Друга пара рук

Напевне, не раз багато людей зітхали у відчаї: коли все встигнути? Де взяти ще одну пару рук, щоб і їсти приготувати, і прибрати, і дітям час приділити? А при цьому ще й мати час на професійне зростання?

Очевидно, це питання поки що турбує переважно жінок, адже, попри всі запевнення у гендерній рівності, домашні клопоти все ще переважно лежать на них.

За даними GfK*, Україна передує серед країн, де люди витрачають найбільшу кількість часу на приготування їжі – понад 13 годин на тиждень. Це майже дві години щодня. За цим же дослідженням, жінки працюють на кухні в середньому в 1,5 раза більше, ніж чоловіки.

Що цікаво, багато чоловіків вміють і люблять куховарити, але не щодня, а, так би мовити, як хобі. Приготувати щось незвичайне, випробувати новий рецепт, зробити святковий сніданок – це, зазвичай, чоловіки роблять залюбки.

То чому б чоловіку не почати долучатися до роботи на кухні частіше? Домовитись, поділити обов’язки, чи дні тижня. Тоді й дружині легше, і чоловік може більше проявити свої здібності. Адже організація побуту – це спільна відповідальність партнерів.

Досягти паритету в домашніх справах цілком реально, особливо, якщо залучити ще й електричного помічника: купити кухонний комбайн.

Що, кажете, дорого? Порівняймо. Зробимо те, чого зазвичай ніхто не робить – оцінимо домашню працю у грошах.

Приміром, вартість домашнього харчування можемо оцінити як суму затрат на продукти, на електроенергію, газ та воду, а також вартість часу, витраченого безпосередньо на приготування їжі. Звісно, цифри коливатимуться у залежності від вашого стилю харчування ти величини домогосподарства.

Врахуйте, що орієнтовна вартість роботи дорівнює сумі, витраченій на продукти. Тож, якщо ви на тиждень витрачаєте 1000 грн на харчі, то таку ж цифру запишіть і на оплату своєї роботи на кухні.

Це означатиме, що рік ви працювали на кухні за 52 000 грн, і витратили на це майже 700 годин. Звичайно, всі суми умовні, ви можете підставити свої реальні цифри.

А тепер скажіть, будь ласка, що коштує дорожче: кухонний комбайн чи ваша праця? Візьміть до уваги, що використання кухонної машини здатне не лише спростити вашу роботу, але й скоротити час на приготування принаймні на чверть! Чому так?

Тому, що мультифункціональний комбайн здатен:

  • місити тісто
  • збивати яйця
  • вичавлювати сік
  • подрібнювати овочі
  • перемелювати м’ясо.

А якщо ви полюбляєте пиріжки, печете домашній хліб, ліпите вареники або готуєте смаколики для бійців, то кухонна машина точно стане для вас другою парою рук! Тільки уявіть: ви заклали необхідні інгредієнти, вибрали потрібний режим і увімкнули комбайн.

Поки тісто вимішується, готуєте начинку, читаєте книжку, переглядаєте новини чи робите манікюр.

Скільки часу та зусиль ви витрачаєте на те, щоб приготувати паштет? Збити білки для безе? Змолоти м’ясо на фарш?

Шановні жінки й чоловіки! Ми не переконуємо вас купити кухонну машину чи комбайн. Ми добре розуміємо реалії сьогодення, і обмежені можливості на придбання техніки тривалого використання. Але… 

Скільки коштує ваш вільний час? А на скільки більше ви зможете спекти печива для воїнів, якщо матимете механічного помічника? Зрештою, кредитні програми ще ніхто не скасовував, а гроші знецінюються. Здається, саме час подумати про додаткову пару рук на кухні!

Для підготовки публікації використовувалися матеріали Громадського радіо.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте