Як у Рівному пом'янули вбиту активістку: фото

4 листопада понад сорок рівнян прийшли під стіни обласного управління поліції. Щоб вшанувати убиту активістку Катерину Гандзюк.

Громадську активістку та радницю мера Херсона Катерину Гандзюк наприкінці липня облили сірчаною кислотою. У неї були опіки 40-ка відсотків шкіри і сильне пошкодження очей. 

Сьогодні вона померла в одній з лікарень Києва.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Через смерть активістки в різних містах України сьогодні відбулися акції біля управлінь поліції з вимогою з'ясувати хто замовив її убивство. Подібна заходи анонсували у більше, ніж 15-ти містах. Не залишилося осторонь і Рівне.

– Це все – історія безкарності, – каже ініціаторка заходу, продюсерка UA: Рівне Інна Білецька.– Таке може трапитися з кожним з нас. Чотири роки після революції Гідності, а ми так само збираємося і віримо, що якась така чергова смерть щось змінить. 

– Херсон він не далеко. Катя вона не чужа. Вона в кожному з нас. Пам‘ятаємо і вимагаємо встановити замовників, – додає Інна Білецька.

Юристка громадської приймальні Української Гельсінської спілки у Рівному Марія Цип’ящук каже що прийшла на акцію з вірою в те що в суспільстві повинні настати зміни.

– Якщо глобально, то, мабуть, [прийшли сюди] для того, щоб щось почало змінюватися і щоб ми не повторювали з року в рік одній й ті самі помилки. Катерина Гандзюк була світлою і гідною людиною, яка робила багато речей, спрямованих на зміни. 

Про те що робила за життя Катерина Гандзюк, можна почитати у цій публікації.

На своїй фейсбук-сторінці голова Нацполіції Сергій Князев розповів, що за напад на Катерину Гандзюк поліція затримала п’ятьох співучасників злочину, яких заарештували. Серед них – безпосередній організатор і виконавець:

З приводу смерті активістки висловився і президент України Петро Порошенко:

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)