З Одеси у Рівне: хто і як передавав гроші посадовиці Рівненської ОДА

Та про інші зловживання працівників соцзахисту з путівками

73-річну колишню директорку одеського санаторію Тамару Чуєву судять у режимі відеоконференції
Джерело
«Четверта влада»

Матір обласного посадовця соцзахисту передала пакунок з грошима у Рівне з Одеси. До того ж жінка лікувалася у санаторії по дитячій путівці. Подробиці справи, у якій обвинувачують колишню керівницю департаменту Рівненської облдержадміністрації.

73-річну директорку одеського санаторію ДП «Клінічний санаторій матері та дитини по реабілітації хворих із захворюванням органів зору «Зелений мис» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» Тамару Чуєву обвинувачують у Рівному в дачі хабара.

За версією слідства, керівниця санаторію Тамара Чуєва запропонувала хабар керівниці Департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА Ользі Підкидач. Кошти призначалися за сприяння у постачанні путівок в санаторій.

11-го вересня 2015-го року Тамара Чуєва передала Ользі Підкидач дев’ять тисяч гривень та комплект постільної білизни вартістю одна тисяча гривень разом із запискою.

Керівниці одеського санаторію інкримінують частину 3 статті 369 Кримінального кодексу України – неправомірна вигода службовій особі, яка займає відповідальне становище. За такий злочин передбачене позбавлення волі від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

З осені 2018-го року і до січня 2019-го року у справі намагаються допитати одеських свідків, яких викликав прокурор. Однак, жоден із цих свідків не з’явився на допит у режимі відеоконференції.

У суді почали допитувати рівненських свідків. На засідання прокуратура викликала колишнього підлеглого Ольги Підкидач – Сергія Чернія. 

За її керівництва він очолював Управління соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА.

Окрім того був головою тендерної комісії в департаменті, від якої залежало придбання путівок в санаторії.

З 2016-го року і по нині Сергій Черній голова Корецької райдержадміністрації.

Під час допиту свідок розповідав про подання пропозицій від різних санаторіїв на тендер та обрання переможців торгів. 

– Тендерний комітет визначав лише санаторії, а ті хто мав лікуватися, вони самі визначали санаторії згідно тих, які виграли тендер, – говорить він.  

За словами Сергія Чернія, тоді (коли Ользі Підкидач передали гроші – ред) проводилися тендерні процедури щодо санаторіїв, де будуть проходити оздоровлення чорнобильці відповідних категорій.

Голова Корецької РДА Сергій Черній розповів, що Ольга Підкидач чи її заступник Олексій Янчевський не тисли на нього, як на голову тендерного комітету

– Тоді їх було достатньо, це був не один санаторій, це були ті, які відповідали критеріям.

– З Одеської області визначили два чи три санаторії. Це були «Зелений мис», в Сергіївці санаторій і в самій Одесі, – згадує він.

Прокурор пояснив «Четверті владі» що саме із свідчень Сергія Чернія підтверджує версію обвинувачення:

– Свідок сказав, що директор департаменту також може знати і надавати інформацію для директорів санаторіїв, зокрема інформацію про кількість путівок, які можуть бути в департаменті. Адже сторона захисту заперечує, що департамент може передавати таку інформацію директорам.

Якщо це пояснити простіше, то, за версією слідства виходить, що директорка департаменту передала директорці санаторію «Зелений мис» інформацію, щоб та подавалася на тендер, бо в них якраз є путівки, таким чином підігравши саме цьому санаторію, за що і отримала (або відпрацювала) «подяку».

Андрій Войтюк також розповів, що пакунок з грошима у Рівне з Одеси привезла Ольга Стасюк. Це матір керівника комунального закладу «Рівненський обласний центр з надання соціальних послуг» Валерія Стасюка.

Валерій Стасюк очолює обласний центр з надання соціальних послуг із листопада 2013-го року. Фото із сторінки центру у Фейсбуці

Зі слів прокурора, Ольга Стасюк лікувалася у санаторії «Зелений мис» по чужій путівці.

– Це була дитяча путівка. Це путівка була на матір і дитину, то дитина не поїхала, мати поїхала само собою, а замість дитини поїхала зовсім інша людина.

 – Вона не знала про злочинні дії усіх осіб, але її директорка санаторію попросила передати директорці департаменту пакунок. Про те що там містилися кошти їй не було відомо.

«Четверта влада» зв'язалася із Валерієм Стасюком, щоб поцікавитись як так трапилось, що мати посадовця із соцзахисту поїхала по дитячій путівці, яку видають органи соцзахисту.

Він каже, що його матері запропонували поїхати в одеський санаторій.

– В неї є така подружка, яка живе в Рівному, вона їй запропонувала поїхати, але я абсолютно ніякого відношення туди немаю. Вона з подругою їхала, – каже Валерій Стасюк. 

Андрій Войтюк каже, що Ольга Стасюк в засідання не з’являється

Валерій Стасюк також пояснив, чому матір не з'являється в суд.

– В неї лежить рідній брат після інсульту. Вона доглядає за ним, просто лежачий, інвалід першої групи.

Голова Корецької РДА Сергій Черній каже, що знає хто така Ольга Стасюк. 

– Я просто знаю прізвище Стасюк, тому що я Стасюка знаю, а це його мати, – говорить він.

Після допиту Сергія Чернія, прокурор Андрій Войтюк просить суд повторно здійснити примусовий привід свідків, які не з’являються. 

Суддя у справі Євген Сидорук виніс ухвалу про такий примусовий привід свідків.

Захисники обвинуваченої одеситки (праворуч Юрій Гнатюк, ліворуч Олег Зражевський) не заперечували про привід свідків

За перебігом справи слідкуйте за тегом Ольга Підкидач

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте