Закарпатська земля: чому здолбунівський міський голова був три тижні у реєстрі корупціонерів

Владислав Сухляк – один з двох міських голів на Рівненщині, які потрапили до реєстру корупціонерів.
Джерело
Колаж «Четвертої влади», Влада Мартинчука на основі фото із особистої фейсбук-сторінки Владислава Сухляка та скриншоту з відео ютуб-каналу «Закарпаття з висоти»

Нинішній здолбунівський міський голова, будучи ще депутатом Рівненської обласної ради, потрапив у реєстр корупціонерів, але невдовзі вибрався з нього через те, що затягнув справу. Вибратися йому допоміг нинішній голова апеляційного суду Олег Полюхович.

«Представники влади мають бути відкритими перед народом, який їх обрав чи призначив». Цими словами міський голова Здолбунова Владислав Сухляк відповідав на запитання «Четвертої влади» про його ставлення до відновлення електронного декларування.

А запитували ми не просто так. Пан Сухляк – один з двох міських голів на Рівненщині, які потрапили до реєстру корупціонерів. І хоча його ім’я було у реєстрі недовго, зникло воно звідти, по суті, з формальних причин.

Третяк і Сухляк

Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, сьогодні містить більше чотирьох тисяч записів.

На початку вересня до реєстру потрапив вже колишній міський голова Рівного Олександр Третяк.

Ми вирішили перевірити, хто ще з одинадцяти міських голів на Рівненщині є у цьому реєстрі. І знайшли, що з 12 грудня 2018 року по 3 січня 2019 року там було ім’я Владислава Сухляка. У самому реєстрі ці дані вже не показує, проте інформація збереглась в аналітичній системі YouControl.

«Вийти» з реєстру корупціонерів можна лише з конкретно визначених законодавством підстав. Владиславу Сухляку це вдалося завдяки рішенню суду. Але про все почергово.

Інформація про те, що Владислав Сухляк перебував в реєстрі корупціонерів. Скриншот з аналітичної платформи YouControl

Що порушив Сухляк

Сухляк Владислав Олегович був обраний, від політичної партії «Батьківщина», депутатом Рівненської обласної ради 7-го скликання (2015-2020 роки). Крім того, з 2013 року він працював головним лікарем Здолбунівської районної лікарні. А це змушувало його подавати щороку електронну декларацію.

23 березня 2018 року Владислав Сухляк, коли «звітував» за 2017 рік, не згадав своє фінансове зобов’язання: заборгованість за оренду 38 соток комунальної землі у селі Синевирська Поляна на Закарпатті у розмірі, що перевищує 100 прожиткових мінімумів доходів громадян, а саме 169 тисяч 62 гривні 94 копійки.

Такі дії в Управлінні захисту економіки у Рівненській області Департаменту захисту економіки Нацполіції кваліфікували як завідомо неправдиве декларування.

27 червня 2018 року поліцейські склали два протоколи про адмінправопорушення за статтею 172-6 Кодексу України про адмінправопорушення (подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).

Один протокол передали до суду у Здолбунові, а інший – у Рівному.

За даними із сайту «Судова влада», справи надійшли до відповідних судів того ж дня, 27 червня. 10 липня Рівненський міський суд вирішив передати матеріали на розгляд до Здолбунівського районного суду – за місцем вчинення правопорушення.

У Здолбунові справу розглядав суддя Ігор Мичка. 20 вересня 2018 року своєю постановою він визнав Владислава Сухляка винним у корупційному адмінправопорушенні та оштрафував його на 22 тисячі 100 гривень.

Не з’являвся до суду 

Як йдеться у постанові судді судді Мички, Владислав Сухляк свою вину не визнавав, бо «не мав умислу на протиправні дії». Також наполягав на тому, що протоколи склав неуповноважений орган.

Наполягав на відсутності повноважень в управління захисту економіки складати такі протоколи пан Сухляк і в апеляційній скарзі. А ще наголошував, що тримісячний строк притягнення його до відповідальності минув.

Суддя Рівненського апеляційного суду Олег Полюхович погодився, що оскільки порушення правоохоронці виявили 18 травня, коли прокуратура отримала інформацію від Синевирсько-Полянської сільської ради, що Владислав Сухляк боргує за оренду, то 20 вересня, коли районний суд виніс постанову, вже минув строк притягнення до відповідальності.

Суддя Рівненського апеляційного суду Олег Полюхович. Фото із судового сайту rva.court.gov.ua

Проте із судових рішень, що є у публічному доступі, видно, що Владислав Сухляк неодноразово ухилявся від появи у суді. Ігор Мичка 8-го серпня навіть зупиняв строк розгляду справи – до явки Сухляка.

Але, як зазначив суддя Олег Полюхович, зупинка строків розгляду справи не зупиняє строків, передбачених законом для притягнення до відповідальності.

21 грудня 2018 року постанову Здолбунівського районного суду, якою Владислава Сухляка визнали винним у недостовірному декларуванні, Рівненський апеляційний суд скасував, а справу закрив.

«Я вас не знаю» – Сухляк

Рішення Здолбунівського районного суду про притягнення до відповідальності Владислава Сухляка за правопорушення, пов’язане з корупцією, діяло три місяці. Тоді ж ім’я пана Сухляка і фігурувало у реєстрі корупціонерів.

Оскільки суд апеляційної інстанції скасував постанову Здолбунівського суду, посилаючись на пропущені строки притягнення до відповідальності, це дало підставу видалити інформацію про тоді ще депутата облради та головного лікаря районної лікарні Сухляка з реєстру.

Ми зателефонували до Владислава Сухляка, щоб взяти коментар щодо цієї справи, проте міський голова Здолбунова відмовився спілкуватися по телефону.

«Ви знаєте, з ким говорите, а я то вас не знаю», – відповів він журналістці.

Відповіді на наші питання від Владислава Сухляка так і не вдалось почути. Фото з його особистої фейсбук-сторінки

Поговорити по відеозв'язку чи приїхати до редакції «Четвертої влади» Владислав Сухляк не захотів. Мовляв, робочий день розпланований і вільний час теж.  Щоправда, запропонував альтернативу: відповісти повідомленнями у телеграмі.

Ми запитали, чому він не вніс інформацію про заборгованість з орендної плати за ділянку у Синевирській Поляні та як він відреагував на те, що його внесли до реєстру корупціонерів.

Також поцікавились, чи орендує пан Сухляк зараз землю і чи на цій ділянці є його нерухомість.

Владислав Сухляк відповів, що з цим можна ознайомитись у відкритому доступі про нього, як про публічну особу.

На запитання, чому він не ходив на судові засідання та чи було це умисно, щоб минули строки, міський голова Здолбунова не відповів. Сказав шукати все у рішеннях судів.

Адвокат, представник громадської організації «Платформа прав людини» Євген Воробйов на наше прохання пояснив, що присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, під час розгляду справи є обов’язковою.

Проте за ухилення від явки при розгляді справи про правопорушення, пов’язане з корупцією, суд міг дати доручення на привід особи. Це передбачено 268-ю статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Адвокат Євген Воробйов проконсультував нас як суд мав би діяти, якщо посадовець затягує справу, щоб уникнути відповідальності

Якби застосували привід, можливо, терміни притягнення до відповідальності не минули б і постанова суду першої інстанції залишилася у силі, як і ім'я здолбунівського міського голови у реєстрі корупціонерів.

У 2022 році Владислав Сухляк уникнув покарання за ненадання інформації на запит журналістки «Четвертої влади». Також через пропущені строки притягнення до відповідальності.

Що за земля, що у «корупціонери» привела

Владислав Сухляк до 2012 року був підприємцем з основним видом діяльності «Діяльність готелів».

У 2013 році він уклав договір оренди земельної ділянки в урочищі «Красний» із Синевирсько-Полянською сільською радою тоді ще Міжгірського району Закарпатської області. Земельна ділянка з кадастровим номером 2122487200:01:002:0006 мала площу 38 соток. Її комерційне призначення – під готельне приміщення та кафе.

Строк оренди був до п'яти років. Орендна плата становила 9% від нормативно-грошової оцінки – 45 тисяч 886 гривень на рік.

Оплата повинна була бути щомісячною у розмірі 3 тисяч 824 гривень, її потрібно було вносити не пізніше 10 числа наступного за звітним місяця.

Відповідно до рішення Міжгірського районного суду Закарпатської області від 21 лютого 2017 року, Владислав Сухляк вносив оплату несистематично і з листопада 2013-го по грудень 2016 року заборгував 169 тисяч 63 гривні. Вказану заборгованість суд зобов’язав з нього стягнути.

Наразі закарпатське управління ДПС, як йдеться у постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду, намагається стягнути із пана Сухляка штраф за несвоєчасну оплату оренди у розмірі 35 тисяч 21 гривні.

За даними з Державного земельного кадастру, ділянка, яку орендував Владислав Сухляк, приватизована 27 березня 2019 року. Її нинішня власниця – Дрикіна Василина Іванівна.

За даними з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у Владислава Сухляка є нежитлове приміщення у Синевирській Поляні. Це будівля котельні з трансформаторною підстанцією. Її площа – 270,8 м.кв. Подарували Владиславу Сухляку цю будівлю у 2008 році, а інформацію у реєстр внесли у 2015-му.

Дивіться також: Прокуратура приховує щодо кого на Рівненщині розслідують кримінал на закупівлі генераторів


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте