«Там були і гривні, були і євро, були і долари»: як у начальника рівненської судової адміністрації проводили обшук

Віктору Вдовиченку загрожує до восьми років позбавлення волі
Джерело
Фото UA:Рівне

Правоохоронці розслідують справу про розкрадання бюджетних коштів керівництвом Територіального управління судової адміністрації Рівненської області. В будинку начальника управління, офісі та інших приміщеннях вже провели обшук.

Окрім того обшукали також і підприємців, які надавали послуги із забезпечення роботи судів у регіоні.

Територіальне управління судової адміністрації Рівненської області слідкує за організаційним та фінансовим забезпеченням місцевих судів Рівненщини. З 2010-го року його очолює Віктор Вдовиченко.

Ввечері, 24 січня у будинку Віктора Вдовиченка правоохоронці провели обшук. Про це UA:Рівне повідомили очевидці.

Будинок Віктора Вдовиченка, у якому проводили обшук 24-го січня. Фото UA:Рівне

Як пізніше повідомили в СБУ, Віктору Вдовиченку та ще кільком підприємцям, які співпрацюють з управлінням, інкримінують розкрадання бюджетних коштів та майна виділених для забезпечення роботи місцевих судів.

Зокрема, це частина 3 статті 191 Кримінального кодексу – привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб.

Караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Під час обшуку правоохоронці знайшли гроші різних валют. Однак, не відомо, чи саме ці кошти вилучили у Віктора Вдовиченка. Фото УСБУ в Рівненській області

Ось що Віктор Вдовиченко розповів журналістці Юлії Друктейніте з UA:Рівне

– Обшуки не тільки в мене вдома були, а в інших підприємств і підприємців, з якими в нас договірні стосунки, – каже начальник Територіального управління Державної судової адміністрації в Рівненській області Віктор Вдовиченко. – А, на мою думку, нічого не знайшли, бо невідомо було, що шукають.

– На мої запитання під відеозапис двічі: «Назвіть, будь ласка, які цінності, можливо, ви шукаєте, які грошові кошти, або у валюті, або щось інше шукаєте, які документи?», двічі було і при моєму адвокаті проігноровано і сказано: «Ми діємо так, як написано в ухвалі, шукаємо матеріальні цінності, які, можливо, можуть бути причетні до чогось».

А до чого? До розтрати ніби державних коштів, а розтрату не пред‘явлено. В нас нема ні ревізії і нічого нема, щоб про розтрату говорити.

– Ви сказали, що в інших підприємців обшуки, це в кого? – журналістка.

– Це, можливо, таємниця слідства, я не знаю, я просто чув, що в багатьох наших партнерів, з ким працюємо, проводились одночасно обшуки, на підприємствах, де працює моя дружина, в моїх двох будинках. Це звичайне явище, їхнє право проводити.

– Ці обшуки проводили паралельно чи в інші дні?

– Частково паралельно, частково в порушення закону в змішаному часі.

– Скажіть, будь ласка, чи стосуються обшуки передачі будівлі Національного банку України [на вул. С. Петлюри у Рівному] судовій адміністрації?

– Не вказано щодо передачі будівлі нічого, або не передачі. Мені здається, що воно не має відношення до того. Я маю інформацію, що це тенденція загальноукраїнська, мені відомо, що подібні проведені вчора чи позавчора в інших областях обшуки. І по тій самій статті.

– А в яких інших областях, можливо, назвете?

– Мені нібито відомо... – каже Віктор Вдовиченко і після паузи продовжує. – Зрештою, я офіційно ще не знаю, тому не буду казати. Я знаю, що у наших колег теж були.

– У вас знайшли готівку?

– Так.

– У вас немає [готівки] в декларації за минулий рік... – журналістка.

– За минулий рік ми ще декларацію не здавали.

– За 2017 рік.

– Будемо здавати декларацію за минулий рік і вона там обов‘язково буде.

– Скільки у вас готівки знайшли?

– Я не пам‘ятаю. Оскільки вони поступили в порушення кримінально-процесуального кодексу – винесли грошові кошти з хати до завершення обшуку і оформлення протоколу.

При тому таємно винесли, нікого не попередивши і передали невідомо для мене кому, для яких осіб. Ми це з адвокатом, з учасниками усіма зазначили в протоколі відповідно. Це суттєве порушення. Реально так як викрадення коштів. Я про це повідомив поліцію на 102.

– Одразу?

– Одразу. І у нас все підписано похвилинно. Ми відкриті, ми показали все, що в нас є і це невеликі статки. В нас сім‘я, скажем, ми давно працюємо, заробляємо. Дружина в бізнесі. Син працює.

Я не знаю точно, бо я хотів звіритись з проектом опису, який надавав мені слідчий, не підписаним ще і попросив: «а дайте я звірюсь з пакетом, який там запакований». Бо закрався в мене сумнів, стрічка дуже коротенько, а на пакеті було більше написано. А він нас повідомляє, що він відправив кошти чи в УМВС, чи в банк.

– А він це хто?

– Слідчий. Мазур. А далі як звати – не знаю.

– А скільки на пакеті було написано?

– Я не можу пригадати, бо там були і гривні, були і євро, були і долари. Я кажу, це невеликі суми. Але я просто хотів звіритись з його описом, який він підготував до вилучення. Але цього не вдалося зробити.

– Справа ж відкрита – кримінальне провадження проти вас?

– Я не знаю ще, чи відкрито, чи не відкрито, відповідно, ми будемо давати пояснення по всіх питаннях. Оскільки ми люди публічні і кожен державний службовець має все пояснити: і по своїх функціональних обов‘язках, і по коштах, і по інших моментах – те, за що він відповідає.

– Вас уже викликали до слідчого?

– Ні ще. Викличуть – будемо пояснювати.

Начальник відділу комунікації обласного управління поліції Антон Крук «Четвертій владі» повідомив наступне: 

– Підозру Віктору Вдовиченку ще не повідомляли, зараз триває досудове розслідування.

За цією справою можна слідкувати за тегом Віктор Вдовиченко.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте