На Рівненщині суди почали карати штрафами за неносіння масок

Колаж Олега Лазарєва на основі картини Яна Вермера «Дівчина з офіцером, що сміється»
Джерело
Олег Лазарєв

Станом на 9 травня суди Рівненської області покарали штрафом у 17 тисяч гривень двох осіб, які знаходились у громадських місцях без масок чи респіраторів.

Про це відомо з Єдиного реєстру судових рішень.

Всього в реєстрі є чотири судові рішення в яких поліція просила притягнути до відповідальності тих, хто не носив захисну маску: по два у Рівному і Вараші.

При цьому Рівненський міський суд виявився поблажливішим і не оштрафував нікого.

17 тисяч має заплатити (якщо не оскаржить в апеляційному суді) чоловік, який голосно лаявся в під'їзді будинку у Вараші чим привернув увагу оточуючих.

Зауваження працівників поліції щодо хуліганської поведінки і щодо перебування без маски, чоловіка не злякали. Після попередження поліції він всього лише змінив під'їзд. Пізніше в суді він «визнав вину повністю та щиро розкаявся», але суддя йому не повірив.

Майже аналогічний випадок трапився з електромеханіком Рівненської АЕС, якого поліція помітила п'яним і без маски у під'їзді будинку.

Він також проігнорував зауваження патрульних і не одягнув засіб індивідуального захисту. Пізніше в суді він частково визнав вину і щиро розкаявся у вчиненому: «пояснив, що потім вийшовши на вулицю одягнув захисну маску». Але переконати суд йому не вдалося.

Рівненські патрульні склали протоколи на пасажира тролейбуса, який не знайшов маску в аптеках та на чоловіка, який 7-го квітня гуляв без маски у сквері на вулиці Коновальця, 7. Обох суд покарав усним зауваженням.

Суд врахував щире розкаяння, відсутність тяжких наслідків від цих дій, а також те, що порушник до адміністративної відповідальності притягується вперше, а також врахував співрозмірність покарання із обставинами вчиненого правопорушення.

Загалом в судовому реєстрі, станом на сьогодні, опубліковано 69 судових рішень в яких суди Рівненської області вирішували чи карати порушників карантину. З них: 

  • 24 протоколи відправили назад в поліцію на доопрацювання, через помилки, допущені поліцейськими при складанні документів;
  • 18 протоколів суди закрили, здебільшого через брак доказів, зміни в законодавстві;  
  • 12 громадян покарали усними штрафами, бо вчинені ними правопорушеня суди вважали не значними; 
  • 8 протоколів суди області відправили за підсудністю, коли поліція чомусь зверталась не до того суду; 
  • лише 7 штрафів у розмірі 17 тисяч присудили суди першої інстанції порушникам карантину.

Іноді поліція складала протоколи, які виглядають «притягнутими за вуха», як от на працівницю продуктового магазину, яка продала комусь столового ножа, або на працівницю магазину, яка забула прибрати з полиці косметику, чи на жінку, яка винесла комусь на вулицю скотч.

Всі ці люди в судах визнавали свою вину і через це відбулися усними зауваженнями, в той час як адвокати ломбардів, обмінників і кафетеріїв, які працювали попри заборону, знаходили лазійки в законі і лишалися без покарань.

Детальніше про те кого карають, за що і як дехто уникнув відповідальності, читайте у нашому матеріалі: 

«Продала скотч, пельмені, каву: як суди Рівненщини карають за порушення карантину»

Нагадаємо, найбільше протоколів суди повертають поліції на доопрацювання при тому, що, як пояснили нам адвокати, не мають права це робити – мають закривати справи, якщо поліцейські не надали достатньо доказів чи наробили помилок в документах.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Коментуйте, поширюйте.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте