Чeрeз смeрть громадської діячки рівняни збираються під поліцією

Рівняни хочуть знати хто вбив Катерину Гандзюк
Джерело
©facebook.com/uakateryna

У Рівному приєднуються до акції, яка триватиме сьогодні у різних містах України. Рівняни прийдуть до обласного управління поліції, бо їм небайдуже хто убив відому активістку Катерину Гандзюк.

На акцію під стінами поліції запросила продюсерка UA: Рівне Інна Білецька:

Нагадуємо, сьогодні померла радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк. 31 липня на неї напали й облили кислотою. Понад 3 місяці Гандзюк проходила лікування, перенесла понад десяток операцій. За попередньою інформацією, жінка померла від розриву тромбу. За напад судять 5 чоловіків, повідомляє hromadske.ua.

У неї були опіки 40-ка відсотків шкіри і сильне пошкодження очей. Вона перебувала в реанімації в Києві. 

Президент Петро Порошенко вимагає від правоохоронців зробити все можливе для розкриття вбивства  Катерини Гандзюк. Про це він заявив під час зустрічі з українською громадою в Анталії (Туреччина), трансляція якої велася на сторінці президента в Facebook, пише Українська правда.

«Я хочу звернутися до правоохоронців, щоб було зроблено все можливе для того, щоб були знайдені вбивці, щоб убивці були покарані, опинилися на лаві підсудних.

І ми всі маємо об'єднати зусилля для того, щоб це відбулося, спільно допомогти правоохоронним органам, поліції, щоб зло було покаране», – каже Петро Порошенко.

Катерина Гандзюк відома своєю критикою правоохоронців і представників місцевої влади, яка часом набувала доволі різких форм.

Друзі активістки звертають увагу, що у пані Гандзюк було два головних «напрямки», за якими вона мала принципових опонентів: це протидія «проросійським рухам» у Херсоні, а також боротьба з корупцією певних підрозділів місцевої поліції, пише bbc.com.

Вона разом з іншими активістами активно виступала проти «проросійських сил» у регіоні, особливо під час спроб влаштувати так звану «російську весну» на півдні України у 2014 році.

Пані Гандзюк жорстко критикувала силовиків за бездіяльність у боротьбі з проросійськими та сепаратистськими групами у регіоні.

Катерина Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара – 3% від сум усіх підрядів і тендерів.

Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ:

Як у Рівному пом'янули вбиту активістку: фото

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)