Чи прийматимуть немісцевих хворих на коронавірусну інфекцію в Рівненську міську лікарню

Яка ситуація із заповненням медзакладів хворими на COVID-19 у Рівному і області

Двічі по шість годин протягом доби зміна лікарів і медсестер проводить у такому спорядженні у Центральній міській лікарні
Джерело
Четверта влада

Міський голова Рівного Олександр Третяк 16 березня публічно сказав, що місцева влада буде змушена закрити Центральну міську лікарню для хворих на коронавірусну інфекцію не з рівненської громади.

Ми з'ясували наскільки це законно і чим викликана така заява.

– На початку березня у нас було 140 хворих, за останні 2-3 дні – 247. В Центральній міській зайняті 200 з 300 ліжок для хворих на коронавірусну інфекцію, –  розповідає мер.

Під час брифінгу міський голова сказав, що обласна рада має ухвалити рішення, щоб у Рівненській обласній лікарні почали приймати хворих на коронавірусну хворобу:

– Ми фактично будемо змушені прийняти рішення, що центральна міська лікарня прийматиме хворих лише з міста Рівного і нашої громади. Ми не зможемо приймати хворих із Здолбунова, із Костополя чи з інших міст, селищ нашої області. Цим має займатися область.

Якщо міська влада Рівного прийме таке рішення – воно буде незаконним.

Адвокатка Олена Хитрова, фахівчиня у законодавстві про охорону здоров'я, каже, що міська влада не може встановлювати обмеження приймати хворих лише з Рівненської громади.

– За пакетом Національної служби здоров’я, яка оплачує лікарні лікування хворих на коронавірусну інфекцію, діє принцип екстериторіальності. Це означає, що пацієнта мають приймати незалежно від місця реєстрації.

– У Центральної міської лікарні є договір з НСЗУ, тому міська влада може прийняти таке рішення тільки щодо грошей, які вони виділяють.

Подібно відповідає і головна спеціалістка відділу зовнішніх комунікацій Управління зв'язків з громадськістю Департаменту комунікації Національної служби здоров'я України Христина Петрик.

– Доступ пацієнтів до медзакладів не може бути обмежений. Принцип програми медичних гарантій, за якою працюють заклади, які уклали договори із НСЗУ, – це принцип екстериторіальності, який означає, що пацієнт має право отримати допомогу незалежно від місця реєстрації чи проживання.

На брифінгу 15-го березня перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін розповів, що станом на 15 березня у лікарнях Рівненщини перебувають 632 пацієнти. 222 з них – у важкому стані, 46 – у реанімації, 13 під'єднали до апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). 

– Якщо порівняти з минулим тижнем, тобто на понеділок минулого тижня і на понеділок цього тижня, 9 і 15 число березня, кількість хворих збільшилася, як і кількість зайнятих ліжок у лікарнях, – прокоментував начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник.

Заступник міського голови Рівного у сфері охорони здоров'я та соцзахисту Юрій Поліщук на своїй фейсбук-сторінці написав, що в Центральній міській лікарні на стаціонарному лікуванні є 207 пацієнтів:

– Із них 150 – важкі киснезалежні, ще одинадцять перебувають на постійній штучній вентиляції легень.

Юрій Поліщук закликає утримуватися від організації масових публічних заходів та участі в них:

– Краще на певний час обмежити себе в деяких розвагах, ніж згодом боятись бути обмеженим в можливості просто дихати на повні груди.

17-го березня обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила, що Рівненщина залишається у жовтій зоні. Нагадуємо, що, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, у жовтій зоні дозволено та заборонено таке:


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте