Чому голова Рівненської ОДА уникне штрафу за корупцію

29-го жовтня 2018-го року закінчився дворічний строк, протягом якого могли оштрафувати за ймовірне корупційне порушення голову Рівненської ОДА Олексія Муляренка

23-го жовтня 2018-го року до Рівненського міського суду надійшов протокол про адміністративне корупційне правопорушення, яке, за інформацією НАЗК, вчинив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко. Посадовець, виявилося, може уникнути покарання з технічних причин.

Як уже повідомляла «Четверта влада», у вересні НАЗК розпочало перевірку декларацій кількох осіб. Серед них і голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка. У нього виявили недостовірні дані на 388 тисяч гривень.

Посадовця звинувачують за частиною четвертою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).

Це порушення тягне за собою накладення штрафу від одієї тисячі до двох з половиною тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000-42 500 гривень). 

24 жовтня у суд прийшло письмове звернення від Олексія Муляренка, в якому він просить не призначати судове засідання по справі до 5-го листопада.

Мовляв, з 25-го жовтня до 4-го листопада він перебуватиме у службових відрядженнях та відпустці. І тому не зможе взяти участь у засіданнях, хоч і дуже хотів би.

Через це суд призначив розгляд справи 9-те листопада.

І все б нічого, якби не одне але.

Суд з'ясував, що згідно з документами від НАЗК, датою вчинення адміністративного корупційного правопорушення є 29 жовтня 2016-го року, датою виявлення цього правопорушення – 07 вересня 2018 року.

Водночас адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, може бути накладене протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Суд звернув увагу, що 29-го жовтня 2018 року закінчується встановлений законом дворічний строк накладення адміністративного стягнення.

А також зобов'язав Олексія Муляренка підтвердити документально поважність причин неприбуття до суду в період з 25-го жовтня до 4-го листопада, «у зв'язку з перебуванням в службових відрядженнях та відпустці».

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте