Два будинки, чотири квартири, адмінбудівля: багатство керівника рівненської судової адміністрації

11 обшуків Віктора Вдовиченка, якому інкримінують розтрату державного майна

Голова судової адміністрації розповідає про особливості обшуків та про гроші, які в нього вилучили

Розтрату державного майна інкримінують керівнику судової адміністрації Віктору Вдовиченку. В його будинках та в приміщеннях дружини й інших пов'язаних осіб провели 11 обшуків.

«Четверта влада» проаналізувала декларацію посадовця та дізналася що у власності чиновника та його дружини.

Ввечері, 24-го січня у будинку начальника Територіального управління судової адміністрації Рівненської області Віктора Вдовиченка правоохоронці провели обшук. Наступного дня обшукали і його робоче місце. У нього вилучили гроші, документи та відеореєстратор. 

Обшуки також провели і у кількох підприємців, які співпрацюють і судовою адміністрацією. Фігурантам розслідування інкримінують розтрату державного майна, виділеного для забезпечення роботи місцевих судів.

Зокрема, це частина 3 статті 191 Кримінального кодексу – привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб.

Караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Що має сім’я Вдовиченків

На посаді керівника Територіального управління судової адміністрації Рівненської області Віктор Вдовиченко з 2010-го року.

Віктор Вдовиченко обурюється, що копія протоколу обшуку написана дрібним почерком і під копірку

«Четвертій владі» він розповів, що до 2010-го займався адвокатською та підприємницькою діяльностю.

За 2017 рік посадовець задекларував 441 тисячу 981 гривню заробітної плати (це 36,8 тисяч гривень щомісяця). У серпні 2018-го року подав форму змін, у якій вказав надходження заробітної плати 88 тисяч 380 гривень.

Це разова виплата, оскільки посадовці зобов'язані декларувати разові грошові надходження, які перевищують 50 прожиткових мінімумів. В 2018-му це 88 тисяч 100 гривень. Очевидно це зарплата з премією або оздоровчими і відпускними.

Окрім того Віктор Вдовиченко має дві земельні ділянки.

Майже 6 соток у Рівному. Та майже 15 соток у селі Стоянка Києво-Святошинського району Київської області, яку посадовець придбав у 2014 році за 202 тисячі 687 гривень.

– Я маю сина, невістку, внучку і маю плани на земельну ділянку, – каже він.

У Рівному має будинок (163,4 кв.м.) та гараж (31,3 кв.м.). А також квартиру в Києві на 72,8 кв.м.

Дружина Галина Вдовиченко до 2016-го року працювала у Рівненському кооперативному економіко-правовому коледжі.

У 2007-му році вона стала підприємцем. Зокрема, надавала в оренду чи експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно. Однак у листопаді 2017-го року припинила підприємницьку діяльність.

Вона володіє земельною ділянкою у Колоденці на 18,5 соток та будинком там само на 409,2 кв.м. У Києві має дві квартири 31,9 та 47,3 кв.м. Ще одна квартира знаходиться у Рівному площею 66,7 кв.м. У Сарнах адміністративна будівля на 542 кв.м. 

В дружини посадовця дві автівки – Мерседес Бенз 2010-го року випуску (придбала у 2011-му році) та Фіат Дукато 2012-го року.   

Згідно із декларацією посадовця, Галина Вдовиченко є засновником Приватних підприємств «Сюрприз», «Віган В»  та ТОВ «Завод мінеральної води Маломидська».

Основний напрямок діяльності підприємств «Сюрприз» та «Завод мінеральної води Маломидська» – виробництво безалкогольних напоїв, мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки. 

ПП «Віган В» займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах.

Окрім того вона та Микола Захарук є співзасновниками ТОВ «Аптека-Центр та ТОВ Торговий дім «Пересопниця». Фірми надають в оренду чи експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно. 

Статутний фонд усіх цих фірм становить 3 мільйони 712 тисяч 290 гривень. 

Віктор Вдовиченко пояснює:

– Це може бути рухоме та нерухоме майно, можуть бути товари в обороті, гроші і отака сума виходить яку ви назвали.

– Це приміщення, будівлі всі документи на них є, це і в тому числі будівлі, які здаються в оренду.

Із власних коштів Галина Вдовиченко має річну заробітну плату отриману за сумісництвом із ПП «Віган В» – 22 тисячі 012 гривень та ТОВ «Завод мінеральної води Маломидська» – 19 тисяч 440 гривень. Також вона отримує пенсію у розмірі – 39 тисяч 934 гривні

Гроші, документи та відеореєстратор

За кілька днів після обшуків, Віктор Вдовиченко покликав журналістів на прес-конференцію, аби пояснити що шукали, та що знайшли. 

Разом із Віктором Вдовиченком до журналістів виийшов і колектив судової адміністрації. 

Попереду Віктор Вдовиченко. За ним колектив судової адміністрації. Керівник відмовився говорити в кого із його співробітників проводили обшук.  

Посадовець розповів, що кримінальне провадження за цією статтею відкрили у вересні 2018-го року.

– Якщо читати ухвали, то можна зрозуміти, що керівник територіального управління разом із якоюсь посадовою особою вирішував питання розтрати, – каже начальник. 

Віктор Вдовиченко зазначає, що обшуки проводились у його двох будинках та офісі.

– Обшуки проводились в моєму будинку у Рівному, а також в Колоденці, який належить нашій родині. 

– Також проводили обшук і в одного з наших працівників в Гощанському районі, – розповідає він. 

Мені відомо що обшуки були у підприємствах з якими ми маємо договірні стосунки по ремонту приміщень, виконанню будівельних робіт, наданню послуг, постачанню товарів, – говорить він. 

Раніше в інтерв’ю журналістці UA:Рівне, Віктор Вдовиченко зазначав, що серед вилучених коштів – долари, євро і гривні. 

Однак точну суму грошей, які вилучили правоохоронці Віктор Вдовиченко так і не назвав. 

– Скажіть, будь ласка, а ви кожен знаєте скільки у вас вдома грошей знаходиться в хаті? – звертається він до журналістів. – Я думаю що ні, ніхто не знає, приблизно не можу сказати. 

– Коштів було трохи більше, як моя річна заробітна плата, на кошти є все документальне підтвердження.

Далі розповідає детальніше:

– Були кошти, які на збереженні, племінників, були кошти моїх дітей, які ми обіцяли, що подаруємо їм, ми озвучили це на весіллі, була моя заробітна плата і були кошти спадщини після смерті моєї мами.

Окрім того під час обшуку в судовій адміністрації вилучили оригінали документів, які стосувалися взаємовідносин із партнерами. 
   
У слідчого Віктор Вдовиченко вже був, але нічого йому не сказав. 

– Враховуючи що поставили загальні питання (не пригадав, які саме), я скористався своїм правом статі 63 Конституції України (право не свідчити проти себе та своїх рідних – ред.) і не став давати йому ніяких свідчень крім [пояснення по] грошових коштах, – зазначив він.

Олександр Панасюк фактично нічого не розповідає, окрім обіцянки скоро оголосити про підозру

Начальник слідчого управління поліції Рівненської області Олександр Панасюк розповідає, що кримінальне провадження розслідують не так давно. 

– Скільки коштів вилучили, походження цих коштів ми знаємо, це зафіксовано у кримінальному провадженні, я не можу цього на загал говорити, бо цим заваджу розслідуванню, – каже він. 

– Вилучили багато коштів, значна сума у всіх фігурантів. Думаю, що дуже скоро оголосимо підозру, тиждень-півтора визначимось в остаточній кваліфікації.

 За цією справою можна слідкувати за тегом Віктор Вдовиченко.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте