Червоне – то журба: перелік головних змін у поділі України на кольорові карантинні зони

Кабінет міністрів затвердив зміни, які дозволять зручно керувати карантином у ручному режимі

Джерело
«Четверта влада», ілюстраційне фото з архіву

Поділ України на кольорові карантинні зони – зелену, жовту, помаранчеву та червону – регулюється постановою Кабміну №641. Вперше її опублікували 22-го липня і відтоді змінювали сім разів. Передостаннє – 14 вересня – її доповнили правилами проведення виборів під час карантину (гроші на дотримання цих правил мають взяти з місцевих бюджетів), а востаннє – 16 вересня – внесли ще кілька змін.

Ми порівняли попередню та останню версії постанови та виокремили головні найсвіжіші зміни.

Регіон більше не може стати червоним, максимум помаранчевим. До 16-го вересня регіон визнавали помаранчевим, якщо там протягом п’яти днів було завантажено 50-75% місць у лікарнях, де лікують підтверджених хворих на коронавірусну інфекцію. Якщо було завантажено понад 75% місць, регіон потрапляв у червону зону.

У новій редакції постанови пункт про завантаженість 75%+ в регіоні просто прибрали. Те ж саме стосується показника захворюваності на 100 тисяч населення: у найсвіжішій версії документа цей показник розрахований для жовтих та помаранчевих регіонів, для червоних – відсутній. 

Червоними можуть стати тільки райони чи міста обласного значення. Якщо в такому районі чи місті, яке стало червоним, живе понад 75% населення регіону, регіон загалом відносять до помаранчевої зони.

Додаткових заборон у червоних районах та містах може не бути. Перелік заборон є в постанові (наприклад, заборона працювати школам та садочкам), але їх введення та кількість у кожному окремому випадку визначатиме Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

Кількість підтверджених хворих на 100 тисяч людей зросла для всіх зон, для червоної – не вказана. 

    Було до постанови 16 вересня Стало 16 вересня
Жовта зона Райони і міста обласного значення з понад 70 тисяч населення Від 40 до 120 хворих від 40 до 160 хворих
  Райони і міста обласного значення до 70 тисяч населення Від 40 до 80 хворих Від 40 до 120 хворих
Помаранчева зона Райони і міста обласного значення з понад 70 тисяч населення Від 120 до 240 хворих Понад 160 хворих
  Райони і міста обласного значення до 70 тисяч населення Від 80 до 160 хворих Понад 120 хворих
Червона зона Райони і міста обласного значення з понад 70 тисяч населення Понад 240 хворих  
  Райони і міста обласного значення до 70 тисяч населення Понад 160 хворих  

Додався один критерій віднесення району чи міста обласного значення до червоної зони. Щоб місто чи район стали червоними, тамтешній рівень захворюваності на COVID-19 має перевищувати середній по країні у понад 5 разів.

Другий і останній критерій – якщо в місті чи районі в лікарнях для лікування хворих на коронаврусну інфекцію зайнято понад 75% ліжок.

У зеленій зоні тепер дозволені концерти, а заборонено – відвідування мистецьких шкіл, якщо більше половини їхніх учнів на самоізоляції через контакт із хворими на коронавірусну інфекцію.

У помаранчевій зоні більше не заборонено проводити масові культурні заходи, натомість масові релігійні, спортивні, соціальні та рекламні – заборонено. Масовий захід – це коли більше 220 людей та щільніше, ніж одна людина на 10 квадратних метрів.

У помаранчевій зоні дозволили надавати планову медичну допомогу в лікарнях національного рівня, що забезпечують високоспеціалізовану допомогу. 

На час карантину Міністерство внутрішніх справ може збирати й обробляти інформацію про людей на самоізоляції: їхні імена, адреси, номери телефонів.

В попередніх редакціях постанови це могли робити Національна поліція, Національна гвардія та органи місцевого самоврядування. А взагалі перелік установ, які можуть поцікавитися персональними даними людей, які самоізолюються, величезний. Якщо цікаво, дивіться пункт 37 цієї постанови

Тим часом захворюваність на COVID-19 в Україні зростає.

Графік, що відображає зростання числа нових випадків в Україні за добу / Фото: worldometers.info/coronavirus/
Графік, що відображає число смертей в Україні за добу / Фото: worldometers.info/coronavirus/

На Рівненщині, станом на ранок 22 вересня, такі цифри щодо захворюваності (окрім цього ще 240 підозр на коронавірусну інфекцію, місця в лікарнях, виділені для хворих на COVID-19 заповнені на 52,6%):

Після зміни правил визначення червоних зон Рівненська область їх позбулася. Інфографіка Рівненської ОДА

Дивіться також: Сьогодні не варто закручувати гайки: інтерв'ю із головним санітарним лікарем Рівненщини


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте