Бізнеси Алли Кучер – обвинуваченої в шахрайстві з грошима на реабілітацію учасників бойових дій
Шість років Печерський районний суд Києва ніяк не може розпочати повноцінний розгляд справи Алли Кучер, директорки санаторію «Джерельце». У травні 2016 року правоохоронці запідозрили її у розкраданні й привласненні майна в особливо великих розмірах.
Йдеться про понад мільйон гривень, за які у закладі мали пройти психологічну реабілітацію учасники бойових дій на сході України. Кримінальний кодекс класифікує це як особливо тяжкий злочин.
В першій частині матеріалу ми розповідали як і чому шостий рік не судять обвинувачену в розкраданні коштів бійців АТО. У цій частині – про те, що нині із «санаторним» бізнесом Алли Кучер.
Чотири фірми
Алла Кучер, доки триває розгляд її справи, залишається директоркою санаторію «Джерельце» і Товариства з додатковою відповідальністю «Світ-лайк».
Також володіє приватним підприємством «Ласт» і до 2021 року володіла товариством «Промінь-надії». Усі чотири фірми зареєстровані за адресою санаторію – на вулиці Санаторній, 10 в селі Олександрія Рівненського району.
«Джерельце» працює як лікарняний заклад та має безстрокову ліцензію від Міністерства охорони здоров’я, видану у травні 2015 року. Але після 2016 року заклад більше не отримував державних замовлень.
«Світ-лайк», відповідно до вказаних видів економічної діяльності, організовує «інші види розваг і відпочинку». Його засновниками у 2014 році були двадцять шість працівників санаторію «Джерельце». Серед них і Алла Кучер – зі статутним внеском у 800 тисяч гривень. Інші люди вносили переважно по півтори тисячі.
Із серпня 2021 року власниками «Світ-лайк» у рівних частках стали лише двоє людей: депутат Рівненської обласної ради Володимир Рашовський та його син Роман Рашовський.
ПП «Ласт» організовує відпочинок, розваги і займається готельною діяльністю.
«Промінь-надії» спеціалізується на туризмі. Але може ще виробляти меблі, дерев’яні будівельні конструкції і столярні вироби, надавати послуги з бронювання, займатися фітнес-центрами, готелями, кемпінгами і навіть займатися дошкільною і початковою освітою.
«Промінь-надії» належав Аллі Кучер до серпня 2021 року. Зараз він у власності мешканця Олександрії Андрія Середюка, який зареєстрований недалеко від табору, та згаданих вже Володимира і Романа Рашовських. Директоркою товариства є одна з колишніх працівниць санаторію Галина Яковець, яка зареєстрована за тією ж адресою, що й Алла Кучер була зареєстрована у 2014 році.
Майно санаторію не належить санаторію
У 2014 році Рівненський господарський суд визнав банкрутом Рівненський завод тракторних агрегатів. Його майно, включно з майном дочірнього підприємства – санаторію «Джерельце», почали продавати через аукціони.
У 2015 році ТДВ «Світ-лайк» (на той час, фактично, колектив працівників санаторію) придбало нерухоме майно «Джерельця» за заниженою ціною. Про це йдеться в ухвалі Рівненського міського суду.
Заплатили за комплекс 1 мільйон 292 тисячі 438 гривень. Прокуратура Рівненської області оскаржувала цей продаж, але невдало.
У 2019 році, як ми дізналися з реєстру нерухомості, «Світ-лайк» передав майно санаторію у власність ТОВ «Промінь-надії», в якому був співзасновником.
Передали трансформаторну підстанцію (38,2 кв.м), котельню (379,9 кв.м), приймальний медкорпус (351,3 кв.м), клуб-їдальню (1 тисяча 385,4 кв.м) і три спальні корпуси (718 кв.м, 725,1 кв.м, 722,2 кв.м).
На момент передачі майна власниками «Світ-лайк» вже були тільки двоє людей із санаторного колективу: подружжя Лариси та Олександра Розумнюків із села Світанок колишнього Корецького району. Натомість Алла Кучер тоді була директоркою «Світ-лайку» та кінцевою власницею «Променя-надії».
Батько-вихователь, депутат облради і його син-бізнесмен
З 2021 року власники майна санаторію «Джерельце» – Андрій Середюк, Володимир та Роман Рашовські. Тобто власники «Променя-надії».
Андрій Середюк – співзасновник благодійного фонду «Велика родина Рівненщини» та батько-вихователь дитячого будинку сімейного типу. Людина з таким самим іменем є серед засновників релігійної громади Церкви християн віри євангельської села Нагірного Дубенського району.
Володимир Рашовський – чинний депутат Рівненської обласної ради, обраний від партії «Слуга народу» на місцевих виборах 2020 року. У 2019-му балотувався до Верховної Ради від цієї ж партії, але не пройшов.
Володимир Рашовський – власник і співвласник дев’яти компаній, зареєстрованих на Рівненщині та у Києві.
Роман Рашовський – його син і бізнес-партнер. Він є співвласником і власником одинадцяти компаній, зареєстрованих на Рівненщині.
Більше про Рашовських та їхній бізнес можете дізнатися з досьє на сайті «Четвертої влади».
Можливо врятували майно від імовірної конфіскації
Зміна власників у ТОВ «Промінь-Надії» може бути пов’язана із судовим процесом у справі Алли Кучер та можливою конфіскацією належного їй майна.
– За цією статтею (частина 5 статті 191 Кримінального кодексу – авт.) конфіскація стосується усього майна обвинуваченої. Не пише «або з конфіскацією майна, або з конфіскацією майна, крім житла». Цілком імовірно, що суд може конфіскувати усе її майно, включно з корпоративними правами, – вважає адвокат Павло Нікітюк, до якого ми звернулися за правовою консультацією.
– Але людина вважається невинуватою, поки її вина не буде встановлена у встановленому законом порядку.
Ми не змогли порозмовляти із Аллою Кучер: один номер телефону вже їй не належить, інший – вимкнений. Зі слів її адвокатки, жінка з журналістами більше не спілкується.
Володимир Рашовський у телефонній розмові з журналісткою сказав, що з Аллою Кучер не знайомий і купівля її фірми «Промінь-Надії» – випадковість.
Зі слів голови Олександрійської сільської громади Олександра Гуца, минуло щонайменше п’ять років, як санаторій «Джерельце» припинив свою профільну діяльність.
За справою Алли Кучер можна стежити за тегом: Алла Кучер
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти