Екс-дружину полковника СБУ, яку обвинувачують у туристичному шахрайстві, судитимуть

Флорія Шинкарьова досі не пояснює публічно що трапилося з грошима туристів
Джерело
Фейсбук-сторінка Флорії Шинкарьової

Справу керівниці туристичної агенції «Флора» Флорії Шинкарьової передали до суду. Її підозрюють у привласненні майже півтора мільйона гривень своїх клієнтів. Але ще не за всіма епізодами закінчене досудове розслідування.

Нагадаємо, на початку липня 2018-го рівняни звернулися до поліції із заявами про те, що директорка турагенції «Флора» Флорія Шинкарьова привласнила їхні кошти.

Вона брала гроші за путівки, а коли наближався термін поїздки – тур скасовувався. Гроші ж так ніхто й не повернув. Люди бронювали путівки з червня до жовтня 2018-го.

Постраждали десятки рівнян і жителів інших міст та областей. Хто на кілька сотень, а хто на кілька тисяч доларів.

Тепер вже колишній чоловік Флорії Максим Шинкарьов працює начальником відділу кібербезпеки УСБУ в Рівненській області. Орієнтовно в період звинувачень до його дружини він подав на розлучення.

Флорії Шинкарьовій у вересні 2018-го повідомили про підозру за двома епізодами із сорока. Їй інкримінують частину 2 статті 190 Кримінального кодексу України:

Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому.

Цей злочин карається штрафом від 850 до 1700 гривень або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

До того ж суд заборонив їй наразі займатися підприємництвом, пов'язаним з діяльністю туристичних агентств. 

Все ж це не завадило їй розмістити резюме на сайті Work.ua 29-го жовтня. Флорія Шинкарьова шукала роботу менеджера з туризму.

Потерпілих від шахрайства близько сорока.

У січні 2019-го до Рівненського міського суду направили справу із 30-ма потерпілими, яку розслідує слідчий Андрій Харкевич.

Ще одну групу із десяти людей вів слідчий Володимир Карпінський.

– Харкевич направив справу до суду по тих потерпілих, де вину доказали, а по інших, там де не були допрацьовані докази або потерпілі не з’являлися або інші обставини, там слідчий Карпінський, але його відправили у Київ, то я не знаю, хто там слідчий, – розповідає начальник відділення слідчого відділу Рівненського відділу поліції Віталій Трубка.

Прокурор у справі Олег Соботюк розповідає, що в обвинувальному акті Флорії Шинкарьовій інкримінують частини 1 та 2 статті 190 Кримінального кодексу України:

1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство)

Карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому.

Карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

– В суді справа зараз на початковому етапі, має бути підготовче судове засідання, – пояснює прокурор.

«Четверта влада» зателефонувала обвинуваченій Флорії Шинкарьовій. На будь-які питання жінка відмовилася відповідати.

– Всі коментарі стосовно цієї справи я буду давати в суді. Якщо вам щось цікаво, зустрінемось біля суду і я дам вам коментар в присутності свого адвоката, – відповіла пані Шинкарьова.

Справу призначили до розгляду на 1-ше квітня. Суддя у справі Віктор Кухарець.

Слідкувати за справою можна за тегом Флорія

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)