Протухло: як в рівненському супермаркеті переклеїли цінники на рибу

Риба була придатна до 19 грудня, але рівнянин придбав її 24-го грудня
Джерело
Фото із Фейсбук сторінки Сергія Туровича

Тухлу копчену рибу продають в одному із рівненських супермаркетів. На упаковці працівники магазину переклеїли цінник тим самим штучно продовжили термін придатності продукту. 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив рівнянин Сергій Турович.

За його словами, він придбав копчену рибу у супермаркеті «Наш Край», що по вулиці Дорошенка, 84В. Коли розпакував її, «вона тут же заштиняла чортом». 

– До етикетки – етикетка переклеєна. Звісно, наступного дня заніс те лайно назад, – пише він.

На фото видно, що на першій етикетці рибу потрібно було вжити до 19-го грудня. Однак, працівники закладу переклеїли етикетку, на якій термін придатності вказали до 26-го грудня.

«Не можемо взяти і піти, тому що людина не звернулась»

На ситуацію зреагували і працівники обласного управління Держпродспоживслужби. Перший заступник начальника цього управління Олександр Костюк каже, що у супермаркет «Наш Край» вже телефонували та усно попередили адміністрацію закладу. 

– Їх було попереджено, ми просто зараз не можемо взяти і піти, тому що людина не звернулась, – розповідає заступник.  

– Але ж ми для себе замітили і даний магазин буде на нашому обліку і ми при нагоді плануємо піти туди без попередження.

За переклеєні етикетки чи неправильне маркування, супермаркет можуть оштрафувати від 18-ти до 29-ти тисяч гривень. Про це розповів начальник відділу державного контролю Управління безпеки харчових продуктів та ветеринарної медицини Анатолій Голубовський. 

– Якщо переклеєні цінники або неправильне маркування, якщо це несе загрозу для здоров’я людини і це показано, то це потрапляє під штрафні санкції згідно Закону про Державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин, – зазначає він.   

Зокрема, це стаття 65 –  Відповідальність за порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми реалізація харчових продуктів або кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це створює загрозу для життя та/або здоров’я людини або тварини.

Тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат (це 29 тисяч 784 гривні – авт.), на фізичних осіб-підприємців у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат (18 тисяч 615 гривень – авт.).

В Держпродспоживслужбі радять писати скарги або звернення в управління з приводу порушень, які виявили у магазинах рівняни.

Перший заступник начальника обласної Держпродспоживслужби Олександр Костюк розповідає, що рівняни не часто звертаються зі скаргами. Каже, що більшість рівнян розміщують інформацію про зіпсовані товари у ЗМІ. Розповідає, що інколи доводиться самим вишукувати людей та просити, щоб вони звернулися, аби був привід відвідати магазин. Стоп-кадр із відео UA:Рівне

– Написати скаргу чи звернення, якщо є якесь підтвердження, то докласти його до звернення і тоді звичайно буде позаплановий захід 

– Якщо сьогодні скарга надійшла, завтра ми йдемо на перевірку позапланову. Якщо несе загрозу здоров’ю чи життю то йдемо в той самий день, – повідомив Олександр Костюк.

«З вами зв’яжуться»

«Четверта влада» зателефонувала у головний офіс мережі магазинів «Наш Край», який знаходиться у Луцьку. Слухавку підняла секретарка, яка назвалася Юлією.

Після озвученої ситуації дівчина попросила назвати адресу магазину в якому виявили несвіжу рибу. Вона попросила залишити номер телефону, аби відповідальна особа зв’язалася із журналісткою. Однак, ніхто не перетелефонував. 

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ:

Що там з тухлою рибою: керівництво супермаркетів відреагувало на випадок у Рівному

Нагадуємо, «Четверта влада» писала про те як обдурюють покупців на рівненському ринку «Андріївський».

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте