Як підпалили редакцію «Четвертої влади»

Відео, фото наслідків підпалу, заяви з приводу нападу на ЗМІ

Підпал редакції «Четвертої влади». Натисніть на картинку для перегляду

22 лютого, близько 19.10 невідомий чоловік забіг у порожню кімнату першого поверху редакції Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада». Він мав із собою два пластикових бутлі горючої суміші. Один він кинув на підлогу, а з іншого облив стіну поряд з газовим котлом і підпалив.

Як усе відбувалося – вище на відео розповідає заступниця головного редактора «Четвертої влади» Антоніна Торбіч.

Дії палія кваліфікують за ч. 2 ст. 347-1 КК України (умисне знищення або пошкодження майна журналіста шляхом підпалу). Поліція опитала свідків, склала та оприлюднила фоторобот палія, залишки горючих предметів скерували для проведення експертизи. Сьогодні художниця допомогла намалювати більш точне зображення палія.

фоторобот палія

Йдеться про підпал на замовлення і палію загрожує щонайменше 6 років позбавлення волі. Поліція працює над кількома версіями замовлення підпалу через журналістську діяльність.

Ми вважаємо, що підпал редакції і підпал дверей квартири сестри Юрія Дюга 18 лютого, в якій зареєстрована Громадська організація «Антикорупційний моніторинг», справа рук одного замовника. Також складно уявити збігом те, що 17 лютого викрали сервери хостинг провайдера, на яких знаходився інформаційно-аналітичний портал «Четверта влада». Коректне відновлення інформації з порталу може зайняти кілька місяців.

Водночас ми вражені широкою підтримкою, яку висловили місцеві, національні та міжнародні організації, а також колеги, партнери, друзі і читачі в Україні і за кордоном. Дякуємо.

Дякуємо нашій колезі і подрузі Інні Білецькій за те що організувала збір коштів. Вже близько сотні, а то й більше небайдужих долучилися до цього збору, завдяки чому вже зараз у нас є близько 60-ти тисяч гривень на відновлення приміщення і посилення безпеки редакції. 

Завдяки Інні Білецькій, яка покликала усіх прибирати редакцію, та друзям, що прийшли до нас у суботу, 24 лютого, рятувати приміщення від обгорілого хламу, а також завдяки всім, хто пожертвував кошти, ми вже робимо ремонт:


Дякуємо, друзі, що вірите в нас і нашу спільну справу – розвивати справедливе суспільство без корупції.

Тепер ми відчуваємо ще більшу відповідальність перед своїми читачами, глядачами та загалом суспільством за нашу роботу. І працюватимемо, щоб вона була ще більш результативною.

Сподіваємося що атака на наш сайт і нашу редакцію стане уроком з безпеки не лише для нас, але й для усіх колег і зробить усіх нас сильнішими.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте