«Дєвушка, я працював в органах»: чому новопризначений заступник мера Рівного відмовився відповідати на питання
У міського голови Рівного Олександра Третяка офіційно з’явився новий заступник з питань житлово-комунального господарства. Ним став Артем Ганущак. У своїй біографії він вказав, що з 2012 по 2021 роки служив у структурах СБУ. А до того вчився на філолога. В час служби в СБУ здобув фах спеціаліста з державної безпеки і правника.
Сьогодні Рівнерада проголосувала 36-ма голосами із 44-х за кандидатуру заступника міського голови Рівного з питань ЖКГ.
Ще вчора ми писали про те, що Ганущак може і досі бути на службі у СБУ. Таке припущення висловила заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції Олена Щербан.
Вона пояснила, що його могли відрядити до міської ради. Формально він би мав виконувати завдання із протидії безпековим загрозам, а по факту був би «смотрящим» СБУ. Також додала, що підтвердити те, що він не розпрощався із попередньою роботою, може факт неподачі ним декларації.
– В системі СБУ прийняли рішення, що декларації всього кадрового складу СБУ є державною таємницею. Зміни сталися лише в 2019 році, коли хоча б голова, заступники подали в систему [декларації], бо законодавство прямо вказало, що ті керівники мусять їх подавати. Але якщо особа є кандидатом на посаду – вона повинна подати декларацію, навіть якщо це відряджений співробітник СБУ, – говорила Олена Щербан.
Дійсно, у переддень голосування за його призначення Артем Ганущак не подав своєї декларації, що й підтверджувало слова Щербан. Про це ми й вказали у попередній публікації, яка вийшла вчора ввечері. Проте декларація з’явилася сьогодні, о пів на шосту ранку, за декілька годин до його призначення.
Детальніше про майно, доходи, родичів дивіться в досьє: Ганущак Артем Анатолійович
Ми хотіли запитати в посадовця, чому він так довго тягнув із її подачею, проте поставити це запитання нам не вдалося.
Новопризначений посадовець сказав зв’язатися з ним, коли він приступить до обов’язків. Також сказав, що некоректно давати коментарі невідомій людині з невідомого йому номера, «бо так можна і пранкєру якомусь дать інтерв’ю». На слова журналістки, що вона може надіслати фото свого посвідчення, сказав:
– Дєвушка, дивіться, я працював в правоохоронних органах і розумію, всякі бувають схєми шахрайські, в тому числі і такє.
Від редакції: Очевидно варто було би посадовцю з дипломом правника для початку вивчити статтю 34 Конституції, або хоча б її частину: «Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір».
Також варто усвідомити, що журналісти збирають інформацію не для себе, а для суспільства, тому все сказане може бути оприлюднено. А слова «я вас не знаю, тому вам нічого не скажу» не мають нічого спільного із законністю. Щонайменше передзвоніть в пресслужбу Рівнеради і поцікавтеся, якщо вас забанили в гуглі.
Нагадаємо, раніше цю посаду обіймав Володимир Дяк, який звільнився 18 жовтня. До того він працював у прокуратурі.
P.S. Після виходу публікації наш читач і фрілансер Дмитро Домащук надіслав сатиричну ілюстрацію-колаж до цього матеріалу:
Дивіться також: При міському голові Рівного може з’явитися «смотрящий» від СБУ
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти