Священик, власник бані, продавчиня: 26 оштрафованих за порушення карантину на Рівненщині

Поліцейські складали протоколи на священиків, які попри заборону проводили служби
Джерело
Ілюстраційне фото з архіву Національної поліції у Рівненській області

Суди Рівненської області оштрафували на 17 тисяч гривень 26 порушників карантину. Погляньмо кого і за що.

Здебільшого карали малий бізнес та продавців. Штрафи присудили також священнику, власникам бані, водіям і п'ятьом, що були без маски, і при цьому сперечалися із поліцейськими, часто в нетверезому стані.

Про це відомо з постанов судів Рівненської області, які набрали чинності і є в публічному доступі в судовому реєстрі.

Навесні в Україні діяли суворі обмеження і людей лякали штрафами в розмірі 17 тисяч за порушення карантину. Ми вже писали про те, що більшість складених протоколів через порушення карантину, суди закривали. Наразі кількість судових рішень зросла, але тенденція не змінилася.

Дивіться також: «Продала скотч, пельмені, каву: як суди Рівненщини карають за порушення карантину»

Загалом в судовому реєстрі, станом на день виходу публікації, оприлюднено 194 судові постанови в яких суди Рівненської області вирішували чи карати порушників карантину. З них понад 48% закривали.

  • 98 протоколів суди закрили, здебільшого через брак доказів, відсутність складу правопорушення, малозначність вчиненого, зміни в законодавстві;

  • 33 протоколи відправили назад в поліцію на доопрацювання, через помилки, допущені поліцейськими при складанні документів;
  • 8 протоколів суди області відправили за підсудністю, коли поліція чомусь зверталась не до того суду;
  • 26 штрафів у розмірі 17 тисяч присудили суди першої інстанції порушникам карантину.
  • Решту громадян покарали усними штрафами, бо вчинені ними правопорушеня суди вважають не значними.

Найчастіше штрафували продавців, які продавали їжу без передбачених законом фірмових упаковок, товари непобутового вжитку, гарячі напої в період строгого карантину тощо.

Карали також власників кафе, ломбардів та інших закладів, робота яких була заборонена.

Дивіться також: 17 тисяч тим, хто без маски: кого покарали суди Рівненщини

Іноді суди приймали абсолютно різні рішення у дуже схожих випадках: у Рівному оштрафували двох чоловіків, які продавали фрукти і овочі з автомобіля. Перший продавав картоплю 26 квітня, а другий яблука 31 травня.

В той час як їхнього колегу з Володимирця, який продавав насіння цибулі, суд виправдав, бо торгував він «товаром, на продаж якого не було встановлено обмежень».

Штраф за масове богослужіння

Були й менш ординарні випадки. Наприклад, Острозький районний суд оштрафував настоятеля Петро-Павлівського храму у селі Хорів, який разом з хором проводив богослужіння на кладовищі, в присутності багатьох прихожан 24-го квітня, тобто після Великодня.

В суді священник свою вину не визнав та пояснив, що зібрання людей він не проводив, а лише публічного оголосив, що вийде на кладовище, пройде навколо нього два рази, зупиниться біля могил священників та зачитає загальну молитву для всіх.

Зі слів священника, він не збирав людей завчасно і напередодні в церкві богослужіння не проводилося. Більше того, не робити цього його просила сільська голова.

Попри те, що були свідки на стороні настоятеля, суд він програв. Поліція мала відео заходу на кладовищі і суд вважає його організованим масовим заходом. 

Тим часом колегу священника з Костопільського району, який провів службу в храмі, суд не покарав, бо не побачив у заході за присутності понад 40 людей порушення.

Штраф за непродані тапочки

У Зарічному прибиральниця не зачинила магазин на карантин за що отримала покарання – 17 тисяч штрафу.

У цій справі оригінальне пояснення:

«В той період, коли вона працює, то відразу і проживає в кімнаті, яка облаштована для проживання та знаходиться в тому ж магазині. 2-го квітня 2020 року близько 09 години 50 хвилин магазин був відкритий тому, що вона тільки проснулася і пішла до вбиральні.

Коли повернулася, то в магазині вже знаходилися працівники поліції, як пізніше вияснилося, та запитали чи можна купити тапочки. Вона відповіла, що можна, але зараз діє карантин. При цьому зазначила, що будь-яких розпізнавальних знаків про те, що магазин зачинений у зв'язку із введенням карантину в магазині не було».

Дубровицький районний суд втім продавчині-прибиральниці не повірив.

Покарання власнику бані, водію, працівникам магазинів

Крім того, з'явилися протоколи щодо власників і працівників бань. У Рівному оштрафували чоловіка, який дозволяв людям за гроші відвідувати баню на вулиці Будівельників. У поліції були фото з бані. На суд чоловік не прийшов.

Крім того, штрафи отримав водій маршрутки, який возив людей у Запоріжжя, прибиральниця рівненської наливайки та інші працівники магазинів, закладів харчування, ломбардів тощо.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте