«Меня нагнуть и Игоря нагнуть»: як у Рівному голосували за Президента

І перші результати екзит-полу

На голосування рівняни приходили із вербою
Джерело
«Четверта влада»

П'яний член дільничої виборчої комісії та чоловік, якого не влаштовує ні Порошенко, ні Зеленський. Як у Рівному та області проходив другий тур виборів Президента України дізнавалася «Четверта влада».

Перші підсумки голосування в Україні

У другому турі президентських виборів 2019 року переміг шоумен Володимир Зеленський.

Про це свідчать результати Національного екзит-полу станом на 18.00, оприлюднені після закриття виборчих дільниць в Україні.

За Зеленського віддали голоси 73.2% опитаних українців.

Чинний глава держави Петро Порошенко отримав 25.3% електоральної підтримки.

Зіпсували бюлетень 1,5%.

Статистична похибка 3%.

Остаточні результати Національного екзит-полу стануть відомими о 22.00.

Національний екзит-пол проводили "Демініціативи", КМІС та Центр Разумкова.

П’яний член ДВК і чоловік якого не влаштовує ні один кандидат

Бюлетень для голосування в другому турі за Президента України. На дільницях завжди знаходились члени комісії, які вважали, що порожній бюлетень фотографувати не можна. Насправді можна – це не порушує таємниці голосування. Фото «Четверта влада»

На Рівненщині п’ять територіальних виборчих округів. Зокрема:

ТВО 152  – більша частина Рівного.

ТВО 153  –  менша частина міста Рівного, місто Острог, Острозький, Рівненський, Гощанський, Корецький райони.

ТВО 154 – місто Дубно, Демидівський, Дубенський, Здолбунівський, Млинівський, Радивилівський райони.

ТВО 155 – місто Вараш, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони. 

ТВО 156 – Березнівський, Костопільський, Сарненський райони.

Координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами у Рівненській області Михайло Балик каже, що дільниці в області розпочали роботу без порушень.

– У нас спостерігачі на 50-ти дільницях. Станом на 8-му годину дільниці, на яких присутні наші спостерігачі, відкрились вчасно і без порушень, – каже Михайло Балик. 

Голосування на дільниці в ДНЗ №51 на вулиці Орлова в Рівному

За інформацією Центрального виборчого комітету України, станом на 11 годину ранку на Рівненщині проголосували 13,84% населення області. Тоді ж найбільше виборців зробили волевиявлення на ТВО №154 – 14,96%. Найменше на 152 окрузі – 12,38%.

Станом на 16.00 проголосували 42,26%. Цього разу також найбільше проголосували на 154 окрузі – 44,39%. А найменше на 156-му – 39,63%.

За інформацією Центрального виборчого комітету України, станом на 11 годину ранку на Рівненщині проголосували 13,84% населення області. Станом на 16.00 – 42,26%.

Заступник начальника ГУНП в Рівненській області, полковник поліції Руслан Стрельбіцький каже, що станом на 12 годину в області зафіксували 10 правопорушень, які пов’язані із виборчим законодавством. 

– Шість правопорушень в нас зареєстровано у Рівному, 2 правопорушення на території Здолбунівського району, і по одному правопорушенню в нас зареєстровано по Рівненському та по Зарічненському районах, – каже він.

Два правопорушення з неправильним уточненням у списках виборців, одна спроба проголосувати по закордонному паспорту, чотири повідомлення зафіксовано із порушенням передвиборчої агітації також ненавмисне пошкодження бюлетеня членом виборчої комісії 

– Також нам в Нобель Зарічненського району надійшло анонімне повідомлення, що можливо була спроба вкиду бюлетнів до скриньки для голосування, – розповідає Руслан Стрельбіцький

– Під час проведення перевірки слідчо-оперативною групою станом на 11 годину на цій виборчій дільниці проголосували 49 виборців під час проведення візуального огляду скриньки для голосування, візуальним поглядом також було встановлено ту ж саму кількість бюлетенів. 

Станом на 14-ту годину до поліції надійшло повідомлення від медсестри, про те що нач.мед. дозволив іти хворим на виборчі дільниці, щоб проголосувати. За словами речника обласної поліції Антона Крука, зараз з’ясовуються деталі по цьому факту. 

О 12:55 надійшло повідомлення про те, що у Дубно чоловік намагався винести бюлетень за територію дільниці. 

Чоловік, який хотів винести бюлетень за межі дільниці. Фото ГО «Опора»

За інформацією ГМ «Опора», коли чоловік вийшов з кабінки, то не кинув бюлетень до скриньки, а сховав його у кишені та хотів покинути виборчу дільцю.

У письмовому поясненні чоловік написав: «Хотів винести бюлетень і викинути його, бо мене не устроює ні один з кандидатів».

Пояснення чоловіка. Фото ГО «Опора»

За словами чоловіка він не знав про кримінальну відповідальність за винесення бюлетеня з виборчої дільниці.

З приводу цього факту правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч.1  ст.158 Кримінального кодексу.

Надання або отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його надавати чи отримувати, або викрадення чи приховування виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, або надання виборцю заповненого виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі, або голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз.

Караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Окрім того на сайті ВГО «Комітет виборців України» з’явилася інформація про те, що у селі Грушвиця Друга член ДВК прийшов на роботу в нетверезому стані. Колеги його вивели в інше приміщення «протверезіти».

Зараз правоохоронці проводять перевірку за цим фактом. 

Як голосували у садочку на Орлова

Виборча дільниця у дитячому садочку №51 на Орлова охоплює 2 тисячі 387 людей. 

Перші три столики обслуговують мешканців вулиць Буковинська, Новобарматська та Орлова. Також певну частину приватного сектору. На четвертому столику у списках себе можуть знайти особи, які перереєструвалися 

За словами голови ДВК Ігоря Штуки, станом на 12-ту годину проголосували 611 людей. О 12:15 – 730 людей. Голова каже, що ніяких інцидентів на дільниці не сталося.

– Жіночка була, її сина не було в списках, не знайшли не внесли можливо, я не знаю, – говорить він. 

Членкиня ДВК, яка підраховує кількість голосів, каже, що голосують слабенько.

– Слабенько голосують того разу проголосували 1700 за день, а на цей час було набагато більше ніж зараз, – каже жінка.  

Опісля журналістка «Четвертої влади» пішла фотографувати дільницю. Через кілька хвилин підійшла до голови ДВК і попросила сфотографувати пустий бюлетень. Після чого секретар дільниці Дмитро Литвинюк відмовив це з поясненням, що:

– Меня в**буть и Игоря в**буть, – говорить Дмитро Литвинюк.

Дмитро Литвинюк не дозволяв журналістці сфотографувати бюлетень

– Ви не забувайте з ким спілкуєтесь, – журналістка

– Меня нагнуть и Игоря нагнуть.

– Скажіть який закон забороняє мені фотографувати не заповнений бюлетень?

– Ви його зараз розпечатаєте і подкинете, можливий такий варіант?

– Ні

– Чому?

– Бо я не збираюсь такого робити.

Після цього втручається голова ДВК Ігор Штука. 

– Якщо нам дадуть добро, то ми дамо, ми спитаємо юриста, – говорить він.  

Після розмови із юристом все ж журналістці дозволяють сфотографувати незаповнений бюлетень.

Фото із ситуаційного центру поліції Рівненщини

До поліції області станом на 20:10 надійшло 25 повідомлень щодо можливого порушення виборчого законодавства.

Виступаючи у своєму виборчому штабі, після закриття дільниць, Петро Порошенко сказав, що готовий телефонувати і вітати Зеленського. Але сам з політики не йде.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте