«Це важливо для жертв і суспільства»: як пройшла акція на підтримку потерпілих у справі серійного ґвалтівника
Вранці 15 березня під стінами Рівненського міського суду відбулась акція на захист потерпілих у справі серійного гвалтівника у Рівному. Ми поспілкувалися іще з однією постраждалою у цій справі й побачили, хто прийшов на акцію.
Його спіймали у серпні 2019-го. Справу із шістьма постраждалими розглядає Рівненський міський суд. 30-річного чоловіка звинувачують у чотирьох зґвалтуваннях та двох замахах на зґвалтування. Йому загрожує від 5 до 10 років за ґратами.
Детальніше про це в матеріалі: Жертва серійного ґвалтівника просить підтримки: деталі справи 30-річного обвинуваченого рівнянина
29 грудня 2020-го року обвинуваченого випустили з-під варти під домашній арешт без засобів електронного стеження (браслету), що обурило потерпілих. Одна з них і запрошувала на акцію у соцмережах з цього приводу. Вона і відбулась перед черговим засіданням суду 15 березня.
На акцію зібралися понад два десятки людей, якщо не рахувати журналістів. Їх було близько десяти. Вони якраз спілкувалися із потерпілою, коли ми підійшли.
Її звати Людмила. Прізвище вона не називає. Жінці за 50. Вона точно пам'ятає дату, коли її зґвалтували – 29 грудня 2018-го року. Зі слів жінки, розповісти про те, що з нею сталося їй було непросто, бо відчувала на собі «віктім-шеймінг» (осуд і покладання вини на жертву злочину).
– Жінки не заявляють, тому що дуже бояться оцих всіх моментів, що до тебе байдужі, над обою насміхаються. Кажуть: «боже, вона така старуха, отримала задоволення, могла б подякувати», розумієте? І це я чую від жінок інколи.
Акцію, на якій ми зустріли пані Галину, організувала чи не перша потерпіла у «кар'єрі» гвалтівника – Ольга Самкевич. Вона також присутня зі своїм адвокатом.
Коротке відео із акції під судом:
Уже троє потерпілих у цій справі відкрито говорять про те, що з ними сталося. Окрім Галини та Ольги, ще Анна Реничковська розповідала журналістці «ТСН» у лютому про свій страх, коли кривдника відпустили під домашній арешт.
Серед тих, хто прийшов підтримати постраждалих, – громадські активісти, депутати і депутатки Рівнеради.
Відвідали акцію також громадські активісти Благодійної організації «100 відсотків життя». Вони тримали плакати із написами «Вимагаю професійну прокуратуру» та «Потерпілі вкотре потерпіли».
– Ми не дуже віримо, що суд прийме справедливе рішення. І оскільки аргументом було, що жертви не приходять, то це, мабуть, не важливо. То, ми хочемо сказати, що це важливо і для жертв і для суспільства. Суд має бути справедливим незалежно від того чи приходять жертви, чи ні, – вважає Ганна Котенко.
Жінка також пояснює, чому її колега тримає плакат зі словами «Вимагаю професійну прокуратуру»:
– Справу вів прокурор, який не пройшов атестацію. Тобто, її віддали тому, хто виявився непрофесійним і ми вимагаємо професійного прокурора.
Прокурор Рівненської місцевої прокуратури Ігор Бородавка, який представляв обвинувачення до нового року, не пройшов атестацію. Його звільнили.
Наразі, за словами речниці обласної прокуратури Оксани Жужельської, у справі група прокурорів, включно із Євгенієм Михайліченком та Вадимом Гуменюком. Перший іще офіційно не призначений, тому на засіданні 15 березня був Вадим Гуменюк.
Засідання по справі закриті, тому окрім сторін у справі, їх ніхто не може відвідувати.
15 березня повинен був відбутися розгляд справи по суті, але цього не сталося. Зі слів адвоката потерпілої Ольги Самкевич Олега Савича, на сьогоднішньому засіданні розглядали клопотання про відвід судді Оксани Крижової. Його подав захисник обвинуваченого Володимир Цуняк. Тому наразі невідомо, чи буде новий суддя, та коли наступне засідання.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти