Сина начальника ДАБІ Рівненщини посадили під цілодобовий домашній арешт

Андрієві Мічуді загрожує від п'яти до десяти років у в'язниці
Джерело
Фото із Фейсбук сторінки Андрія Мічуди з 2015 року

Андрія Мічуду, 28-річного сина начальника обласної Держархібудінспекції Ігоря Мічуди, суд помістив під цілодобовий домашній арешт. Правоохоронці підозрюють, що батько та син діяли спільно у вимаганні коштів із забудовника.

Це підтвердила речниця Військової прокуратури Західного регіону Юлія Галущак.

Йому інкримінують частину 3 статті 368  Кримінального кодексу України:

Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Розглядала клопотання про запобіжний захід суддя Рівненського міського суду Кристина Ореховська. Фото із інстаграму дружини Андрія Мічуди

Адвокат Андрія Мічуди – Олександр Величко каже, що всі версії, всі коментарі будуть надаватися виключно в судовому засіданні під час розгляду справи.

– Він визнає те, що він брав гроші, які були перераховані на ППФ «Мека»?, – журналістка.  

– Він (Андрій Мічуда, – авт.) ще не давав жодних пояснень і жодних свідчень, я не можу нічого сказати з цього приводу, нехай слідство встановлює все що там відбувалося, – адвокат.

Андрія Мічуду підозрюють у змові із його батьком Ігорем Мічудою. За версією слідства, батько-посадовець через свого сина сказав заступнику директора «Буд Кепітал Менеджмент», що той має дати хабар за невиявлення під час проведення перевірки порушень законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Розмір неправомірної вигоди, яку вимагав посадовець, становив 100 тисяч гривень кожного місяця поки триватиме будівництво.

Гроші забудовник повинен був перераховувати на розрахунковий рахунок ППФ «Мека» (фірма, яку заснував і очолював Ігор Мічуда і потім, за його словами, продав її, але її адреса така ж, як і в ГО, де співзасновник Ігор Мічуда, а нині фірму очолює його кум – ред.).

Ігоря Мічуду затримали 25-го травня близько 17.40 у квартирі його знайомої, де він буцімто «лагодив унітаз». При затриманні він дістав пістолет і погрожував. 

Йому оголосили підозру за трьома статтями Кримінального кодексу – одержання хабаря у великому розмірі, опір правоохоронцям та погроза насильством або вбивством працівнику поліції. 

Вчора, 27-го травня йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави.

Адвокат підозрюваного Ігор Солімчук каже, що готуватиме апеляційну скаргу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте