Хто ремонтує Рівне Ч.2
Раніше я писав про проектантів громадських просторів Рівного, яких без тендеру вибирає Управління житлово-комунального господарства.
Найбільше замовлень отримало ТзОВ «Форестал сервіс» – більше 20 договорів на загальну суму понад 1 мільйон 300 тисяч гривень.
За даними інформаційно-аналітичної системи Youcontrol ТзОВ «Форестал сервіс» – фірма зі статутним капіталом у 2 тисячі гривень, зареєстрована на вул. Колгоспна, 74, в с. Постійне, Костопільського району.
За цією ж адресою зареєстроване ще одне ТзОВ зі схожою назвою – «Форестал плюс». Власником та керівником цієї «плюс», за документами, є Потапчук Людмила Аполлінаріївна. Ця жінка вказана в декларації та автобіографії як дружина Потапчука Руслана Васильовича – депутата Рівненської обласної ради.
У 2010 році Руслан Потапчук став депутатом Костопільської ради від партії С.Тігіпка, натомість очолив фракцію Партії регіонів України. За інформацією сайту «Чарівне», був замішаний в господарських «розборках» на Костопільщині.
Сам же Потапчук Руслан Васильович є директором ТОВ «Укртехноліс», а співвласником цієї фірми є і Людмила Аполлінаріївна. За даними інформаційно-аналітичної системи Youcontrol у минулому році органи ДФС відмовилися реєструвати податкову накладну №4 від 30.09.2017. «Укртехноліс» в суді це рішення оскаржує, розгляд триває.
Але повернемося до «Форестал сервіс». За останній рік фірма отримала 37 бюджетних замовлень (не лише м. Рівне) на суму понад 2 мільйони гривень.
На малюнку показано статистику по тому, звідки «Форестал сервіс» отримує бюджетні кошти. Як бачимо, окрім УЖКГ м. Рівне це ще й Сарненська міська рада та кілька менших замовників.
Маленька фірма з вулиці Колгоспної села Постійне, Костопільського району рве шаблони та показує, що таке українська мрія. До речі, не будучи зареєстрованою у Рівному фірма не платить в місцевий бюджет податок з доходів фізичних осіб, а це вагома частка бюджету. Тому коли чиновники апелюють до цього аргументу, можна сміливо запитувати у них про «Форестал сервіс».
Бригади виконавців
Ще одна фірма, яка чималі кошти отримує за проектування з коштів рівненських платників податків це «МБЛ компані». Вони підписали з містом угоди на 14 проектів, загальною сумою понад 770 тисяч гривень.
Поспілкувавшись з кількома проектантами почув думку, що ця фірма робить незрозумілі, застарілі та неякісні проектні рішення. Після цього кошти на реалізацію згаданих проектів витрачаються малоефективно. Згадати хоча б проект громадського бюджету зі встановлення лавочок біля Краєзнавчого музею, де фірма спроектувала не зовсім те, що хотіли автори проекту. У результаті – неефективно витрачені кошти, а хороша ідея «бюджету участі» частково дискредитована.
Цих виконавців УЖКГ обирали без тендеру. Тобто чомусь вирішили, що вони кращі. Чому, напевне варто запитати у чиновників. Але давайте подивимось ще й на вибір виконавців, тут ситуація не краща.
Коло виконавців обмежене. Тендери не практикуються
Левову частку коштів на ремонти Рівного забирає Комунальне Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг.
Управління житлово-комунального господарства у сфері виконання робіт, схоже, обрало таку стратегію – краще робити ремонти шматками, аби не перевалити тендерний поріг і, відповідно, уникати відкритих торгів. Цим вони перешкоджають створенню передумов для розвитку в місті приватного будівельного бізнесу. А без цього немає конкуренції, відповідно і економії коштів чи боротьби за підвищення якості.
За останні півтора роки УЖКГ заплатило МіськШЕУ суму у понад 100 мільйонів гривень. Переважно угоди були укладені без тендерів, або за результатами, на мою думку, зімітованих тендерів з наперед відомим переможцем.
У 2018 році був шанс, що тенденція зміниться, прийшло кілька фірм конкурентів, але наші чиновники роблять усе, аби їх до виконання робіт не допустити. Той же тендер на прибирання міста скасовано, гроші платять ШЕУ, а новий оголошувати не поспішають.
Наведена ілюстрація показує розподіл коштів УЖКГ за останні півтора роки.
Капітальні ремонти більше 10 дитячих ігрових майданчиків виконувало Товариство з обмеженою відповідальністю «Захист-Сервіс». За даними інформаційно-аналітичної системи Youcontrol 100% фірми належить Гринчуку Сергію Васильовичу, зареєстрована у 1998 році, основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Сума отриманих без тендерів коштів складає більше 1 мільйон 300 тисяч гривень (окрім майданчиків фірма ремонтувала також житловий будинок на Котляревського, 8 за бюджетні кошти). Гринчук Сергій є також співвласником ТОВ «Єврофарб плюс», яке зрідка отримує замовлення від УЖКГ Рівного.
Більше 800 тисяч гривень отримала також ФОП Вознюк Римма В’ячеславівна. Вона теж ремонтувала ігрові майданчики – всього 14 об’єктів. Усі без тендерів. А коли по одному з об’єктів таки торги відбувалися, то ціна була знижена майже на 20%, але в результаті усі пропозиції було відхилено.
Дев’ять майданчиків віддали ремонтувати ФОП Климчук Сергій Андрійович, на загальну суму понад 585 тисяч гривень. Теж без тендерів і без економії коштів.
Економія у розмірі 20% від кожного мільйона це 200 тисяч гривень. Тобто додаткових 4 відремонтованих спортивних майданчиків. Але ця економія, схоже, міську владу не дуже то й цікавить.
ФОП Границький Олександр – отримав 358 тисяч гривень без тендеру на Капітальний ремонт з відновленням літньої театральної сцени та дитячого майданчика біля неї по вул. Грушевського в Рівному. Це єдиний його договір з УЖКГ Рівного, переважно він працює з Рівненським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України.
Товариство «Рівнетраснбуд», зі статутним капіталом у 2 тисячі гривень, підписало один великий договір на суму близько 1 мільйон 400 тисяч гривень на Капітальний ремонт ділянки вул. Івана Їжакевича від буд. № 8 до Басівкутська в м. Рівне. За даними інформаційно-аналітичної системи Youcontrol фірма 50 на 50% належить двом співвласникам – Галайчуку Віталію Миколайовичу та Шакирзяну Віктору Володимировичу.
ТОВ «РівнеМЖКБУД», зі статутним капіталом 375 гривень, отримало без тендерів дві об’єкти громадського простору на суму понад 750 тисяч гривень. За даними інформаційно-аналітичної системи Youcontrol фірма одноособово належить Демчуку Сергію Андрійовичу.
ТзОВ «Західметтрейд» отримало кілька підрядів не ремонти вулиць та прибудинкових територій на суму понад 400 тисяч гривень.
ТОВ «ІБК Енерготехнобуд» без тендерів отримали – 3 мільйони 300 тисяч гривень, серед них і понад 900 тисяч гривень на Капітальний ремонт тротуару вул. Небесної Сотні на ділянці від перехрестя з пр. Миру до перехрестя з вул. Гетьмана Сагайдачного. Понад 2 мільйони фірма отримала на ремонти прибудинкових територій. Усе без тендерів.
За даними інформаційно-аналітичної системи Youcontrol фірма належить на 66,5% Дацюку Віктору Віталійовичу і на 33,4 % Сагану Олександру Віталійовичу. Статутний капітал – 35 тисяч 100 гривень.
Понад 530 тисяч гривень отримала РФ ДП «Національні інформаційні системи» на облаштування ділянок доріг з світлофорами.
ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд» отримало на публічні простори близько 1 мільйона 100 тисяч гривень. Звісно, без тендеру.
Кінцевими бенефіціарними власниками фірми є Карячкін Віталій Іванович, Богуцький Валерій Станіславович, Юхимчук Юрій Миколайович, Шоломицький Володимир Юрійович.
ПВКФ «Фіалка», яка одноособово належить Фалку Володимиру Федоровичу, а директорм є син Юрій Фалко, отримали від УЖК Рівного понад 4 мільйони гривень на ремонт вул. Орлова. Це один з небагатьох випадків, коли відбувся тендер. Але наразі фірма ще не приступила до виконання робіт.
ПП «Сантехбуд К», що одноособово належить Верзуну Миколі Петровичу, є одною з улюблених у Рівненському міськвиконкомі. Вони на різні роботи по облаштуванню публічних просторів отримали більше 4 мільйонів гривень. Переважно без тендерів.
Невеликий аналіз проектування та реалізації проектів облаштування громадських просторів показує непрозорість цього проекту, значні преференції для комунального ШЕУ, відсутність якісних, сучасних, цікавих проектних рішень. І на все це щороку витрачаються мільйони гривень.
Публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права (проект «Посилення коаліції РПР») в рамках виконання проекту «Ефективне управління та роль мешканців», який впроваджується Рівненською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА». Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Рівненською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» і в жодному разі не відображає погляди Європейського Союзу чи Центру демократії та верховенства права.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти