«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user torbich
журналіст, редактор

«Четвертій владі» 15 років

Мої колеги писали про це вчора, але хотів згадати, як було ці 15 років у фотках, і тому пірнув у великий фотоархів, тож той-во – сьогодні.

15 років тому 25-річний журналіст, батько двох дітей, захотів створити третю. Так з'явилася організація, яка нині називається «Четверта влада».

Як пафосно написав, га) Звісно, це нісенітниця – ніяка це не третя дитина – і в голові такого не було) Все простіше.

Один ідеаліст, який працював журналістом, йшов за своєю мрією – займатися журналістськими розслідуваннями. Це був мій спосіб викривати брехню і боротися з несправедливістю. Теж, мабуть, звучить пафосно, але це правда.

Ще підлітком мріяв про літературу і право. Кажуть: мрійте обережно. Не отримав ні одного, ні іншого, натомість отримав гібрид: розповідати історії про викриті порушення)

В грудні 2006 року Міжнародний фонд «Відродження» підтримав амбіційну заявку нашої організації. Не амбіційну – сумашедшу) Ми хотіли робити щотижневу телепрограму розслідувань. Двоє практикуючих журналістів (за дипломами історик-філолог та бібліотекарка-бібліографиня) з менш ніж трирічним досвідом в газетній журналістиці.

Програму ми таки зробили. Звісно, що не щотижневу. Випускали приблизно одну на місяць. І перша з'явилася в ефірі «Рівне 1» у липні 2007 року. Так що буде привід святкувати і наступного року)

Почали працювати ми вдвох з Тонею, залучаючи операторів «Рівне1», але за всі роки ми зустріли багато хороших і здібних людей. З нами в  різний час працювали і волонтерили десятки наших колег і друзів. Більшість з них також розвивали організацію і росли разом з нею. На жаль, не всі тепер можуть святкувати разом з нами.

Я вдячний всім вам. А також всім тим, хто дописував, підтримував, консультував, допомагав у різний спосіб нам зростати. І особливо тим, хто й досі продовжує це робити.

І вдячний команді, яка тепер творить «Четверту владу». Ви прекрасні.

Вдячний грантодавцям. Без вас ми не могли б існувати як незалежна агенція, яка професійно займається журналістикою.

А ще вдячний нашій аудиторії читачів, глядачів. Ми працюємо для вас і вашою силою та небайдужістю ми сильні.

І окрема подяка тим людям, які підтримують організацію донатами – хоч вас поки мало, але ви початок великої справи, яка в майбутньому визначатиме незалежність «Четвертої влади».

Переглянути 80 фоток за 15 років організації можна тут.

Переглянути звіти організації можна тут.

А підтримати організацію грошима можна тут.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте