«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Reva
голова правління БФ «Скарбниця Надії»

Багато громад та вертепів хочуть прийти в гематологію заколядувати. Це зайве, і ось чому

Друзі, дуже прошу вас, будьте мудрими.

Вибачте, я не хочу нікого образити, але пропускати крізь пальці такі ситуації теж не можу.

Дуже багато людей зараз колядують, і це справді прекрасно! Люди організовують вертепи, славлять новонародженого Ісуса Христа.

Це справді дивовижно, що люди і цілі церковні громади хочуть передати кошти в онкогематологію. Але є кілька проблем, які я бачу по дзвінках та повідомленнях.

Вибачте, це буде крик душі, бо вчора та сьогодні я вже мала три таких розмови.

Люди просили сказати, коли краще прийти в онкогематологію, і дуже ображались, коли я казала, що йти не треба.

1. Багато громад та вертепів хочуть прийти в гематологію і заколядувати. Повірте, це зайве.

Діти з ослабленим імунітетом під час або після хімії, з низькими лейкоцитами потребують обмежити контакти з іншими людьми. Натомість опиняються по кілька разів на день серед десятка людей, котрі приходять з вулиці.

Колядники не завжди думають про те, що кашель чи нежить однієї людини може бути шкідливим для кожної дитини в онкогематології, що через інфекцію діти можуть переривати курс хіміотерапії і втрачати шанс подолати рак.

Повірте, що мами страшенно бояться цих інфекцій, високої температури, бо це знову купа ліків і 2-3 тижні втрачено.

Я говорила з колядниками на цю тему минулого року, але відповідь одного організатора вертепу мене вразила: «Так, я знаю, що Ірод кашляє, але без нього ми не можемо показати вертеп. Бо в нього важлива роль і він гарно співає».

2. Гроші. Всі хочуть прийти у відділення і роздати гроші. В кожну палату по кілька гривень. Це вкрай неефективно. Бо в гематології є діти, які мають зібрані кошти. Є ті, хто лікувався 5 років тому і зараз приїхав на планову перевірку.

Є діти, які тут на кілька днів, у них не підтвердиться онкологія і вони забудуть про це відділення, як про страшний сон.

А ті, кому справді потрібна допомога, залишаються без неї.

3. Цукерки і мандарини.

«Як же ми прийдемо до дітей з порожніми руками?!» – запитують люди.

Будь ласка, не треба нічого нести. Це шкідливо. В гематології є 3-річна дитина з діабетом, її мама стоїть на порозі відділення і просить людей не заносити в їхню палату цукерки. Всім іншим це теж шкідливо. Навіть банани, якщо їх багато, не потрібно нести.

А що ж справді треба? Треба ліки. Дуже дорогі ліки. Їх назва Октаплекс 500МО. Вони зупиняють кровотечу, яка після хіміотерапії може бути в будь-якої дитини. Ціна одного такого флакона 13-14 тисяч гривень.

Якщо дитина закровила, треба одразу вводити перший флакон, через кілька годин другий і потім дивитись, чи треба ще. Минулого разу ми знайшли в Рівному лише один флакон Октаплексу, другий нам везли зі Львова.

Це дуже важливі ліки. Вони важливіші за банани чи мандарини, які ви дасте в руки кожні дитині.

Я звертаюсь до представників громад. Я розумію, що вам потрібно звітуватись за зібрані кошти. Я розумію, що фото вашого вертепу в онкогематології поруч з хворими дітками виглядає переконливо для звіту вашій громаді.

Але повірте мені – витратити кошти на дорогу, на цукерки і роздати гроші по палатах – не найкращий варіант.

Будь ласка, якщо ви ще не прийняли рішення їхати в гематологію – не приймайте його. Якщо прийняли – подумайте, чи воно правильне і чи буде корисним для дітей.

Допоможіть нам зібрати кошти на Октаплекс. Зараз треба купити мінімум 4 флакони, це 56 тисяч гривень. В ідеалі – треба флаконів 10, щоб вистачило для кількох дітей.

Благодійний фонд «Скарбниця Надії» придбає ліки, передасть їх на баланс лікарні і перешле вам на парафії повний звіт з копіями бухгалтерських документів.

Я не перебільшую, проблема серйозна.

Будь ласка, будьте мудрими християнами.

Координатор Мар`яна Рева (098) 45 26 916

Реквізити для надання допомоги:
КАРТА ПРИВАТБАНК
№ 5169 3305 1506 8762 призначення платежу – добровільна пожертва на Октаплекс
(корпоративна карта БФ «Скарбниця Надії», але за банківськими правилами вона повинна бути емітована на фіз. особу – голову правління фонду, Реву Мар’яну Володимирівну)

КБ «Приватбанк»
ЄДРПОУ 37685693
БФ “Скарбниця Надії”
р/р UA543333910000026007054713460
Призначення платежу – на Октаплекс

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)