«Чарівний копняк» спрацював: Офіс Генпрокурора дав доступ до важливої інформації про рівненського посадовця після скарги журналістів

Ми домоглися оприлюднення імен членів сім'ї, що зазначені в декларації головного прокурора Рівненщини. На фото Андрій Рудницький із дружиною Світланою
Джерело
Фото із фейсбук-сторінки Світлани Рудницької датоване 2018-м роком, тобто вже після того, як пара нібито розлучилася

Нещодавно ми розповідали, що Офіс Генпрокурора приховав суспільно важливу інформацію. Зокрема, на наш запит там не схотіли оприлюднювати імена членів родини головного прокурора Рівненщини Андрія Рудницького, яких він вказав у своїх деклараціях.  

Тому ми поскаржилися Уповноваженій з прав людини Верховної Ради, і це подіяло. 

Готуючи розслідування про ймовірно фіктивне розлучення головного прокурора Рівненщини Андрія Рудницького, ми мали перевірити, кому і що належить у його сім’ї. Тому надіслали запит до Офісу Генпрокурора, щоб отримати паперові декларації, які держслужбовці подавали до 2016 року. 

Для нас важливо було дізнатися ці імена, аби перевірити, що загадкові доходи нібито колишньої дружини прокурора Світлани з'явилися задовго до того, як вона зареєструвала бізнес. 

Більше про це у матеріалі «Із Одеси з любов'ю та майном: що і кого приховує головний прокурор Рівненщини»

Це суспільно важлива інформація, адже у випадку Рудницького дані в деклараціях можуть свідчити про неофіційні заробітки родини прокурора із 2006-го до 2016-го року. 

Зокрема, аналізуючи паперові декларації Андрія Рудницького, ми помітили, що доходи від бізнесу «інших членів сім'ї» він вперше показав у 2006-му році. 

Втім у його дружини Світлани Рудницької не було фірм до 2016-го року. Тож від якого саме бізнесу отримували доходи члени сім'ї Рудницького із 2006-го року – питання.

Оскільки Офіс Генпрокурора приховав імена та прізвища людей, які перераховані в деклараціях Рудницького, ми не могли перевірити, чиї доходи він задекларував – дружини чи когось іншого.

Адвокатка та медіаюристка громадської організації «Платформа прав людини» Людмила Опришко пояснила, що приховування відомостей про прізвище, ім'я та по-батькові членів сім'ї декларанта є незаконним, тому 22 липня ми поскаржились Уповноваженій з прав людини Верховної Ради.

10 серпня Уповноважена відповіла на нашу скаргу й ми отримали відповідь від Офісу Генпрокурора із копією декларації за 2014 рік, де імена членів сім'ї Андрія Рудницького відкрили. 

Вони збігаються із тими, про кого ми писали у розслідуванні. Це дружина Світлана, донька Олена та син Володимир. Ось так це виглядає у копії декларації, які ми отримали після скарги: 

Щоб зібрати ще точнішу інформацію і перевірити, чи у 2006 році Рудницький теж декларував доходи лише дружини і дітей, ми надіслали запити на копії декларацій Рудницького з іменами членів сім'ї за всі роки.

Що було раніше

Ми з'ясували, що у 2015 році Андрій Рудницький розлучився зі своєю дружиною Світланою, однак досі проводить з нею спільний час.

Наприклад, уже колишня дружина навідувалася у Кропивницький, де працював прокурор, сам він жив у квартирі, що належить Світлані, а всі разом із дітьми вони їздять на відпочинок. Окрім того, Рудницький продовжує носити обручку. 

Такі стосунки нагадують фіктивне розлучення. 

Саме напередодні запровадження електронного декларування у 2016-му посадовці зачастили з розлученнями. При цьому записували свої статки на іншого з членів подружжя. Ймовірно, щоб приховати статки, які важко пояснити перед законом.

Зокрема, нібито колишній дружині Рудницького належать три квартири в Одесі, ділянка поблизу міста та два автомобілі.

Свої питання стосовно майна колишньої дружини та бізнесу родини ми хотіли поставити Андрію Рудницькому особисто. Але він не знайшов для цього часу. Тож ми не мали можливості поставити йому уточнювальних запитань. Коротко деяку інформацію від нього нам передала комунікаційниця Рівненської обласної прокуратури Ліна Корнелюк.

Зокрема, вона сказала, що прокурор справді розлучений, але стосунки у нього зі Світланою «нормальні». І ще в них спільні діти, тому «розлучились не ворогами». 

Зібрану інформацію ми надіслали в ГО «Центр протидії корупції» з проханням розглянули їх та, за виявленого порушення закону, підготували звернення у правоохоронні органи.

Подробиці цієї історії та небагатослівні коментарі прокурора можна почитати у матеріалі «Із Одеси з любов'ю та майном: що і кого приховує головний прокурор Рівненщини».

Більше про самого Андрія Рудницького є в досьє, а також за позначкою


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте