Депутати і капуста, або Чому заступники голови не хочуть звітувати

Заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська
Джерело
«Четверта влада»

Черговий скандал розгорівся під час 10-ї сесії Рівнеради довкола питання звіту заступників міського голови Рівного. На цьому вкотре, посилаючись на регламент сесії, наполягали «свободівці».

Голова депутатської фракції ВО «Свобода» у Рівнераді Олександр Лащук наполягав на включенні до порядку денного сесії питання про звіт заступників міського голови.

Окрім регламенту, він аргументував вимогу документами, які зібрали його колеги по партії щодо зловживань у гуманітарній сфері міста. Зокрема, щодо закупівлі за завищеними цінами продуктів харчування для дитячих садочків Рівного через тендерні процедури.

«З нас сміється вся Україна, адже в дитсадки Рівного завозять капусту по 10-13 гривень. Треба перевіряти роботу заступників міського голови та виконання міських програм», – закликав Олександр Лащук.

Міський голова Рівного Володимир Хомко відреагував доволі запально: «Є порушення, то несіть одразу документи в прокуратуру. Хочете, просто зараз я затримаю сесію…Несіть у прокуратуру! Звітів заступників зараз не буде».

Володимир Хомко зазначив, що звітуватиме і сам, і його заступники тоді, коли закінчиться термін його каденції на посаді – перед наступними виборами, а оцінюватимуть роботу виборці.

Пізніше, коментуючи вимогу депутатів про необхідність звіту заступників, Володимир Хомко зазначив, що, мовляв, підґрунтя цієї вимоги зовсім не те, про яке кажуть «свободівці»:

«Я вас запевняю, що цей бруд будуть збирати доти, доки Галина Кульчинська не скаже, що вона не йде у Верховну Раду. Вона – серйозний конкурент, тому будуть вишукувати всякий бруд».

Заступник міського голови Галина Кульчинська зазначила, що готова звітувати, зокрема, й на засіданні фракції ВО «Свобода» у присутності ЗМІ.

Водночас, вона підтвердила факт завезення у дитсадки капусти за ціною 10-13 гривень, пояснюючи це тим, що таку ціну на закупівлі тендерний комітет встановив ще у грудні минулого року. А передбачити, що у серпні 2011 року капуста так здешевшає, мовляв, тоді не могли.

Пані Кульчинська запевнила, що ситуацію взяла під свій контроль, і ось уже два місяці, як різницю між тендерною та ринковою вартістю капусти підприємці повертають до бюджету.

Що ж до політичної складової питання, то Галина Кульчинська запевнила, що до Верховної Ради не збирається, хоча їй це й пропонували. «Я дуже люблю Рівне і нікуди звідси не збираюся», – пояснює вона.

Окрім цього, Галина Кульчинська оголосила, що у понеділок, 31-го жовтня,  проведе прес-конференцію щодо тендерів на закупівлю харчів для шкіл та дитсадків Рівного за участю членів тендерного комітету та керівників управління освіти, які безпосередньо за це відповідають.

Представники ВО «Свобода» заявили, що й далі наполягатимуть на звітові заступників міського голови. Для цього пообіцяли залучити громадськість міста, провівши громадські слухання.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Profile picture for user golovred

Володимир Торбіч

15 липня 2021 в 00:22
0
коментарі зі старого сайту