Забудовники «Ріверсайду» просять суд скасувати їм підозру в розтраті грошей вкладників

Забудовників «Ріверсайду» звинувачують у розтраті грошей вкладників у будівництво. Ліворуч – В'ячеслав Кочубей, праворуч – Олексій Лисюк
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото Рівненської обласної прокуратури та скриншотів з сюжету «Суспільного»

Забудовників житлового комплексу «Ріверсайд»у Рівному Олексія Лисюка та В’ячеслава Кочубея судять за підозрою у розкраданні грошей вкладників. Наприкінці червня їм оголосили підозри у злочині. Наступне засідання буде у Рівненському міському суді 19 вересня об 11.30.  

За версією слідства, забудовники взяли від 38 вкладників близько 17 мільйонів гривень за майбутні квартири у комплексі. Однак четверту секцію комплексу не добудували, а отримані гроші «відмили» і розтратили.

Організував будівництво та укладав договори про продаж квартир Лисюк. Натомість Кочубей був пособником: як директор фірми «Хліб-пром», яка фігурує у розслідуванні, виготовляв всі дозвільні документи, а з факсиміле його підпису укладали договори.

У липні прокурор Олег Костюк просив суддю Рівненського міського суду відправити обвинувачених під варту. Однак суддя Кристина Даш’ян вирішила відправити їх під домашній арешт.

Згодом Лисюка все ж узяли під варту в апеляції. Однак він вніс 992 тисячі 400 гривень застави. Натомість Кочубея залишили під нічним домашнім арештом: до 29 вересня він не зможе виходити з дому з 22:00 до 07:00 години.

Липневе судове засідання відвідали журналісти «Суспільного». У матеріалі вони висвітлили пояснення забудовників у суді. Олексій Лисюк говорив, що об’єкт не добудували «через економічну ситуацію, яка склалася». І що «якби не воєнний час, вже були б подальші рухи вирішення цієї ситуації».

Натомість В’ячеслав Кочубей зазначив, що секцію планують добудовувати.

– Збираємося добудувати будинок найближчим часом, коли закінчаться перешкоди – то карантин, то воєнний час. Добудовували останні три об'єкти. Зараз плануємо перекидати людей на добудову четвертого об'єкта, – казав забудовник.

Для «Четвертої влади» прокурор зазначив, що Лисюк і Кочубей просять суд скасувати їхню підозру. 

– [Лисюк і Кочубей] вважають, що між ними і потерпілими існують цивільно-правові відносини. Тобто вони уклали між собою договір і просто невчасно виконують його. А ми кажемо, що це був злочин: люди заплатили гроші, які не використали на будівництво, а забрали. Забудовники не можуть пояснити, де ті гроші і чи взагалі в них вони є для будівництва, – зазначив прокурор.

«Четверта влада» ще з 2014 року висвітлює протиправну діяльність групи забудовників під брендом «Набережний квартал» (DBN), до якого входить також і «Ріверсайд».

Скандали щодо будівництва ЖК «Ріверсайд» почалися у 2014 році: житловий комплекс зводила без необхідної документації фірма ТОВ «Хліб-пром», якій навіть не належала земля під будівництвом. Щодо цього відкривали провадження, а тодішній мер Рівного Хомко навіть казав, що будівлю розвалять, ділянку ж віддадуть з аукціону.

Потім фірма сплачувала понад мільйон гривень штрафу, на будівництво скасовували містобудівні умови та обмеження, а люди виходили на протести, бо вчасно не отримували свої квартири.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте