Забудовникам «Ріверсайду» загрожує до 12 років з конфіскацією майна: подробиці судового засідання

Забудовників «Ріверсайду» звинувачують у розтраті грошей вкладників у будівництво. Праворуч – один з підозрюваних В'ячеслав Кочубей зі своїм адвокатом
Джерело
«Четверта влада»

Забудовники житлового комплексу «Ріверсайд» В’ячеслав Кочубей та Олексій Лисюк просили Рівненський міський суд визнати оголошену їм підозру про розкрадання грошей і відмивання майна одержаного злочинним шляхом необґрунтованою. 20 вересня суддя Кристина Даш’ян розглянула це клопотання.

Під час засідання прокурор Олег Костюк клопотав допитати свідків, аби показати, що забудовників підозрюють обґрунтовано. Натомість адвокат підозрюваних Андрій Таборовець виступив проти.

Суддя Кристина Даш’ян вирішила не допитувати свідків і відхилила скарги Кочубея та Лисюка про те, що оголошені їм підозри у злочинах необґрунтовані. Підозрювані мають ознайомитися із матеріалами досудового розслідування, а вже після того суд почне розгляд справи.

Забудовників підозрюють у таких злочинах:

  • частини 3,4,5 статті 191 Кримінального кодексу: Привласнення чи розтрата чужого майна організованою групою осіб у особливо великих розмірах. Покарання – від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
  • частина 2 статті 209 Кримінального кодексу: Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом у великому розмірі. Покарання – від 5 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Перед судовим засіданням «Четверта влада» поспілкувалася із однією із потерпілих вкладниць Аллою Дем’яницею. Вона розповіла, що їй запропонували купити квартиру:

–  Менеджерка подзвонила додому. Десь знайшли мій номер телефону і зателефонували. Казали, що зараз дуже вигідна пропозиція – акція: якщо сплачуєш 50%, то виходить дорожча квартира. Якщо 100% сплачуєш – то знижка.

Також додала, що за недобудоване житло заплатила 27 тисяч доларів на рахунок фірми «Хліб-пром».

Дивіться також: Офшорний «Ріверсайд» планує продавати квартири у Рівному в будинку, якого не має права будувати: документи (ФОТО, ВІДЕО)

За договором, будинок Алли Дем'яниці мали побудувати до кінця 2019 року, однак свою квартиру вона так і не побачила

Раніше на суді підозрювані казали, що не добудували житло через «економічну ситуацію», «карантин» і «воєнний час». Зазначили, що секцію добудують «найближчим часом, коли закінчаться перешкоди».

– То карантин, то воєнний час. Добудовували останні три об'єкти. Зараз плануємо перекидати людей на добудову четвертого об'єкта, – казав В’ячеслав Кочубей.

Натомість прокурор «Четвертій владі» зазначав, що «забудовники не можуть пояснити, де ті гроші і чи взагалі в них вони є для будівництва».

За версією слідства, забудовники взяли у 38 вкладників кошти на будівництво житлового комплексу. Однак четверту секцію комплексу не добудували, а отримані гроші «відмили» і розтратили.

Нагадаємо, до 29 вересня Олексій Лисюк мав бути під арештом, однак вніс 992 тисячі 400 гривень застави. А В’ячеслав Кочубей до цієї дати не може з 22:00 до 07:00 години виходити з дому, бо його відправили під нічний домашній арешт.

Також наприкінці липня підозрювані просили суд про відвід прокурора та слідчого. У першій інстанції клопотання задовольнили, однак в апеляції це рішення скасували.

Більше про діяльність недобросовісних забудовників дивіться за тегами «Ріверсайд» та «Набережний квартал»


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте