17 тисяч тим, хто без маски: кого покарали суди Рівненщини

На людей складали протоколи за перебування без масок на спортмайдантичку, в магазинах, на вулицях. Але штрафи отримали переважно ті, що були п'яними та сперечалися з поліцейськими
Джерело
Ілюстраційне фото «Четверта влада», зроблене вже після того, як дозволили перебувати на спортмайданчиках

Суди Рівненській області опублікували інформацію про кількість штрафів, які отримали люди через не носіння захисних масок в період дії суворих карантинних  обмежень. Загалом оприлюднено 15 судових постанов, п'ятьох людей оштрафували на 17 тисяч гривень.

Про це відомо з постанов судів області, які є у відкритому доступі в судовому реєстрі.

За відсутність масок максимальні штрафи отримали двоє рівнян, двоє мешканців Вараша та один житель Гощі.

Без маски на дитячому майданчику

На 17 тисяч Рівненський міський суд оштрафував чоловіка, який 9-го травня перебував без маски на дитячому майданчику у Рівному на вулиці Небесної Сотні. На суд чоловік не прийшов, хоча, як показує судова практика, явка в на судове засідання і визнання провини, часто рятували людей від сплати штрафу.

Суд вирішив розглядати протокол без участі чоловіка і прийняв рішення оштрафувати, спираючись на докази поліції: відео та пояснення інспектора. Рішення суду він не оскаржував.

Чому чоловік перебував на дитячому майданчику, коли саме, за яких обставин – з постанови суду не зрозуміло.

Ігнорував поліцейського

Інший рівнянин прийшов до суду разом з адвокатом і всеодно програв. 19 квітня вночі поліцейський помітив його біля храму УПЦ Московського патріархату «Свято-Георгіївське подвір'я» на Соборній. Дільничний повідомив суду, що чоловік йшов біля храму, де перебувало близько 50 людей і мав при собі маску, але не хотів її одягати.

«На вимогу (поліцейського) одягнути маску ніяк не реагував та продовжив рух».

Поліцейський наздогнав чоловіка і знову висунув вимогу вдягнути маску, на що чоловік відповів, що «йому байдуже і одягати захисну маску він не збирається», – йдеться в постанові Рівненського міського суду.

В суді чоловік частково визнав вину і заявив, що поліцейський ставився до нього упереджено і він готовий заплатити штраф. Адвокат просив не карати, бо порушення не значне. Але суд підтримав поліцію. Інформації про оскарження постанови в апеляції немає.

П'яний біля пенсійного

У Гощі чоловіка оштрафували, бо перебував на території Управління Пенсійного фонду без засобу індивідуального захисту. Він проігнорував неодноразові зауваження поліцейських і прохання одягнути маску. В суді сказав, що не вважає подвір'я пенсійного фонду громадським місцем.

Про порушення свідчив свідок, також поліція перевіряла чоловіка на вміст алкоголю та наркотиків в крові і з'ясувала, що він був п'яним.

Ще про двох оштрафованих у Вараші «Четверта влада» повідомляла раніше. Обоє хуліганили у під'їздах, один з них був п'яним. Тож перебування без маски швидше було супутнім порушенням.

Загалом, у судовому реєстрі є інформація про 15 випадків у Рівненській області, коли поліція складала протоколи через відсутність масок на обличчі. 10 з них у Рівному. Поліція складала протоколи на тих, хто перебував без масок у магазинах і біля них, кафе, банку, в громадському транспорті і на зупинках.

Вісьмох людей суд покарав усним зауваженням, здебільшого, враховуючи визнання вини, матеріальне становище і інші обставини.

У двох випадках суди не побачили складу адміністративного порушення у не носінні маски.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте