«Ти так, бл*ть, тужилася!»: рівнянки звинувачують брутального лікаря у важких пологах

Анастасія Редько звинувачує лікаря пологового будинку у тому що через його дії її немовля – у важкому стані
Джерело
Фото з ТСН

У Рівному жінка пережила надважкі пологи, в результаті яких постраждало її немовля, яке зараз перебуває у комі. У тяжких наслідках породілля звинувачує акушера, який відмовився робити їй кесарів розтин, коли у дитини почало зникати серцебиття. 

«Четверта влада» з'ясувала скільки ще подібних випадків на Рівненщині зафіксувала поліція.

«Ти так, бл*ть, тужилася!»

Про важкі пологи у Рівному для ТСН.ua розповіла породілля, 22-річна Анастасія Редько. У жінки це була перша вагітність.

За її словами, вагітність минала добре, вона постійно перебувала на контролі у свого лікаря у жіночій консультації. Проте після 40-го тижня пологи не почалися, тому її поклали до патологічного відділення пологового через так звану переношену вагітність.

– [29 жовтня] я поступила до патологічного, мене подивилися і сказали, що треба ставити катетер Фолея, – розповіла Анастасія, додавши, що саме після цього розпочалися її муки.

У жінки почалися перейми, через які вона не спала півночі. Проте наступного дня, коли катетер зняли, з'ясувалося, що він не допоміг – не розширив матку у достатньому ступені для пологів. Черговий лікар сказала, що доведеться стимулювати пологи і запропонувала обрати день – середа або четвер.

Анастасія, порадившись із чоловіком, обрала для пологів 31 жовтня. Ввечері на пологи Анастасію взяв лікар-акушер Ігор Жильчук.

– Мене взяли на КТГ (кардіотокографія – ТСН), яке слухало серцебиття дитини і фіксувало силу переймів, які поступово наростали. Лікар думав, що оскільки перейми наростають, то я зможу народити сама, без стимуляції, – розповіла жінка.

Провідавши її за дві години, лікар вирішив, що їй все ж таки потрібно ставити крапельницю для стимулювання родів, оскільки сама вона народити не зможе.

– Щойно мені поставили систему, як мені різко стало недобре. У мене були підключені датчики, які показали серцебиття дитини 0. Потім 50, потім знову 0. Нормальне серцебиття має бути від 110 до 160 ударів. Датчик постійно пищав і падав. Вони всі збіглися, не знали, що робити, – нарікає Анастасія.

За 15 хвилин ситуація дещо стабілізувалася, але протягом наступних двох годин повторювалася ще двічі. Жінка була перелякана і виснажена переймами, які з максимальною силою відбувалися щоп’ять секунд.

– Сили не було терпіти. Я просто кричала, просила: «Кесеріть мне, зробіть, будь ласка, щось!» Чому лікар з таким стажем не зрозумів, що з дитинкою щось не так і потрібно її рятувати? Чого не взяти і просто не зробити кесарів розтин, щоб зараз моє дитя просто було здорове? – нарікає жінка.

Також лікар відмовив Анастасії, коли вона просила зробити епідуральну анестезію, аргументувавши це тим, що для цього вже запізно. «Сказав, ти вже стільки витерпіла, ти мусиш ще потерпіти і зробиш це сама», – додала жінка.

Близько другої ночі після огляду Жильчук вирішив, що потрібно починати пологи.

– Далі я пам'ятаю все, як у тумані. Вони швиденько зробили те крісло, я туди сіла. Почала ці потуги. Я може не розуміла, як правильно те зробити. Але лікар замість того, щоб спокійно пояснити, кричить до мене матами:

«Тужся, бл*ть». Я кажу, що не можу, а він: «Дєвочка, бл*ть, ти не на дискотєку попала».

Анастасія розповіла, що у неї не виходило з потугами, тому лікар використав вакуумний апарат, щоб дістати дитину.

Проте тут також не обійшлося без ускладнень, дитина вийшла тільки на половину. Анастасія була вже у напівнепритомному стані, не відчувала переймів і не могла тужитися далі.

Пуповина обвилася навколо тіла дитини і була перетиснута, кисень не надходив.

– Якісь жінки поприбігали, вони тиснули мені на живіт. Лікар тиснув на живіт. Я нічого не відчувала, просто почала тужитися і майже відключилася. Пам'ятаю тільки, що мені холодну ганчірку поклали на обличчя і груди, а потім поклали дитину й одразу забрали, – пригадала Анастасія.

– Я побачила, що з дитиною щось не так, питаю у лікаря, чому він не кричить, а той каже: «Ти так, бл*ть, тужилася!», – розповіла Анастасія.

Новонароджений не дихав. Ознак життя не було. Медики реанімували немовля, встановили апарат штучного дихання і забрали у реанімацію. Зараз дитина у комі. Прогнози лікарів невтішні.

Після пологів Жильчук пояснив, що дитина потрапила до реанімації саме через те, що деякий час була без кисню. У хлопчика діагностували асфіксію. Свою провину лікар у розмові з Анастасією відкидав.

В обмінній карті, яку видали у пологовому, вказаний саме цей діагноз – асфіксія важкого ступеню, але у довідці, яку доставили лікарю, в якої Анастасія стояла на обліку, вказано, що пологи минули успішно.

«Хто ти така, щоб я для тебе скликав тут консиліум»

Про важкі пологи, які приймав цей самий лікар, розповідає і рівнянка Юлія Онофрійчук. Вона пережила подібну історію, що і Анастасія Редько, пише журналістка Людмила Панасюк з УП.Життя.

Дитина Юлії вижила, однак сама жінка навіть через півроку після пологів не оговталася і має проблеми зі здоров'ям.

Прочитавши історію Анастасії, Юлія наважилася розповісти і свою. Каже, тоді, після пологів, сил на боротьбу не було. Все, що хотіла, – забрати дитину додому і поїхати з лікарні.

Вагітність Юлії проходила ідеально, тож вона вирішила спеціально не обирати лікаря і ні з ким умисно про пологи не домовлятися.

 Юлія Онофрійчук теж постраждала під час пологів. Фото з УП.Життя

Потрапила в лікарню, бо підійшов потрібний термін. Переймів не було, тож їй, як і Анастасії, вирішили ставити катетер. Не встигли. Перейми почалися ще до маніпуляцій.

– Вони тривали добу, – розповідає Юлія. – Я була вкрай виснажена, весь цей час не могла ні їсти, ні пити, ні спати.

О першій ночі жінка підняла тривогу, бо зрозуміла, що більше терпіти не може.

До породіллі викликали саме лікаря Ігоря Жильчука. Той подивився і сказав: «Розкриття нема, не тріпай мені нєрви, терпи».

– Я готувалася до пологів, відвідувала курси, багато читата. Тому розуміла – з дитиною щось не так, між переймами жінка може відпочивати, їсти, спати. Я ж не могла, мене сильно судомило, – каже  Юлія.

Вона подзвонила до чоловіка, вже разом вони підняли гвалт. Жінку перевели в зал для пологів, їй поставили катетер. Від болю рятував лише фітбол. Юля каже, весь час періодично втрачала свідомість.

Разом з чоловіком вони просили зробити кесарів розтин, бо КТГ, яке підключали кілька разів, показувало, що показники серцебиття у дитини падають.

– Була 3-4 ранку. Жильчук каже, хто ти така, щоб я для тебе скликав тут консиліум. То треба телефонувати, піднімати людей з ліжка. Доживеш до ранку, не тріпай мені нєрви, – згадує Юля. 

Каже, все те, що казали Анастасії, чула і сама. Може, й гірше.

«В мене були страшенні набряки, навіть пальці порозпухали, а він кричав: «Ти корова, роз'їлася за вагітність. Кажеш в фітнес-центрі працюєш? Та кому ти там така корова треба», – додає вона.

Юля народила донечку в справжніх муках

Далі спогади жінки все більше схожі на фільм жахів, аніж на пологи.

– Він відкривав мені матку руками, було дуже боляче. Таке відчуття, наче гвалтують. Казав: «Ти в мене ці роди запомниш на всю жизнь. Порвешся так, що на слєдующі роди будеш знати, як себе вести».

– Його не хвилював ні чоловік, ні те, що ми кричали і просили щось робити. Він постійно виходив курити. Я пережила цей кошмар тільки завдяки акушерці та санітарці, Тоні та Галині. Вони єдині ставилися, як до людини, – продовжує ділитися Юля.

До 5-ї ранку жінці стало зовсім зле. Вона блювала й далі втрачала свідомість. Коли показники КТГ дитини почали критично падати, Юля каже, що Жильчук почав метатися по палаті й комусь дзвонити. Врешті, в палату збіглося зо 8 людей – бригада неонатологів та ще одна лікарка. Привезли вакуум.

– Я знаю, що буває з дітьми після цієї процедури. Я кричала, робіть що хочете, тільки не чіпайте дитину. Мене розрізали, зробили епізіотомію (розріз промежини і задньої стінки піхви жінки, зроблений під час пологів, – ред.).

– Дуже глибокий був розріз і неакуратний. Коли в мене десь за тиждень після пологів розійшлися шви і я поїхала до іншого лікаря, та вжахнулася. Каже: «Та тебе ж різали і шили як трупа. Я не знаю, що тут зробити, ти молода, будемо сподіватися, що заживе», – додає жінка.

При цьому дитину видавлювали – тиснули Юлі на живіт. Дівчинка народилася із загнутою головою, пальці були загорнуті в бік колін.

– Я відчула, як дитина з мене висковзнула. Вона не закричала. Лікарі перерізали пуповину і забрали на реанімацію. Ми з чоловіком кричимо, що з дитиною, а Жильчук у відповідь: «Заткніться», – згадує породілля.

Маля Юлі вдалося реанімувати. Щоправда, виходжував дитя вже неонатолог іншої клініки.

Коли після виписки жінка з документами та дитиною звернулася до іншого лікаря, той сказав – згідно з випискою з пологового будинку у неї були звичайнісінькі пологи, без особливих ускладнень.

Порушень у діях лікаря не було, – медична комісія з колег

Порушень в діях лікаря Ігоря Жильчука, який приймав пологи в рівнянки Анастасії Редько, не було.

Такий висновок спеціально створеної медичної комісії, яка засідала сьогодні, 12 листопада, в міському пологовому будинку, повідомляє UA:Рівне.

До складу комісії увійшли медпрацівники пологового будинку та перинатального центру, тобто колеги лікаря. У разі, якщо щось подібне вчинить хтось із цих колег, ймовірно, що Ігор Жильчук теж буде в такій комісії.

Незалежної лікарської комісії, яка б розслідувала такі випадки – немає.

Лікар Ігор Жильчук

За фактом неналежного виконання медпрацівником своїх професійних обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки для дитини поліцейські розпочали досудове розслідування.

«Четверта влада» намагалася поспілкуватися з керівництвом Рівненського пологового будинку та лікарем Ігорем Жильчуком. Щоб почути їхні пояснення щодо цих випадків, однак по телефону заступниця головного лікаря з медичної частини Ольга Голуб відмовилася будь що розповідати.

П'ять кримінальних проваджень 

За цим випадком, як і з приводу подібного нещодавнього випадку у Березному, де дитина, на жаль, померла, у поліції відкрили кримінальне провадження.

Провадження відкрили за частиною 2-ою статті 140-ї Кримінального Кодексу України (Неналежне виконання професійних обов'язків медпрацівником, яке спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому).

Як розповіли «Четвертій владі» у відділі комунікації ГУ Нацполіції Рівненщини, за цією ж статтею на території Рівненської області зареєстрували п'ять кримінальних проваджень з початку 2018-го року, включаючи і згадані вище випадки. 

Ми надіслали запит з проханням надати докладніше інформацію щодо кожного з цих проваджень, а також щодо ситуації за попередні роки.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте