Звільнення, люксові машини і дружина-мільйонерка ексголови Держгеокадастру Рівненщини

Іномарки, з декларації Романа Мигаля, записані на компанію, в якій працює дружина. А сам посадовець, схоже, ходить пішки
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото з сайту ДГК у Рівненській області, Auto.ria, і  каналу Lexus Of Edmonton в Youtube

Романа Мигаля звільнили з посади начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області на підставі заяви за угодою сторін. Цьому передувала перевірка діяльності керівництва Держгеокадастру у Рівненській області, яка розпочалася у листопаді. Її ініціював прем'єр-міністр Олексій Гончарук, через інформацію про корупцію у структурі.

Також ми виявили цікаві деталі в декларації Романа Мигаля, нерухомість батьків і брендові автівки, якими користується дружина вже експосадовця.

Роман Мигаль був начальником Головного управління Держгеокадастру Рівненщини із січня 2017 року. До роботи у Рівному працював у Державній землевпорядній службі на керівних посадах у Пустомитівському районі Львова та Бродівському районі Львівської області.

Ось копія наказу про звільнення Романа Мигаля від 9 січня 2020 року. Її нам надали в Головному управлінні Держгеокадастру у Рівненській області.

Роман Мигаль звільнився за угодою сторін

Тепер обов'язки начальника Головного управління виконує Роман Лановий, його заступник – Руслан Корзун. Перший заступник Мигаля – Сергій Дубич тепер очолює Міськрайонне управління Держгеокадастру у Рівненському районі та в Рівному.

Нагадаємо, у листопаді 2019-го на урядовій нараді за участі прем'єр-міністра Олексія Гончарука, народний депутат Роман Іванісов заявив про корупцію в Держгеокадастрі Рівненської області. Звинувачення лунали на адресу Романа Мигаля та його першого заступника Сергія Дубича. Подробиці у відео:

Через цю заяву прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив перевірити рівненський Держгеокадастр. Романа Мигаля і Сергія Дубича відсторонили на час перевірки.

У день звільнення Роман Мигаль подав дві декларації: за 2019 рік та декларацію перед звільненням.

У них – 1 мільйон 350 тисяч гривень готівки. 350 тисяч відклав Роман Мигаль. Це майже весь річний заробіток посадовця – торік в Держгеокадастрі він заробив 381 тисячу гривень – 42 тисячі в місяць.

Його дружина Розалія Мигаль має мільйон гривень готівкою. Працює у двох компаніях, але перший мільйон заробила завдяки підприємництву.

З червня минулого року вона як ФОП займається будівництвом, ремонтами і прибиранням будинків. Таким чином, з півтора мільйона річного заробітку Мигалі, у яких двоє дітей, відклали майже всі кошти.

Жодних подарунків, проданої нерухомості (а продавати нічого), отриманих кредитів. Складно уявити, що сім'я могла прожити рік на залишок коштів.

До 2019 року в деклараціях Мигаля, який очолював рівненський Держгеокадастр з 2017-го, не було жодних автомобілів – ані власних, ані службових. В новій декларації вказано, що у Розалії Мигаль, дружини посадовця, з'явилися елітні авто. Обидва задекларовані як службові і надані пані Мигаль в один день – в серпні 2019-го. Інших транспортних засобів в декларації немає.

Перша автівка – Кросовер LEXUS NX 300H 2018 року випуску. Оскільки ця марка у продажі не так давно, ймовірно, купували саме нову автівку. Вартість такої, з салону, – близько 1 мільйона 330 тисяч гривень.

11
Люксовий LEXUS NX 300H 2018 р.в. Стоп-кадр з презентації іномарки на каналі Lexus Of Edmonton в Youtube

Інша автівка TOYOTA CAMRY 2016 року випуску. Вартість такої не нової в середньому 20 тисяч доларів – 474 тисячі гривень.

112
Тойота кемрі. Фото з сайту auto.ria.com

Хто ж дає своїм працівникам в користування такі люксові автівки і до того ж дві одразу? Точно не Держпраця, де дружина Романа Мигаля Розалія  працювала за скромну зарплату в 2016-2018 роках.

З 2018-го пані Мигаль також працювала в ТОВ «ДБК БУД» – будівельна компанія, співвласником якої є рівненський забудовник «На Щасливому» Роман Курис. При цьому офіційні заробітки Розалії Мигаль, в порівнянні з теперішніми, були скромні – 100 тисяч гривень в 2018-му і жодних збережень, нерухомості, рахунків.

Друга робота пані Мигаль у ТОВ «Агро фонд». Це великий гравець на ринку виробництва кормів і кормових добавок. В 2019-му компанія була найбільшим постачальником зерна Укрспирту. Підприємство належить односельчанам Романа Мигаля Івану Мигалю та Василю Лемеху. Обидва з села Лешнів Львівської області.

Розалія Мигаль почала там працювати торік і заробила всього 90 тисяч гривень. Хоча працює вона там не більше року, отримала досить скромну зарплатню, саме ця компанія надає їй брендові службові авто – одні з найлюксовіших в автопарку підприємства.

Гендиректор ТОВ «Агро фонд» Іван Мигаль розповідає, що Розалія Мигаль працює в компанії юристом і може використовувати автомобілі лише в робочих потребах.

– Якщо людина працює, виконує роботу, то може взяти авто. Чимось їй пересуватися потрібно, вона не буде їздити на маршрутці. 

– Два одразу? – журналістка. 

– Так, вона має право на двох автівках їздити. (...) Вона на двох зразу не поїде, як може людина на двох зразу їхати? Якщо на одній машині хтось поїхав, вона може взяти іншу.

Зі слів Івана Мигаля, працівники компанії мають право користуватися службовими автомобілями, якщо вони працюють на відстані. Іван Мигаль також сказав, що він не родич Романа Мигаля.

Тим часом, доки у користуванні пані Розалії два авто, її чоловік, схоже, ходить пішки, бо не декларував ні власних, ні службових авто. Ще й і жив на вулиці. Якщо вірити деклараціям за попередні роки, Роман Мигаль – рівненський безхатько.

Начальник кадастру не показував користування житлом у місті, де працював, хоча мав би. Спробуємо уявити, що жив він у задекларованому маминому будинку на 90,4 квадратних метрів у селі Зубра під Львовом і щодня їздив на роботу звідти. Тим не менше, в інтерв'ю Мигаля на сайті Рівнемедіа йдеться про те, що йому довелося переїхати зі Львова до Рівного, аби очолити Держгеокадастр.

В Рівному в посадовця офіційно немає нічого, а ось в рідному селі Лешневі є дві ділянки, загальною площею 15 соток. Також він декларує невеличкий будинок батька у Лешневі, яким нібито користується.

Крім того, у батька – Василя Павловича – є приміщення на 343 квадратні метри у селі Лешневі, а ще недобудована двокімнатна квартира на 65,4 квадратних метрів у львівському житловому комплексі Lazur Sky, яку він придбав у 2017-му. При цьому батьки Мигаля не бізнесмени. Якщо не враховувати, що в 90-х Василь Мигаль був ФОПом і торгував із лотків на ринках. 

На сайтах з продажу нерухомості такі квартири сьогодні оцінюють в майже 950 тисяч гривень. Забудовник обіцяє підземний паркінг, зону для кінотеатру і офісу на даху.

Так має виглядати будинок у Львові, де придбав квартиру батько Романа Мигаля. Фото: lazurgroup.com.ua

У нас виникли питання до Романа Мигаля стосовно його декларації, заяви на звільнення та походження нерухомості батьків. Втім його контактів знайти не вдалося. Ми спробували зв'язатися з ним за номером дружини Розалії, вказаним у Єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Втім відповіла на дзвінок зовсім інша людина.

– Я її представник в підприємницькій діяльності, тому, якщо ви хочете, наприклад, запропонувати банківський продукт, обговорити щось з приводу співпраці, можна говорити зі мною, мене звати Наталія. Насправді в Єдиному державному реєстрі юросіб і підприємців мій телефон, – розповідає жінка, яка підняла слухавку за офіційним номером Розалії Мигаль.

Ми попросили передати пані Розалії та Роману Мигалю прохання поспілкуватися, аби отримати від них відповіді і почути їхню версію. Пані Наталія сказала, що спробує передати наше прохання і, якщо в Мигалів буде бажання спілкуватися, вони зв'яжуться. Ми просили зв'язатися ще 16-го січня, але досі ніхто не зателефонував. 

На запит про результати перевірки Романа Мигаля на посаді начальника Головного управління Держгеокадастру в Рівненській області в Держгеокадастрі відповіли, що його скерують до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Цю відповідь ми отримали 17-го січня від Головного управління Держгеокадастру в Рівненській області, а перевірку мала проводити комісія від Держгеокадастру з Києва.


Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Журналістські розслідування на Рівненщині». Матеріал відображає позицію авторів та не обов'язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте