Готівковий доларовий мільйонер із невеликою зарплатою: нардеп Роман Іванісов подав декларацію

Це перша оприлюднена декларація політика
Джерело
Фото з фейсбук-сторінки Слуга народу - Іванісов Роман - Округ 153

Більше півтора мільйона гривень, десятки тисяч фунтів стерлінгів, сотні тисяч доларів – і це тільки готівка, яку задекларував нардеп Роман Іванісов. А ще нерухомість на дружині, дорогі годинники, зброя.

Розглядаємо детальніше першу оприлюднену декларацію скандального народного обранця за 2019-й рік.

Нагадаємо, це нардеп який родом із Бердянська, давно живе у Києві, балотувався від «Слуги народу» в окрузі від Рівного, Рівненського, Острозького, Гощанського, Корецького районів. Пізніше його виключили із фракції «Слуга народу» через скандал із груповим згвалтуванням у юному віці та брехню виборцям про вищу освіту. Однак депутат продовжує голосувати синхронно із фракцією.

Детальніше про Романа Іванісова можна почитати в досьє, або за тегом #Роман Іванісов.

Серед членів сім'ї нардеп вказує дружину Марину та двох синів – Марка і Даніїла.

Роман Іванісов із дружиною та синами. Фото зі сторінки у Фейсбук Слуга народу - Іванісов Роман - Округ 153

Нерухомість на дружині

Усі четверо зареєстровані в однокімнатній (30,2 квадратних метри) квартирі дружини нардепа у Києві. Її вказана вартість 262 тисячі 780 гривень.

Сім'я Іванісова безоплатно користується іншою квартирою (102 кв.м.) теж у Києві, вказано на сайті НАЗК. Благодійниця, яка надала цю квартиру безкоштовно у користування – Графська Олена Вікторівна – власниця трьох фірм: ТОВ «Комтек М» (надає в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно), ТОВ «АМ ЕКО» (теж оренда нерухомості), ТОВ «Система» (Оптова торгівля іншими машинами й устаткованням).

За адресою фірм Графської ТОВ «АМ ЕКО» та ТОВ «Система» на вулиці Анрі Барбюса 37/1 у Києві зареєстроване ТОВ «Ютекс Кейбл» керівником якого є Ігор Мазур. Цей чоловік вів із Романом Іванісовим спільний бізнес, про який ми писали у його досьє.

Зокрема вони разом заснували ТОВ «Укр Нафта Пром – Альянс». Олена Графська при реєстрації підприємницею вказала, що мешкає в Києві на вулиці Тверській, 2. За цією з адресою зареєстрований Ігор Мазур.

Загалом, Олена Графська має 10 квартир та 6 гаражів у Києві. Орендує 6 ділянок під аеропортом «Чернігів». У тому місті у жінки квартира, а будівлі на ділянках аеропорту належать самій Графській. Будівлі наразі під арештом. Також Графська має будинок в Одесі та ділянку у селі Гореничі під Києвом. 

Помічниця нардепа Іванісова Оксана Коссє каже, що родина Олени Графської – це найближчі друзі родини нардепа.

Роман Іванісов також вказав, що має у власності третину квартири (55,1 кв.м.) на своїй малій батьківщині у Бердянську. Інші дві третини квартири належать Пашкульській Асі Миколаївні. За неофіційною базою «номер.орг» у Бердянську Ася не проживає, але проживає Пашкульська Анастасія Миколаївна 1940 року народження. Помічниця Романа Іванісова каже, що це його тітка по батьковій лінії.

Дружина нардепа Марина Іванісова має у власності земельну ділянку у 3,7 гектари у Рокитному Рівненської області вартістю 39 тисяч 424 гривні. Там же дружина має будівлю зерносховища площею 710,8 квадратних метрів.

Ще у Марини Іванісової є земельна ділянка у 8,74 соток у селі Азовське Запорізької області на березі Азовського моря, поряд з Бердянськом. Вказана вартість 114 тисяч гривень.

Ще одна ділянка Марини Іванісової вартістю 97 тисяч 540 гривень та площею 81200 квадратних метрів землі у Богданівці Запорізької області. 

Швейцарські годинники, автівки, зброя

Серед цінного майна родини нардеп вказує наручні швейцарські годинники. Їхньої вартості не вказує.

Нардепу належать:

  • Ulysse Nardin Maxi Marine Diver (ціна на сайті luxwatch.ua від 11 до 51 тисячі доларів);
  • Ulysse Nardin Executive El Toro (ціна з сайту luxwatch.ua від 52 до 69 тисяч доларів);
  • Rolex Cosmograph Daytona 40 mm (ціна з сайту luxwatch.ua від 13 до 82 тисяч доларів);

Дружина має годинник Ulysse Nardin Classic Dual Time Ladies. На сайті luxwatch.ua вартість подібних від 9 до 25 тисяч доларів.

Також серед цінного майна в декларації нарізний напівавтоматичний карабін BAR 2 Gold  Browning. Схожа зброя на сайті stvol.ua. коштує 53 тисячі гривень. До карабіну є оптичний приціл. Z6i Swarovski Optik. На сайті ibis.net схожий коштує 61 тисяч гривень.

Подружжя користується двома автівками. Одне належить дружині. Це Mitsubishi ASX 2011 року. Вартість, вказана в декларації, 250 тисяч гривень.

Друге авто – BMW 520D 2009 року надала нардепу і його дружині у безоплатне користування Тетяна Яровенко (це єдине авто, яке на неї зареєстроване). Вартість такої марки і року випуску на сайті auto.ria. від 9 до 13 тисяч доларів.

З майнового реєстру видно, що у Києві жінка має лише гараж, а також має квартиру або зареєстрована у Бердянську. Жінка була підприємцем з діяльністю «торгівля книгами». При реєстрації вказала однакову із Романом Іванісовим адресу на вулиці Івана Пулюя, 3 у Києві. Також Тетяна Яровенко керує ТОВ «Арка Хайтек», яке торгує електронною та звукозаписуюючою апаратурою.

За словами помічниці нардепа, Тетяна Яровенко – це подруга дитинства Романа Іванісова.

Скільки заробляє головний юрист у київській фірмі

Роман Іванісов у 2019-му заробив 140 тисяч 469 гривень вже як нардеп. Ще вказав 156 тисяч  778 гривень відшкодованих йому витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень. Як компенсацію вартості проїзду територією України нардеп отримав 30 тисяч 726 гривень.

Від політичної партії «Слуга народу» отримав 29 тисяч 36 гривень як «матеріальне благо з оплати витрат на участь у навчанні». 

Працюючи у ТОВ «Проф Дез Контроль Плюс» головним юристом більше ніж півроку нардеп декларує зарплату – 56 тисяч. Виходить, що головний юрист київської фірми заробляв менше 10 тисяч в місяць. Середня заробітна плата в Києві у 2019 році становила майже 16 тисяч.

Дружина Марина Іванісова продала цій фірмі якесь «рухоме майно» за 30 тисяч гривень.

І ще Іванісов декларує 11 гривень процентів від ПАТ «УКРГАЗБАНК».

Марина Іванісова отримувала у 2019-му зарплату в двох приватних нотаріусів.

Майже 27 тисяч від київської нотаріуски Кошевої Валерії Олексіївни. І трохи більше 10 тисяч у Бердянської нотаріуски Градової Вероніки Григорівни.

Ще один дохід Марини Іванісової – 22 тисячі 360 гривень від оренди її майна фермерським господарством «Колос».

Гроші у банках і «у банці»

218 тисяч 829 гривень – в «Укрсиббанку» (нардеп).

262 гривні – в «Укргазбанку» (нардеп).

150 гривень – в «Укрсиббанку» (дружина).

3 тисячі 437 гривень– в «Приватбанку» загалом на п'яти різних рахунках (дружина).

Зовсім інша ситуація із задекларованою готівкою.

В гривневому еквіваленті (за курсом 2-го червня 2020-го) у Іванісових понад 26 мільйонів 260 тисяч, тобто в доларах практично 1 мільйон, а саме:

1 мільйон 675 тисяч гривень – нардеп.

673 тисяч 500 доларів – нардеп.

84 тисяч 300 євро – нардеп.

23 тисяч фунтів стерлінгів – нардеп.

85 тисяч доларів – дружина.

17 тисяч євро – дружина.

460 тисяч гривень – дружина.

Також дружина нардепа має в активі боргове зобов'язання – 110 тисяч гривень їй винна фірма, якій вона позичила ці гроші. Це фірма «Проф Дез Контроль Плюс», де працював Іванісов.

Сьогодні ми звернулися до нардепа Іванісова і до його помічниці Оксани Коссє з проханням пояснити як можна назбирати мільйон доларів готівки, працюючи на фірмі за менше ніж 10 тисяч в місяць. Опублікуємо відповідь як тільки її отримаємо.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна за цим посиланням.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте