіх держав НАТО. Такий збір підписів триває по всій країні.

– До цього процесу залучені волонтери, всі небайдужі громадяни. Cкільки часу триватиме збір підписів – невідомо. Але влада взяла на себе їх зберігання і підрахунок. Тобто в кожному районі райдержадміністрації їх збирають від волонтерів, рахують кількість голосів. Далі чекаємо інформацію з Києва, куди їх передавати, – каже прессекретар голови Рівненської військової адміністрації Олександр Поліщук.

Тільки в одному з ОСББ Рівного за півгодини поставило підпис близько 200 мешканців. Люди кажуть, що вірять у таке спільне зусилля. 

Голова ОСББ одного із будинків Рівного Олена Хомич:

– Маленьких людей не існує, особливо в Україні, особливо українців. Ми всі – велика сила насправді. 

Наші мешканці – це наша сила, наша підтримка. Ми без них – нікуди. Це величезна громада, це величезне Рівне, це вся Україна.    

Ми просто закинули інформацію, мешканці – приходьте, давайте долучатися, що в нас є все ж таки спосіб, як достукатися  до світових лідерів, щоб вони, нарешті, закрили нам небо. На землі ми з ними справимося, насправді. А небо ми не можемо захистити в повному обсязі. Харків знищений. Суми – в біді. Чернігів – знищений. Київ – у біді.

І якщо нам не допоможе світова спільнота, ми закриємо його власними долонями, якщо на це потрібна буде воля Божа.

Я думаю, Володимир Зеленський покаже і донесе кожен підпис і зможе реально підтвердити кожен підпис наших людей з великим проханням, з яким ми звертаємося до світової спільноти.

Рівнянка Віра

– Найважливіше – мир, спокій, мирне небо, діти щоб були живі. І щоб не помирали наші сини.

Рівнянин:

 – Я хочу, щоб він здох, цей козел лисий! До чого він довів! Я йому не вірю так, як Гітлеру.

Рівнянин:  

– Немає слів, немає слів… Біда. І це треба зупиняти.

Рівнянка Галина:

– Я думаю, що хтось дослухається колись до нас і все таки нам допоможуть. Дуже тяжко це все переживати. Страшно за дітей, страшно за внуків. Дуже хвилюємося. Думаємо, що дослухаються. Все таки люди мають почути нас. Постараються вигнати цю нечисть  Ми в це віримо і надіємося, що все таки перемога буде за нами. Слава Україні!   

Вчора такі звернення підтримали Рівненські міська і обласна ради.

Коли небо закривають, то воно патрулюється військовою авіацією або охороняється системами протиповітряної оборони чи ракетними комплексами «земля-небо». Авіапростір постійно моніториться радарами та з космосу, а всі військові літаки, які порушують зону без польотів, збиваються.

Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили НАТО (саме до цього блоку ми звертаємося) повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і збивати літаки та гелікоптери, які «заблукали» в Україні.

Проте НАТО не поспішає ухвалювати таке рішення.

Речниця Білого дому Джейн Псакі заявила, що закриття неба потенційно означає прямий конфлікт і війну з Росією, а США цього не планує.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі – там оперативна стрічка новин про події російсько-української війни

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)