«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Zhukovska
суддя Дубенського міськрайонного суду

Батьки, не ведіться на фейки щодо штрафів за прогулянки дітей

Я – мама трьох дітей, тому є членом великої кількості батьківських груп (класи і додаткові заняття).

«Гуляє» ось такий текст:

«До уваги Батьків! Із завтрашнього дня дітей не повинно бути на вулицях! В умовах карантину діти сидять вдома!!!Згідно зі ст..184 передбачено штраф 1700-5100, або ст..166 позбавлення волі строком 2-5років! Патрульні служба перевірятиме виконання наказу!Бережіть себе та дітей!!!»

Прочитавши повідомлення, хочу заспокоїти. Фейк. Ніхто не каратиме батьків лише через факт перебування дитини на вулиці. Це юридично неможливо!

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Цим законом до ст.184 КУпАП (невиконання батьками обов’язків щодо виховання дитини) і ст.166 КК України (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною) ЗМІНИ НЕ ВНОСИЛИСЬ!

Зберігайте спокій, бережіть себе і близьких.

П.с. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” (зі змінами від 16.03.2020 згідно постанови КМУ № 215) визначає обмеження, серед яких немає і не може бути заборони дітям перебувати на вулиці.

Поки що обмеження свободи пересування – справа добровільна (а в примусовому порядку лише через суд або у випадку введення надзвичайного стану).

Я вважаю, що необхідно проявити соціальну відповідальність і максимально самоізолюватись, але при цьому паніку сіяти не треба. Здоровий ґлузд усім в поміч.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте