Доходи перших осіб усіх областей України

Ілюстраційне фото

За підсумками громадської кампанії з доступу до публічної інформації сформовано та оприлюднено рейтинг доходів перших осіб усіх обласних центрів країни. Так, команда Демократичного Альянсу в рамках партнерства «Новий громадянин» подала запити на інформацію про доходи за 2010 рік усіх міських голів обласних центрів, голів ОДА та їх перших заступників.

Єдина з обласних адміністрацій України, яка вирішила приховати інформацію стала Запорізька ОДА в особі члена партії регіонів Лимарчука Станіслава Вікторовича. Який аргументував відмову  наявністю у деклараціях голови Запорізької ОДА та першого заступника, яким до речі і є пан Лимарчук, конфіденційної інформації.

Копія відмови Запорізької ОДА

Не надала декларацію також Херсонська міська рада. Лише загальні відомості про доходи надали одеська та дніпропетровська ОДА, а також міські ради Запоріжжя та Луганська.

За даними декларацій, які нам вдалося отримати, найбагатшим міським головою виявися градоначальник Києва Леонід Черновецький, який у 2010 році отримав загальний сукупний дохід більше 15,5 мільйонів гривень.

Найбільш заможний серед Голів ОДА – черкащанин Тулуб С.Б. (більше 1 мільйона); серед перших заступників голів ОДА найбільше заробив закарпатівець Бушко І.І. (більше 6 мільйонів).

На окрему увагу заслуговує любов наших чиновників отримувати матеріальну допомогу. Як повідомляє Економічна правда, в Україні людей, які виживають на суму менше прожиткового мінімуму, – близько 17%. При цьому практично всі перші особи обласних центрів при досить пристойній заробітній платі не гребують додатковими фінансовими надходженнями.

При всіх своїх статках серед наших чиновників є такі, які навіть не мають власного «кута».

Так, не мають оселі родини: міського голова Ужгорода Погорєлова В.В. та харківського міського голови Кернеса Г.А.; голова Івано-Франківської ОДА Вишиванюк М.В.; перші заступники тернопільської ОДА Головач М.Й. та харківської ОДА Бабаєв В.М., а також перший заступник ради міністрів АРК Бурлаков П.М.

До переходу на державну службу низка чиновників встигла непогано заощадити на рахунках в банках.

Найбільше це вдалося:

Донецькому міському голові (1 млн. 765 тис. 313 грн.);

Київському (1 млн. 389 тис. 126 грн.);

головам ОДА Донецька (3 млн. 800 тис. 435 грн.);

Черкас (3 млн. 452 тис. 400 грн.);

Рівного (3 млн. 325 тис. 849 грн.);

Волині (1 млн. 035 тис. 414 грн.);

першому заступнику голови рівненської ОДА (1 млн. 853 тис. 483 грн.);

Луганської ОДА (1 млн. 472 тис. 241 грн.).

Автор Андрій Сидоренко

Декларації перших осіб областей України

Читайте також:

У міського голови Рівного – найбільша земельна ділянка серед голів обласних центрів України

Василь Берташ накопичив понад три мільйони гривень

Декларація Володимира Хомка за 2009 рік

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)