Чи справиться КАТП-1728 з вивезенням сміття у Рівному
В першій частині публікації ми дослідили 6 причин чому «Санком» розлучився з Рівним.
Тепер шукаємо відповіді на питання чого очікувати рівнянам.
Як КАТП-1728, яке обслуговувало 25% міста тепер обслуговуватиме 100% Рівного? Коли комунальники укладуть договори з рівнянами? Куди тепер рівнянам платити за вивезення сміття?
З 4 червня ми маємо на рівненському ринку лише одного сміттєвого монополіста – Комунальне автотранспортне підприємство. Йому не потрібно закладати в тариф вартість придбання нових сміттєвозів. Їх купить влада з податків рівнян, а не з ринкових тарифів.
Малоймовірно, що перед виборами в 2019 році тариф зроблять економічно обґрунтованим.
Сміттєвози і баки для сміття КАТП планує докупити з коштів міського бюджету. Тому ймовірно, що вартість послуг з вивезення відходів у Рівному не зменшилася, а зросла. Але більшість рівнян цього не помітить і не усвідомить.
Як запевнив міський голова Рівного Володимир Хомко, вартість вивезення відходів для рівнян буде на соціальному рівні через бідність людей.
– Ми вже укладаємо угоди з мешканцями у нас на Відінській. На Майдані просвіти в ЦНАПі у нас є робоче місце. І вчора ми почали працювати на Шевченка, 46. Це був абонентський відділ Санкома, – розповідає начальник КАТП-1728 Ростислав Кралюк.
– Працюємо з головами ОСББ. Вони дають нам базу клієнтів. Ми готуємо договори, проводимо зустрічі в будинках. Але все-таки нам добавилося не багато не мало – майже 50 тисяч [домогосподарств].
Техніку комунальники найближчий рік планують орендувати. Очевидно в того ж Санкому, адже де взяти ще відразу 5 сміттєвозів з водіями.
– Але місто обіцяє нам купити нові машини, – сподівається начальник КАТП-1728. – Якщо нам місто купить, те що обіцяли, то я думаю, що в нас потреби в залученні приватної компанії не буде.
А бізнесу ймовірно складно буде зайти на рівненський сміттєвий ринок.
– Будь-яке приватне підприємство не зможе запропонувати свої послуги за таким само тарифом, як комунальне, якому частина витрат покривається з бюджету, – пояснює старший експерт «Офісу підтримки та впровадження реформ Мінрегіону» Сергій Пінчук.
– Відповідно, економічно обґрунтований тариф для приватних компаній з вивезення відходів має бути вищим, адже він має включати відшкодування інвестиції, вкладеної у придбання машин.
Ми також запитали у міського голови Рівного Володимира Хомка як, на його думку, КАТП-1728 справиться з вивезенням сміття у місті?
– КАТП-1728 вже справляється з вивезенням сміття. На останній сесії міської ради ми виділили кошти для придбання ще 110 нових баків, цього буде достатньо щоб обслуговувати все місто, – пояснює мер.
– Наразі в оренді підприємства знаходиться 5 сміттєвозів. На наступний рік, планується купити ще 2 нових сміттєвозів для КАТП 1728, тому технічних проблем з вивезення та захоронення сміття у КАТП не буде.
Також міський голова надав довідку про ресурси комунального підприємства.
В КАТП-1728 наразі експлуатується 20 одиниць спеціальної техніки. Штатна чисельність робітників – 145. На балансі підприємства перебуває 1890 сміттєвих контейнерів.
Нагадаємо, в цьогорічному тендері на вивезення сміття у Рівному була вимога мати 2200 контейнерів і щонайменше 5 нових сміттєвозів.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти