Чи справиться КАТП-1728 з вивезенням сміття у Рівному

Рівнянка поширила це фото 6-го квітня 2018 року на карті Google у Рівному з двору, який обслуговує КАТП 1728
Джерело
Фото Наталії Грабчук

В першій частині публікації ми дослідили 6 причин чому «Санком» розлучився з Рівним.

Тепер шукаємо відповіді на питання чого очікувати рівнянам.

Як КАТП-1728, яке обслуговувало 25% міста тепер обслуговуватиме 100% Рівного? Коли комунальники укладуть договори з рівнянами? Куди тепер рівнянам платити за вивезення сміття?

З 4 червня ми маємо на рівненському ринку лише одного сміттєвого монополіста – Комунальне автотранспортне підприємство. Йому не потрібно закладати в тариф вартість придбання нових сміттєвозів. Їх купить влада з податків рівнян, а не з ринкових тарифів.

Малоймовірно, що перед виборами в 2019 році тариф зроблять економічно обґрунтованим.

Сміттєвози і баки для сміття КАТП планує докупити з коштів міського бюджету. Тому ймовірно, що вартість послуг з вивезення відходів у Рівному не зменшилася, а зросла. Але більшість рівнян цього не помітить і не усвідомить.

Як запевнив міський голова Рівного Володимир Хомко, вартість вивезення відходів для рівнян буде на соціальному рівні через бідність людей.

Ростислав Кралюк запевняє, що якщо влада виконає свої обіцянки із закупівлі техніки, то КАТП-1728 справиться із вивезенням сміття у Рівному. Фото UA:Рівне

– Ми вже укладаємо угоди з мешканцями у нас на Відінській. На Майдані просвіти в ЦНАПі у нас є робоче місце. І вчора ми почали працювати на Шевченка, 46. Це був абонентський відділ Санкома, – розповідає начальник КАТП-1728 Ростислав Кралюк.

– Працюємо з головами ОСББ. Вони дають нам базу клієнтів. Ми готуємо договори, проводимо зустрічі в будинках. Але все-таки нам добавилося не багато не мало – майже 50 тисяч [домогосподарств].

Техніку комунальники найближчий рік планують орендувати. Очевидно в того ж Санкому, адже де взяти ще відразу 5 сміттєвозів з водіями.

– Але місто обіцяє нам купити нові машини, – сподівається начальник КАТП-1728. – Якщо нам місто купить, те що обіцяли, то я думаю, що в нас потреби в залученні приватної компанії не буде.

А бізнесу ймовірно складно буде зайти на рівненський сміттєвий ринок.

– Будь-яке приватне підприємство не зможе запропонувати свої послуги за таким само тарифом, як комунальне, якому частина витрат покривається з бюджету, – пояснює старший експерт «Офісу підтримки та впровадження реформ Мінрегіону» Сергій Пінчук.

– Відповідно, економічно обґрунтований тариф для приватних компаній з вивезення відходів має бути вищим, адже він має включати відшкодування інвестиції, вкладеної у придбання машин.

Ми також запитали у міського голови Рівного Володимира Хомка як, на його думку, КАТП-1728 справиться з вивезенням сміття у місті?

Володимир Хомко каже, що з бюджету куплять ще два нових сміттєвоза

– КАТП-1728 вже справляється з вивезенням сміття. На останній сесії міської ради ми виділили кошти для придбання ще 110 нових баків, цього буде достатньо щоб обслуговувати все місто, – пояснює мер.

– Наразі в оренді підприємства знаходиться 5 сміттєвозів. На наступний рік, планується купити ще 2 нових сміттєвозів для КАТП 1728, тому технічних проблем з вивезення та захоронення сміття у КАТП не буде.

Також міський голова надав довідку про ресурси комунального підприємства.

В КАТП-1728 наразі експлуатується 20 одиниць спеціальної техніки. Штатна чисельність робітників – 145. На балансі підприємства перебуває 1890 сміттєвих контейнерів.

Нагадаємо, в цьогорічному тендері на вивезення сміття у Рівному була вимога мати 2200 контейнерів і щонайменше 5 нових сміттєвозів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте