Заступницю міського голови Рівного вразили слова міністерки охорони здоров'я

Галина Кульчинська (зліва) не погодилася з аргументами Уляни Супрун
Джерело
Фото «Четверта влада» і «Радіо Свобода»

Лінійка на перше вересня «совкова» та небезпечна для дітей. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона вважає, що така лінійка шкодить як фізичному, так і психологічному здоров’ю школярів.

Заступниця міського голови Галина Кульчинська з цим не погодилась.

Тепловий удар, блювання, дезорієнтація...

У своєму дописі Уляна Супрун стверджує, що лінійки на 1-ше вересня – пережиток радянської традиції. За її словами щороку на лінійках непритомніють діти.

Уляна Супрун розповідає. що у розвинених країнах вишиковування, стояння під сонцем або дощем та вислуховування безкінечних напутніх промов немає. Фото із сайту Радіо Свобода

– У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем, – написала міністерка.

– Окрім фізичних негараздів від лінійок, вони також не на користь психічному здоров’ю. Скупчення незнайомців та ще й з не зовсім зрозумілою метою викликає у дітей стрес, особливо в наймолодших школяриків.

Уляна Супрун радить замінювати виснажливі лінійки на інтерактивні заняття.

Все ж якщо не вдалося уникнути лінійки на перше вересня, міністерка дала кілька порад, як мінімізувати ризики для здоров'я. 

  • Передусім треба подбати про захист від пекучого сонця та теплової травми. Якщо це неможливо – максимально обмежити час лінійки. Подбайте, щоби в школярів був доступ до питної води. А також поруч був медпрацівник, який може надати першу допомогу в разі потреби.
  • Гарним способом зменшення рівня стресу є попереднє знайомство дітлахів. Навіть якщо це вже не першачки, перед початком офіційного заходу варто зібратись разом, познайомитись з новачками, поділитись літніми враженнями, чи зробити завдання, яке зміцнює команду.
  • Перед лінійкою добре дати дітям можливість порухатись та наговоритись. А в самому процесі дозволити школярам активно долучитися, наприклад, робити руханку.
  • Також варто пояснити дітлахам навіщо потрібен подібний захід та яка роль їхнього класу в ньому. Це може бути й підтримка менших, і виступ, і вітання промовців. А ще, спроба пояснити мету дітям часто допомагає саме дорослим усвідомити непотрібність, та, подекуди, й безглуздість окремих справ та ідей.

А як же селфі, а як же альбом сімейний...

Натомість заступниця міського голови Рівного з гуманітарних питань Галина Кульчинська була вражена почувши про що написала міністерка. Вона впевнена, ця подія важлива – здебільшого для першачків та одинадцятикласників.

Галина Кульчинська каже, що більш як на пів години лінійку робити не варто

– Це потрібно робити щоб нормально світло привітали і пішли собі знайомитися, як першачки наприклад. Якщо хтось буде робити на дві на три години, то це скучно і нецікаво. Тоді можуть бути такі речі, – каже заступниця мера.

Вона впевнена, більше аніж на пів години подібні дійства робити не варто.

– Я візьму сміливість посперечатися з Ульяною Супрун, 1-ше вересня, пів дев’ятого і дев’ята година ранку – це зовсім не шкідливий ультрафіолет. А якщо організатори правильно роблять і це дійство пів години – це абсолютно нормально, це свято воно має бути його хочуть.

– Скажу чесно, середня школа їм всеодно, бо в них ще все попереду багато всього, але ті які хочуть для перших класів для батьків, ви подивіться, кажуть «а як же селфі, а як же альбом сімейний», – ділиться Галина Кульчинська.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте