Чому суд другий рік не розглядає справу про зловживання на реабілітації АТОвців

Справу щодо звинувачення директорки рівненського табору Алли Кучер у привласненні коштів, виділених на реабілітацію АТОвців, досі не можуть почати розглядати у суді.
Джерело
Фото з сайту «Ча.Рівне»

Протягом року Печерський районний суд Києва не може розпочати слухання справи про зловживання на реабілітації АТОвців у рівненському дитячому таборі «Джерельце».

Директорку закладу Аллу Кучер обвинувачують у заволодінні державними коштами, які призначалися для реабілітації ветеранів. Обвинувальний акт у суді – два роки.

Аллу Кучер обвинувачують:

– за ч.1 ст.366 Кримінльного кодексу України (Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів).

Покарання – штраф до 4 250 гривень або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

–  ч.5 ст.191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем особливо великих розмірах ).

Покарання – позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

23-го березня 2017 року обвинувальний акт прокуратура передала до Печерського районного суду Києва. З того часу справу не розглядали. 

Ще у травні 2016 року Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції уклала угоду із Державним підприємством санітарно-оздоровчий комплекс «Джерельце» на чолі з Аллою Кучер.

Табір отримав 3 мільйони 231 тисячу гривень на психологічну реабілітацію бійців АТО. З цієї суми на кожного бійця припадало понад п’ять тисяч гривень без харчування і проживання.

Втім, за словами АТОвців, вони отримували лише тисячу-півтори. Саме стільки, кажуть, їм платили, аби вони підписали, заяву, що проходили реабілітацію у таборі. Решта – чотири тисячі йшли невідомо куди.

Натомість правоохоронці з’ясували, що насправді жодної допомоги бійцям не надавали, а директорка Алла Кучер нібито мала намір продати майно табору, куплене за гроші Держслужби АТО.

Посадовцям «Джерельця» загрожує позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Засідання відміняють одне за одним

Остаточне рішення в цій історії мали прийняти у столиці. Справу у березні 2017 направили у Печерський районний суд Києва. Обвинувальний акт потрапив до судді Володимира Карабаня. 24 липня 2017 року мало відбутись підготовче судове засідання, втім його відмінили.

У суді пояснювали, що справа була знята через те, що у однієї із суддів, яка є в колегії (Христина Гладун) закінчились повноваження. Тому мали вирішити питання щодо заміни судді і призначити справу.

Наступне судове засідання мало відбутись 14 грудня 2017 року, однак його знову відмінили.

Мало бути судове засідання і в березні 2018-го року. Однак, за словами захисника Алли Кучер Івана Грозіка, засідання вчергове відмінили через суддю.

– Розгляду справи не відбувалося. Наскільки я  розумію, складу суду немає і справу відкладено. Тут колегіальний розгляд справи і наскільки я розумію чи не сформована колегія, бо я на попередньому судовому засіданні не був.

Скажу одне: підготовчого засідання ще не було, кожного разу якась причина і причина – безпосередньо судді.

Коли відбудеться наступне судове засідання, адвокат ще не знає. Каже, поки не повідомляли.

«Четверта влада» відправила запит у Печерський районний суд Києва, аби з’ясувати деталі справи.

Рівненський експерт у галузі кримінального права Олександр Бражніков каже, що подібне затягування – звичне явище у судах столиці.

– Тамтешні судді, які  потерпають від недоукомплектованості свого складу, таким чином нагадують про свої проблеми і не бажають самотужки нести цей непосильний тягар, – жартує експерт.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)