«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Hlotov
адвокат, член Ради адвокатів Рівненської області

Як самостійно через он-лайн проконтролювати дії державного виконавця

Якщо Ви в суді виграли справу щодо виплати заробітної плати, стягнення аліментів чи відшкодування майнової шкоди, то одного рішення суду «на руках» не достатньо.

Адже після того, як таке рішення набере законну силу, потрібно в суді взяти виконавчий лист і подати його до виконавчої служби.

Проте люди часто бувають не задоволені тим, як вітчизняні органи Державної виконавчої служби забезпечують виконання судових рішень.

Зокрема, недаремно, крім іншого, українці дуже часто скаржаться до Європейського Суду з прав людини саме на невиконання або ж тривале невиконання судових рішень (порушення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод).

Та світ не стоїть на місці. Технічний прогрес нині дозволяє в режимі он-лайн контролювати (хоч і не повністю) діяльність державних виконавців із забезпечення виконання судових рішень.

Зокрема, з цією метою в Україні створено та працює Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень, доступ до якого можливий через Інтернет.

Так, якщо Ви подали до органу виконавчої служби виконавчий лист, то протягом 3-х днів з моменту отримання заяви з таким документом державний виконавець має відкрити виконавче провадження. Відкриття провадження фіксується в такому документі, як постанова про відкриття виконавчого провадження.

Тож, якщо прошло три дні з дня подачі заяви з виконавчим листом, то можна або ж чекати надходження поштою копії відповідної постанови, або звернутися до відповідного органу і просити надати копію постанови про відкриття виконавчого провадження.

Отримати таку постанову потрібно для того, щоб через сайт Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень отримати доступ до документів виконавчого провадження по власній справі.

Оскільки в постанові про відкриття виконавчого провадження зазначається його номер (наприклад, ВП №00000000) та ідентифікатор доступу (пароль).

Лише знаючи такі дані, Ви зможете ввійти і подивитися, які постанови (про арешт, про закінчення чи зупинення провадження тощо) приймав по Вашій справі виконавець. Адже часто з різних причин не всі документи людям надходять поштою.

Так, для входження на сайт слід в графу (прямокутник) позначену «ЄДРВП»:

вписати цифри (наприклад, 00000000), а в графу (прямокутник) позначену «Ідентифікатор доступу» вписати ту комбінацію цифр і букв яка як ідентифікатор доступу зазначена в постанови про відкриття виконавчого провадження *(наприклад, 324ВАС3АГ123). Після введення таких комбінацій слід натиснути клавішу «Знайти».

Після того, як відкриється сторінка (якщо Ви ввели ті цифри, вказані в постанові), Ви можете побачити стан виконавчого провадження (наприклад, що воно відкрито), документи по ньому і навіть почитати ті документи у форматі Word, які прийняті державним виконавцем (для цього достатньо натиснути на них курсором клавіші мишки).

Оскільки в кожному виконавчому провадженні є персональні дані осіб, то з міркувань етики в цій статті конкретного прикладу конкретного провадження не наведено.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте