Чому у Рівному сотня автівок сигналила на Соборній

Окремі власники БМВ хочуть бензину по 10 гривень

За останні два тижні вартість пального зросла на п'ять гривень
Джерело
«Четверта влада», колаж.

Заливати у бак тепер дорожче. Сотні автівок зупинилися на центральній вулиці Рівного. Таким чином вони протестують проти подорожчання пального. Водії скаржаться, що такий бензин їм не по кишені. Адже ціна піднялася за кілька тижнів на 5 гривень – до 35-ти гривень за літр.

Чому піднялася ціна і що буде після акції – в матеріалі.

Акції водіїв пройшли по всій країні, зокрема і в Рівному

Акція «Бойкот цін на пальне» проходить по всій Україні. Водії мають зупинитися на дорозі, де не були б та простояти хоча б годину. Мета акції – зменшити ціну на пальне, зменшити розмір акцизу та прив'язати його до гривні, зараз його збирають у євро.

У Рівному з 9 до 10 ранку водії вишикувалися у дві смуги обабіч дороги від Свято-Покровського собору до центрального автовокзалу. Вони сигналили та вмикали «аварійки». Організувала акцію Громадська організація «Авто Євро Сила».

До акції долучилися до сотні автомобілістів. Серед них водії автомобілів як на іноземній, так і на українській реєстрації 

Ситуацію на проїжджій та пішохідній частинах контролювала патрульна поліція області. За їхніми словами, про мітинг повідомили заздалегідь.

Учасники акції не перекривали дорогу та не обмежували проїзд громадського транспорту та інших автівок, але паркуватися на пішоходному переході – це порушення правил дорожнього руху 

За словами керівника «Авто Євро Сила» на Рівненщині Руслана Левчика, акція налаштована на те, щоб донести людям, що влада не регулює цін на пальне і люди змушені платити за нього більше, ніж потрібно.

На думку Руслана Левчика, вартість бензину потрібно зменшити до 30 гривень, як було два тижні тому. 

– Акциз у нас іде в євро, коли була криза в Росії, то Росія зменшила цей акциз, а коли у світі була нафтова криза, і нафтопродукти здешевілі, штучно це робили щоб Росію ослабити і наша влада хотіла на цьому заробити і ввела ці акцизи, що було 133, а зробили 200 з чимось, – розповідає організатор.

Він додає, що коли нафтопродукти впали в ціні, вартість пального не зменшилась.

На його думку, вартість бензину потрібно зменшити до 27-30-ти гривень. 

– Я заправляюся по 34 грн, в місяць дві заправки по 130 літрів, це приблизно чотири тисячі гривень на пальне, – каже Руслан Левчик.

Організатор акції розповів, що водії зверталися до Кабінету Міністрів України.

–  Вони відповіли, що нехай нафтотрейдери розроблять механізм зниження цін на пальне. Тоді вони будуть розглядати. Можливо нафтотрейдери дослухаються, хоча всі ці дії мав би розробити Кабмін. Чому вони так не роблять, я не знаю.

Окрім того Руслан Левчик повідомив, що ця акція лише попередження. Далі, якщо ситуація не зміниться, вони будуть вживати радикальніших методів.

Руслан Левчик каже, що у деяких містах після акції вартість пального знизилася на одну гривню. Подекуди ж зросла на п’ятдесят копійок. У Рівному, за його словами, поки без змін.

Дорого рівненським водіям заправлятися і по 30 гривень. Натомість інші пропонують знизити ціну до 10 гривень. 

Віталій, водій BMW. Каже, що підняття цін на пальне суттєво вплине на його гаманець.

– Якщо вираховувати виходячи із мінімальної заробітної плати, то це практично непідйомна ціна для водіїв. Оптимальна ціна на бензин 15-20 гривень за літр, – каже він. 

Його також підтримує інший водій BMW Володимир.

– Та і 20 гривень це вже задорого. І 15 теж. Оптимально десь десять гривень за літр.

Праворуч Віталій, ліворуч Володимир. Чоловіки у приклад наводять ціни на пальне у Європі. Кажуть, що там вартість бензину значно менша, ніж в Україні, але судячи з цін на сайті autotraveler – переважно більша.

Ще один водій-протестувальник Юрій каже, що заправляється лише для вимушених поїздок.

– В мене в місяць на пальне 6 тисяч йде. І це все вимушені поїздки. 

Ще один автомобіліст Роман каже, що рівненські водії не настільки добре заробляють, щоб заправлятися по 35 гривень.

Праворуч Юрій, ліворуч Роман. Водії зійшлися на оптимальній ціні за пальне у 28 гривень. Однак зазначили, що і це дорого

– За тиждень я виїжджаю 1200 гривень і це практично я ніде не їжджу. Це я беру маршрут обов’язковий кожен день, дітки в школу, в садочок завезти, забрати і повернутись на роботу, – розповідає Роман. 

В коментарі «Слову і Ділу» незалежний експерт із питань енергетики Валентин Землянський пояснив чому піднялася ціна на пальне:

– Те, що ми бачимо зараз на АЗС, – відгомін девальвації гривні, яка сталася півтора місяця тому. Це інерційна реакція. Ринок не працює в системі онлайн щодня. АЗС відкладають підвищення. Повернулася б гривня назад до 26 за долар, якісь 20-30 копійок можна було б відбити, а оскільки курс зафіксувався на рівні 28 гривень, то ціна пішла вгору.

– Держава говорить: ось, це ринок, і вони тут ні до чого, а насправді має включатися в цей процес. Держава встановлює податки. А в нас встановлений акциз 200 євро на тонну А-95, причому номінований в євро. Відповідно, девальвація валюти впливає ще й на розмір податків», – уточнює енергетик.

– А-95 по 40 гривень за літр навряд чи буде. Діапазон – 33-35 гривень за літр, якщо продовжаться коливання курсу. Дизпаливо також навряд чи дійде до 38 гривень. Хіба що спекулятивно. Об'єктивно поки економічних передумов для апокаліптичних прогнозів немає, – каже Валентин Землянський.

«Слово і діло» також пропонує інфографіку змін цін на пальне.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте