Чому суд скасує ще один протокол на вчительку з Рівненщини за неносіння маски

Носіння маски вчителька з Вараша порівнює з поклоном сатані, тому маску не носить
Джерело
Суспільне Рівне

Вчителька Вараського ліцею №1 Жанна Тєтєнєва відмовляється носити маску під час роботи в ліцеї. За це поліція склала на неї два протоколи й десять постанов (до 21 листопада 2020 року на порушників складали протоколи, після – постанови  ред.). 

Наприкінці жовтня Кузнецовський міський суд оштрафував її за перше порушення. Проте вона подала апеляцію і вже 22 січня Рівненський апеляційний суд скасував постанову. Так само ймовірно, станеться зі ще одним протоколом.

Загалом на Жанну Тєтєнєву склали два протоколи й десять постанов про адмінпорушення. Ці дані ми отримали від речниці обласного управління поліції Марії Юстицької.

Сама Жанна Тєтєнєва у коментарі «Суспільному» свою поведінку пояснює релігійними переконаннями.

– Я – християнка Віри Євангельської і всемогутній Господь заповів мені не виконувати ці постанови щодо карантину, оскільки вони є злочинними. Читайте «Об'явлення Іоана Богослова»: «звірина покладе знамено на праву руку, або на чоло всім багатим і вбогим». Одним словом, що всі, хто вдягнув маску, вільно, невільно, добровільно чи примусово поклонилися сатані, – пояснює жінка «Суспільному». Також додає, що маску вона ніде не одягає.

Начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський каже, що це єдиний випадок на Рівненщині, коли вчителька відмовляється одягати маску.

Адвокат Юрій Клекотка пояснив, чому суд виправдав учительку. 

21 листопада 2020 року покарання за порушення правил карантину змінилися через новий закон. Зокрема, за неносіння маски в громадських місцях, замість 17-34 тисяч гривень штрафу, стали штрафувати на 170-255 гривень.

– Є поняття зворотної дії закону в часі. Стаття 58 Конституції України каже, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність. В цьому випадку новий закон пом'якшує відповідальність, тому має зворотну дію в часі – діє і на ті випадки, які сталися до того, як він набув чинності, – каже Юрій Клекотка.

На Жанну Тєтєнєву склали 2 протоколи до прийняття нового закону. Тому апеляційний суд і скасував постанову суду першої інстанції. І, швидше за все, другий протокол також скасують.

Уникнути штрафу за ще 10 постанов учительці ймовірно не вдасться: поліція склала їх вже після прийняття закону. За всі 10 порушень вона може заплатити мінімум 1700 гривень, максимум – 2550 гривень.

Це не єдиний випадок на Рівненщині, коли порушників виправдали через прийняття нового закону.

9 січня апеляційний суд скасував постанову Рівненського міського суду про штраф чоловіку, який під час карантину без маски продавав кавуни. А 29 грудня звільнили від відповідальності власницю кафетерію, яка обслуговувала відвідувачів без маски.

Ще матеріали на цю тему:

СБУ слідкує за вашими балачками: як в Україні судять за фейки про коронавірус

Пийте вдома: рівненські патрульні штрафують заклади, які порушують карантин

Священик, власник бані, продавчиня: 26 оштрафованих за порушення карантину на Рівненщині

Суддю із Вараша покарали за п'яне водіння з одинадцятого разу. Але частково


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте