«5 мінут, бл**ь»: як судять поліцейського, підозрюваного у кришуванні бурштиновидобутку

Екс-керівник Сарненської поліції Ігор Харитонов, який прославився на всю країну вимогами до підлеглих залишити місце незаконного видобутку бурштину, не хоче щоб його знімали, бо «є моральні принципи»
Джерело
«Четверта влада»

Поліцейський, якого судять за незаконний вплив на своїх підлеглих, а фактично за кришування бурштиновидобутку, боїться публічності, втікає від журналістів, а в його адвоката раптово «пробилися шини».

«Четверта влада» 24 жовтня побувала на черговому засіданні. Планувалося що у цей день відбудуться дебати між сторонами. Однак щось пішло не так.

У березні 2016-го року тодішній очільник поліції Сарненщини, що на Рівненщині, Ігор Харитонов прославився на всю країну. Його «майстер клас» спілкування з підлеглими, під час якого він з лайкою вимагав залишити місце незаконного видобутку бурштину, облетів чимало ЗМІ.

Екс-поліцейського обвинувачують у втручанні в діяльність працівника правоохоронного органу (частина 2-га статті 343-ї Кримінального кодексу). Справу досі розглядають у Сарненському райсуді. Суд наближається до завершення.

Перед початком засідання журналістка спробувала поспілкуватися з Ігорем Харитоновим, щоб почути його точку зору на події дворічної давнини.

Ігор Харитонов замість відповіді швиденько втік у одну з адміністративних кімнат суду, хвилин за 5 звідти вийшов, у цей час постійно комусь телефонував. 

Говорити відмовився.

Ну що ж. Тоді ми нагадаємо як усе було. Коли в березні 2016-го року поліцейські виявили місце незаконного видобутку бурштину і зателефонували в поліцію за підкріпленням, на телефон одного з них подзвонив Харитонов. Ось уривок розмови:

– Я вам даю 5 мінут, бл**ть, шоб ви зараз з Кулішом, бл**ть, були біля райотдєла, бл**ть! Я тобі ясно виражаюсь?! – Харитонов.

– Тож ми чекаєм групу, – підлеглий.

– Ти чуєш шо я тобі сказав?! Щєнок, бл**ть!! Зараз дзвониш Кулішу, нах**, і з ним їдеш в атдєл, бл**ть! І береш з собою ті автомати, якими ви там стріляли, бл**!

– Які автомати? Автоматів у нас точно нема. В нас вопше нічого нема.

– Ти мене чув, бл**ть?! Зараз набираєш Куліша, бл**ть, і через 5 мінут, бл**ть, я вас жду біля атдєла, бл**ть!

– Шо, мені покинуть мотори, це все?

–  Я кажу зараз йдіть до Куліша! Вас Куліш чекає!

Пояснювати свої дії екс-поліцейський відмовився.

Ігор Харитонов не захотів жодного слова сказати щодо свого бачення подій дворічної давнини. Після питань журналістки почав комусь телефонувати і відходити подалі

Хвилин за 10 після цієї спроби поспілкуватися адвокат Харитонова, телефоном, повідомив суд що не встигає на судове засідання, бо раптово пробилися шини у його автівці.

Суд переніс розгляд справи.

Суддя Тетяна Ведяніна відклала розгляд справи

Під час коротенького засідання Ігор Харитонов обурювався що журналісти його знімають. Адже «є моральні принципи».

Прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури Рівненщини Сергій Ковальчук розповів «Четвертій владі», що під час попередніх засідань допитали трьох потерпілих, представників сарненської поліції.

Прокурор Сергій Ковальчук вважає що Ігор Харитонов винен у неправомірному впливі на поліцейських

Також допитали свідків зі сторони обвинувачення і свідків сторони захисту. Та дослідили докази, серед яких – і телефонний запис розмови. 

– Потерпілі (поліцейські, від яких Харитонов вимагав залишити місце видобутку бурштину – авт) підтвердили свої свідчення, які вони давали під час досудового розслідування, – каже Сергій Ковальчук. – [Вони підтвердили] що дійсно були такі розмови і телефонні дзвінки.

Зі слів прокурора, Ігор Харитонов свою провину заперечує. Намагається довести, що він не втручався і не впливав на діяльність підлеглих. А навпаки намагався зробити усе якнайкраще для затримання нелегальних бурштинокопачів.

– [За його версією, ці телефонні розмови свідчать про те], що він навпаки мав сприяти затриманню осіб, які займаються незаконним видобутком бурштину, – каже прокурор.

– На мою думку, [Ігор Харитов] обгрунтовано обвинувачується у вчиненні йому інкримінованого злочину. Його вина у ході досудового розслідування доводиться і підтверджується зібраними доказами, – додає Сергій Ковальчук.

Санкція статті, за якою обвинувачують екс-поліцейського, передбачає обмеження волі у строк до чотирьох років.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте