Чому мер досі не розірвав довічний договір про звукову рекламу в Рівному: як поскаржитись

Міський голова вважає, що проблема «кричалок» на електроопорах і зупинках майже нікого не хвилює
Джерело
«Четверта влада»

«Вуличне радіо» з’явилося на зупинках Рівного на початку 2018-го, а з липня 2018-го – почало суперечити закону. Попри це, навесні цього року міська рада уклала з підприємцем Олегом Ниткою, який заполонив Рівне гучномовцями, угоду, залишивши все на своїх місцях.

Згодом її «призупинили», але це формулювання, за словами фахівців, нічого не значить з юридичної точки зору. Гучномовці на місці; угоду треба розривати через суд; міський голова каже, що зробить це у присутності журналістів, але невідомо коли.

24-го жовтня міський голова Рівного Володимир Хомко у відповідь журналістові «Четвертої влади» сказав, що міська рада готова розірвати договір про звукову рекламу на зупинках міста «будь-яким законним способом». На запитання, коли саме договір розірвуть, відповів: 

– Не знаю, які там законні нюанси, але можу просто зараз, у вашій присутності, дати таке розпорядження. 

Не зробив цього раніше, бо «не бачить цієї проблеми»:

–  Ви дуже помиляєтесь, якщо думаєте, що я сплю і думаю лише про «вуличне радіо». Мене цікавить тепло і таке інше… Я дав команду і забув про них. І з ними навіть спілкуватися і бачити їх не хочу. Це радіо, крім вас і «Четвертої влади», нікого не хвилює в місті.

Нагадаємо, у минулих публікаціях ми писали про так зване «вуличне радіо», про те, скільки від нього отримує міський бюджет та як воно порушує права  рівнян. А також про те, що 300 рівнян підписали петицію про те, щоб заборонити в місті «вуличне радіо».

Підприємець та депутат Тернопільської міськради Олег Нитка заробляє на вуличних ретрансляторах у Рівному вже протягом двох років.

Раніше гучномовці розміщувались на електроопорах, які належать комунальному підприємству «Рівнеелектроавтотранс». Щомісячно підприємець сплачував за оренду цих електроопор 850 гривень, тобто по 85 гривень за кожен ретранслятор.

Щоб мати право транслювати рекламу, Олег Нитка отримав необхідні дозволи на розміщення зовнішньої реклами в Управлінні житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому.

Але в липні 2018-го Верховна Рада прийняла зміни до закону про рекламу, сформулювавши один з його пунктів так:

«Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється».

У КП «Рівнелектроавтотранс» нам підтвердили, що чинних угод з підприємцем Ниткою не мають. Дія договору спливла 11 жовтня 2018 року. На підприємстві кажуть, що неодноразово звертались до Олега Нитки, аби він зняв ретранслятори з електроопор, проте він цього не зробив.

У «Рівнеелектроавтотрансі» сказали, що своїми силами зняти ретранслятори не можуть, тому й попросили допомоги в управління ЖКГ. Там у вересні 2019-го відповіли, що «не володіють ситуацією».

Тож на яких підставах «вуличне радіо» досі працює у місті? Сам Олег Нитка пояснив, що в квітні цього року уклав із міською радою договір на цивільне оповіщення.

Начальник управління міськвиконкому з питань надзвичайних ситуацій Руслан Демуров говорить, що в травні 2019-го угоду призупинили до набуття підприємцем ліцензійних умов. Але юристи вважають формулювання «призупинення угоди» юридично нікчемним і додають, що дію угоди можна припинити лише через суд.

7-го листопада ми ще раз телефонували Володимиру Хомку, щоб дізнатися, чи дав він розпорядження розірвати договір через суд.

– Зроблю це у вашій присутності, щоб ви були свідком, – відповів міський голова.

Коли саме до нього варто прийти, сказати не зміг: «Я знайду, коли в мене буде час. Це буде найближчі три-чотири дні».

Поки ж міський голова шукає час, ми попросили юристку проєкту «Тисни» (Bihus.Info) Лізу Середіну надати зразок скарги, з якою ви можете звертатися до Держпродспоживслужби, якщо вам заважає аудіореклама на зупинках міста.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте