Перша сесія Рівнеради під час повномасштабної війни: відео

Чому НАТО не хоче закривати небо України

Відео Влада Мартинчука

«Глибокі їхні стурбованості нічим не завершуються. Нас уже дістало слухати про глибоке занепокоєння. Нам потрібно бачити реальні кроки і дії», – виступив міський голова Рівного Олександр Третяк на сесії Рівнеради.

Сьогодні, 5 березня, депутати Рівнеради проголосували за звернення про закриття неба над Україною. Його надішлють генсеку НАТО, президентам США, Франції, Німеччини, прем’єр-міністрові Великобританії та урядам і парламентам країн, які є членами НАТО, послам та дипломатичному корпусу НАТО.

Депутати Рівнеради. Фото Рівненської ОДА

Також депутати Рівненської міськради проголосували і за звернення до міст-партнерів та Конгресу регіональних та місцевих рад Ради Європи щодо ядерної загрози у зв’язку з обстрілами Запорізької АЕС.

«Російська влада та її війська перейшли всі мислимі та не мислимі обмеження і поставили світ на межу чергової ядерної катастрофи. Небезпека аварії на Запорізькій АЕС викличе тисячі загиблих та мільйони постраждалих не лише в Україні, але й в усій Європі. Саме зараз час зупинити війну, розпочату Росією проти мирного українського народу. Ми всі відповідаємо за те, яким буде світ завтра», – йдеться у тексті цього звернення.

– Радіація не визнає меморандумів, не визнає ніяких актів, в радіації немає кордонів, – каже міський голова Рівного Олександр Третяк. – Ми підтримуємо позицію центральної влади. Ми закликаємо Європу та Сполучені Штати Америки прокинутися. Так, вони допомагають нам. Але у нас сьогодні чітка вимога – зона закритого неба над Україною.

Сьогодні не одна Рада приймала таке рішення, це зробили багато і обласних, і міських рад України. Мери, голови обласних рад, депутати – всі в один голос вимагають негайного старту безпілотної зони.

Таке ж рішення прийняла і Рівненська обласна рада. Фото Рівненської ОДА

Коли небо закривають, то воно патрулюється військовою авіацією або охороняється системами протиповітряної оборони чи ракетними комплексами «земля-небо». Авіапростір постійно моніториться радарами та з космосу, а всі військові літаки, які порушують зону без польотів, збиваються.

Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили НАТО (саме до цього блоку ми звертаємося) повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і збивати літаки та гелікоптери, які «заблукали» в Україні.

Проте НАТО не поспішає ухвалювати таке рішення.

Речниця Білого дому Джейн Псакі заявила, що закриття неба потенційно означає прямий конфлікт і війну з Росією, а США цього не планує.

Окрім того депутат Рівнеради Святослав Клічук закликав міську владу почати вирішувати й інші питання, як от проблема ведення бізнесу під час війни та залучення міського бюджету для вирішення потреб біженців.

Депутат Святослав Клічук звертає увагу на потребу дати сигнал бізнесу і підтримати з бюджету ті ініціативи, якими наразі переймаються волонтери

– Бізнес питає, що нам робити? Багато хто може працювати, але сумнівається. Є питання, наскільки це взагалі морально, коли країна воює.

На мою думку, ми маємо дати сигнал місту, місто має максимально працювати. Є питання необхідності охорони бізнесу, давайте про це говорити. Якщо у нас є масова проблема із закупівлею для біженців якихось там речей, давайте ми, як місто, це системно будемо вирішувати.

– Ми місто, в нас є бюджет, в нас війна. І давайте це вирішувати, як місто. Не покладатись на волонтерів. Вони закрили перші дні, далі має бути системна робота.   

У свою чергу, депутат Віталій Чугуєвець попросив звернути увагу на ціноутворення, особливо на продукти в умовах війни.  

– Є люди, які жертвують, а є ті, які наживаються на містянах, – каже депутат.

Дивіться також: Що таке діпфейки, якими росія збирається атакувати Україну


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі – там оперативна стрічка новин про події російсько-української війни

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте