Із Одеси з любов'ю та майном: що і кого приховує головний прокурор Рівненщини

Із фото у соцмережі видно, що колишня дружина із прокурором разом відпочиває та навідується у місто, де він працює. А прокурор відкрито показує свій статус одруженого
Джерело
Фото із сторінки у фейсбук Світлани Рудницької

Земля, квартири і будинок на березі Чорного моря. Бідні фірми на шосе. Не зовсім колишня дружина та 18-річна донька-бізнесвумен – ось, що означає бути одеським прокурором. Саме в прокуратурі Одеси майже увесь час із 90-х працював теперішній головний прокурор Рівненщини Андрій Рудницький.

Ми дослідили його життя поза декларацією. Дізналися, де і з ким він відпочиває, що та кого приховує. І розкажемо, що порушує.

Не зовсім колишня

Андрій Рудницький родом з міста Кам'янець-Подільський на Хмельниччині. У прокуратурі працює із 1996-го, вказано на сайті Рівненської обласної прокуратури. Після закінчення університету в Одесі у 1997-му, залишився тут працювати. В Одесі зустрів дружину Світлану, із нею має двох дітей. Тут його мати, дружина та її родичі отримали нерухомість і створили кілька фірм.

Тут же він із дружиною розлучився. Офіційно. У 2015-му Андрій та Світлана після 14 років шлюбу «втратили один до одного відчуття любові і пошани», а «спроби до примирення ні до чого не привели». «Сім'я розпалась і відновленню не підлягає», йдеться у судовому документі.

І вже у декларації за 2015-й дружини немає, але він продовжує жити у її квартирі в Одесі до 2016-го. 2015-2016 роки відомі запровадженням електронного декларування і кримінальною відповідальністю за брехню в деклараціях.

У 2017-му Андрій Рудницький із Одеської обласної прокуратури перейшов до Кіровоградської. Там стає заступником прокурора і переїжджає у орендоване житло до Кропивницького. Тоді у декларації з'являються діти.

Дітей двоє: Олена та Володимир. Дружини у декларації немає, бо ж розлучилися.

Проте тоді ж у 2017-му Світлана Рудницька публікує на своєму фейсбуку фото із міста, де працює прокурор. Геотегу вона не вказує, але люди в коментарі пишуть, що це Кропивницький: 

Є на фейсбуку Світлани і чимало фото із спільного відпочинку із Рудницьким та дітьми, опублікованих уже після розлучення. 

Ось на фото у 2018-му році сім'я Рудницьких у повному складі у Дубаї:

Дубаї, Об'єднані арабські емірати. Фото з фейсбуку Светлани Рудницької

Того ж 2018-го опубліковане фото, де прокурор із дружиною позують на березі озера у Швейцарському місті Лугано.

У розлученого прокурора на безіменному пальці обручка. Фото із фейсбуку Світлани Рудницької

У 2019-му під Ейфелевою вежею в Парижі офіційно розлучені Рудницькі цілуються.

Фото із фейсбуку Світлани Рудницької. У Париж теж їздили із дітьми

У 2020-му Світлана Рудницька знову викладає фото із Кропивницького.

Ці та інші фото зі сторінки Світлани Рудницької мало нагадують розлучену пару і подружні стосунки «без любові», як вказано у судовому рішенні.

А сам Андрій Рудницький, хоча й розлучений офіційно, носить обручку. Це видно на багатьох фото, зокрема, на фото Рівненської обласної прокуратури у фейсбуку, яке виклали 13 травня 2021 року.

Із фото у соцмережі видно, що колишня дружина із прокурором разом відпочиває та навідується у місто, де він працює. А прокурор відкрито показує свій статус одруженого.

Такі стосунки нагадують фіктивне розлучення. Ще й напередодні запровадження кримінальної відповідальності за брехню в декларації.

Саме напередодні запровадження електронного декларування посадовці зачастили з розлученнями. При цьому записували свої статки на іншого з членів подружжя. Ймовірно, щоб приховати статки, які важко пояснити перед законом.

Наприклад, так свого часу зробили нардеп Ігор Палиця, колишній голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, суддя Окружного адміністративного суду Києва Володимир Келеберда тощо.

Майно колишньої

Вочевидь, і Андрій Рудницький не хоче, щоб ми знали, що має його дружина. Але ми знаємо.

Окрім спільних фото із нібито колишнім, викладає Світлана Рудницька світлини місць, де вона живе. Зокрема, позує із букетом біля вікна квартири.

Фото із фейсбуку Світлани Рудницкой

Квартира, звідки постить фото Світлана, площею 82 кв.м. Знаходиться вона на вулиці Літературній у кількох хвилинах ходьби від парку Юність та Аркадії. Оцінити, наскільки близько будинок до моря, можна за цим фото з фейсбуку Рудницької: 

За інформацією з майнового реєстру, зареєстрована ця квартира як нежитлове приміщення у 2010-му році. Зараз на сайті продажу вторинного житла flatfy.ua будинок за цією адресою називають елітним. Квадратний метр готової квартири тут продають мінімум за тисячу доларів.

Але це не вся нерухомість Світлани Рудницької.

У 2016-му, після розлучення, прокурор декларує квартиру в Одесі, якою користується. Її площа більше 70 квадратів. А належить вона вже офіційно колишній дружині. У майновому реєстрі ця квартира – 3-кімнатна. Її брали в іпотеку у 2008-му. Зобов'язались виплатити 739 тисяч 500 гривень до 2031-го року. Але ймовірно закрили кредит у 2015-му.

Ще одну одеську квартиру площею 33,3 квадратних метри Рудницька зареєструвала у 2019-му. У неї, вочевидь, вклалися на стадії будівництва ще у 2015-му.

Окрім цього, Світлана Рудницька – власниця 15 соток землі поблизу Одеси у селищі Холодна Балка. Їх вона придбала у 2019-му. На сайті Оlx 13,6 соток у цьому селі продають за понад 300 тисяч гривень.

Окрім квартир та землі, колишня дружина прокурора має якийсь будинок. Принаймні публікує фото із його подвір'я на фейсбуку.  

Будинок на фото – це, ймовірно, власність доньки Рудницьких – Олени. Знаходиться нерухомість доньки у селі Холодна Балка, що за 17 хвилин їзди до Одеси. 13 соток землі із будинком у понад сто квадратів донька отримала ще будучи неповнолітньою, у 2006-му році.

Окрім нерухомості, колишня дружина прокурора володіє також двома автомобілями.

Кіа Седона 2017-го року, яку має Рудницька, на auto.ria продають за більше ніж 800 тисяч гривень. Машину зареєстрували на жінку у 2021-му.

Ще одне авто – Хюндай Соната 2011-го року. Зареєстрували на Рудницьку того ж року. На auto.ria таке авто у хорошому стані продають від 250 тисяч гривень.

Тож підсумовуючи, із того, що є у реєстрах, колишня дружина прокурора є власницею трьох квартир в Одесі, ділянки поблизу міста та двох автомобілів. А на доньку прокурора Олену зареєстрований будинок та земля біля Одеси.

«Міфічний» бізнес

На своїй сторінці у фейсбуку донька прокурора Олена Рудницька вказує, що вступила до університету у 2019-му році. Їй майже 19 років. Як вказано вище, будинок і землю їй відписали у 2006-му. Але це не все, що вона має.

Донька прокурора із 2021-го є власницею одеської фірми «Гермес-торг». Керує товариством бабуся Олени і мати Світлани – Наталія Левченко. Левченко також була власницею фірми до передачі її онучці.

На «Гермес-торг» зареєстрований бар із літнім майданчиком площею близько 300 квадратів. Розташована будівля на Лузанівському пляжі в Одесі. У реєстрі вказано, що нерухомість збудували фактично за рік. У 2016-му здали в експлуатацію.

На Лузанівському пляжі у 2011 році поблизу парку хтось почав незаконно будуватися. На звернення мешканців району відреагувала прокуратура і «попросила» знести недобуд.

Тодішній прокурор Суворовського району Одеси Андрій Рудницький розповідав, що прокуратура перевірить усі кафе на Лузанівці щодо законності будівництва. І от, минає чотири роки і наближена до прокурора фірма починає будувати поблизу свою будівлю. 

«Гермес-торг» названий на честь грецького бога Гермеса. У міфології він – бог-заступник торгівлі, а також спритності, обману і навіть злодійства. Під егідою грецького бога працює ще одна фірма родини прокурора.

Світлана Рудницька – власниця фірми «Гермес-маркет». Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, зареєстрована фірма на жінку у 2016-му, а ФОП Рудницька із 2018-го. Бізнес її стосується діяльності ресторанів та готелів.

Аналізуючи паперові декларації Андрія Рудницького, які ми отримали на запит від Офісу Генпрокурора, ми помітили, що доходи від бізнесу «інших членів сім'ї», щоправда, приховали яких, він вперше показав у 2006-му році (таблицю з доходами за 19 років дивіться в досьє). А нерухомість у документах з'явилась тільки у 2011-му. 

Як видно із відкритих даних, Рудницька не згадана у фірмах до 2016-го року. Тож від якого саме бізнесу отримували доходи члени сім'ї Рудницького із 2006-го року – питання.

ТОВ «Гермес-торг», ТОВ «Гермес-маркет», ПП «Агротал сервіс», ТОВ «Одесатранс», ТОВ «Автотранспортне підприємство – 1561» – одеські фірми, де згадані родичі Рудницького та його дружини. 

Примітно, що всі підприємства зареєстровані на Шостому кілометрі Овідіопольського шосе. Без номеру будинку чи офісу. Фактично – це прямо та трасі. За пошуком у гуглі видає тільки назву такої зупинки у Малинівському районі Одеси, прокурором якого був Андрій Рудницький.

Спробуй доведи

В результаті маємо розлученого судом, але не життям прокурора. Незадекларовані землю, квартири та фірму його дружини і загадкові доходи від незареєстрованого бізнесу ще із 2006-го року.

Фактично, це може означати приховування майна і, відповідно, недостовірне декларування. А якщо довести, що дружина прокурора не мала офіційних доходів на купівлю свого майна, то це взагалі можна трактувати як незаконне збагачення, вважає заступниця виконавчого директора ГО «Центр протидії корупції» Олена Щербан.

Олена Щербан каже, що Центр протидії корупції готовий перевірити інформацію, яку зібрала «Четверта влада», щодо ймовірного приховування прокурором доходів і майна своїх близьких

– Якщо розлучення справді було фіктивне і однією із цілей було викреслити дружину з декларації і записувати на неї незаконно отримане майно, якісь хабарі і так далі, то, звісно це порушення, яке може тягнути за собою кримінальну відповідальність.

Аби довести, що Рудницький справді приховує колишню дружину і її майно, потрібно довести, що зі Світланою він живе сукупно більшу частину року, пояснює радниця голови Національного агентства з запобігання корупції Катерина Каплюк у коментарі Deutsche Welle. Але це непросто зробити, тому і розслідування про фіктивні шлюби та приховування майна часто завершуються нічим.

– Навіть якщо є відео, як пара разом святкує Новий рік, або разом проводить відпустку, це ще не доказ спільного побуту, – казала Каплюк. 

Натомість Олена Щербан роз'яснює, що звернення щодо недостовірного декларування можна писати не тільки до НАЗК, а і до інших правоохоронних органів, зокрема до поліції та НАБУ.

Якщо порушення підпадає під кримінальну статтю, наприклад, 366-2 (Декларування недостовірної інформації), то розслідування злочинів дозволяє слідчим глибше дослідити зв'язки. Мається на увазі, наприклад, оплата з банківського рахунку комунальних платежів особи, з якою декларант нібито не живе, телефонні розмови абощо.

– При бажанні це можна довести. Не факт, що в кожному випадку будуть такі докази, як, наприклад, камери відеоспостереження, чи оплата комунальних рахунків. Не розпочавши це розслідувати, звісно ж, не буде шансів таке з'ясувати. Практика показує, що такі докази можна збирати в рамках кримінального процесу. Окремі справи НАБУ це демонструють.

Як приклад, Олена Щербан наводить справу експрокурора Кулика, якого хотіли притягнути до відповідальності за незаконне збагачення. Але він уникнув покарання через те, що Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка його передбачала.

Недостовірне декларування за частиною першою статті 366-2 ККУ вважається злочином, коли задекларовані відомості відрізняються від достовірних на 1 мільйон 135 тисяч гривень (500 прожиткових мінімумів станом на початок 2021-го року).

Зважаючи на вартість майна, яке ми знайшли у Світлани Рудницької, а саме одна з квартир та автомобілі, в сумі це вже понад півтора мільйони. І це якщо не враховувати вартості ще двох квартир та землі.

За невнесення до декларації майна вартістю від 1 мільйона 135 тисяч гривень до 4 мільйонів 540 тисяч, декларанту загрожує штраф від 51 до 68 тисяч гривень, або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо задекларовані відомості відрізняються від реальних на суму від 227 тисяч гривень до 1 мільйона 135 тисяч – це адміністративне порушення (ч.4 ст. 172-6 КУпАП). За це порушнику загрожує штраф від 17 тисяч гривень до 34 тисяч гривень.

Зібрану інформацію ми надіслали в ГО «Центр протидії корупції» з проханням розглянули їх та за виявленого порушення закону підготували звернення у правоохоронні органи.

Зниклі фото й очікування пояснень

Свої питання стосовно майна колишньої дружини та бізнесу родини ми хотіли поставити Андрію Рудницькому особисто. Але він не знайшов для цього часу. Тож ми не мали можливості поставити йому уточнювальних запитань. Коротко деяку інформацію від нього нам передала комунікаційниця Рівненської обласної прокуратури Ліна Корнелюк.

Зокрема, вона сказала, що прокурор справді розлучений, але стосунки у нього зі Світланою «нормальні». І ще в них спільні діти, тому «розлучились не ворогами». Це не дає відповіді на питання, чи живуть вони спільно, а чи батько з дітьми окремо, а мати дітей окремо.

Як пояснила нам речниця, бізнес Світлани Рудницької стосується послуг із ремонтів та оформлення інтер'єрів. Що цікаво, адже за кодами економічної діяльності у неї, як у ФОПа, швидше готельно-ресторанний бізнес. 

Стосовно майна та фірми доньки, якій майже 19 роківь, Ліна Корнелюк переказала такі слова Рудницького: «У бізнес і заробітки він не втручається, бо вона живе самостійною родиною». 

Тим не менше в декларації 2021 року вказано, що донька і син живуть з батьком в Рівному в орендованій квартирі. 

Ще нам передали, що нерухомість, яку набули Рудницькі у шлюбі, придбана в кредит. Яка саме нерухомість, не сказали, вочевидь, це будинок доньки та квартира Світлани, з якої вона публікувала фото.

До слова, про фото. Їх на сторінці Рудницької тепер не видно. Вона або видалила їх, або закрила від користувачів, яких немає у неї в друзях. 

Тож побачити підтвердження, що фото були, можна на цьому скріні за посиланням.

Стежити за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Андрій Рудницький


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте