Правда перемагає: нечесне збагачення в бідній Україні ідентичне мародерству
Журналістські розслідування про ситуацію в НУВГП, у будівництві корпусів якого мені довелося брати участь у 1960-х роках, спонукали висловити декілька міркувань.
Схоже, ЧЕТВЕРТА ВЛАДА оголосила війну комуністичним вітрякам. Дон Кіхоти? Та якщо ті вітряки перемелюють людські долі, то варто боротися з ними. Яке ж це нині звичайне явище – Сороки, Януковичі, Ківалови! І який жах!
Воно бере свої початки ще з комуністичної доби. Яка, до речі, здається ще так і не закінчилася. Вже і тоді нерідкістю було, що особа з неповною середньою освітою керувала вишом («Комсомольська правда» за 1984 р.).
Нині жахливий час, коли за гроші купують посвідчення водія та й возять пасажирів, коли купують дипломи та керують університетами, за гроші закінчують академії та й керують суспільством, чинять суд ті, що мають оберігати закони, Конституцію, але девальвують їх. Дожились ми і до доктора Пі.
Яка була ціна ромбика колись і нині. Точніше, кар’єри ціна.
Колись:
1. вірність ідеології;
2. членство у КПСС;
3. співпраця з КГБ чи хоча б ОБХСС;
4. змішані шлюби із «патріотичним» чи «інтернаціональним» народом;
5. зрідка – хабар.
Нині ж вимоги до кар’єриста трохи інші. А саме:
1. Гроші нині – святеє святих. Їх передають чемоданами та все вгору та вгору;
2. приналежність до зграї;
3. кумівство та родинні зв’язки;
4. сексуальна відданість, себто блуд.
Заради істини змушений сказати, що як колись, так і нині, як виняток, розум і порядність бувають всеперемагаючими.
Не вчимося ми ні на чужих, ні на своїх гріхах!
Де ж вихід? Як на мене, то це найперше покаяння і віра в Бога, тобто переміна розуму і серця, сповідування Любові та євангельської Правди. А потім вже відкритість, демократія, чесні вибори, найсуворіший суд хабарникам, постійна та чесна люстрація. Визнання, що нечесне збагачення в бідній Україні ідентичне мародерству. Відповідним до цього має бути і наше ставлення.
Кожен може почати з себе. Важко, коли багато людей зневірилося, а інші втратили орієнтири. Чого, скажіть, варте обрання ректором НУВГП Миколи Сороки. Причому таємним голосуванням, при мовчазній згоді професорів та інших викладачів.
Але добре, що є люди, їх небагато, які говорять правду.
Журналісти «Четвертої влади», своїми журналістськими розслідуваннями, роблять те, що мали б робити інтелігенція, духовенство, юстиція (справедливість). І це вселяє надію. Треба давати людям орієнтири. Треба творити здорові острівці суспільного життя і не боятися.
Їх має ставати все більше, тоді мародерству буде тісніше. А правда, хоче цього хтось, чи ні, неодмінно переможе.
Прикро, що переважна більшість читачів коментує матеріали анонімно.
Денису Червоному вітання, за об’єктивність і глибину погляду у коментарях до статей.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти