Статки екс-керівників Дубровицької поліції: колишній начальник погрожує судом за інформацію про незадеклароване майно

Джерело
«Четверта влада»

«Четверта влада» з`ясувала про що воліють мовчати, а чим ладні похвалитися нинішні та колишні керівники-правоохоронці «бурштинових» районів Рівненщини.

У цій публікації журналісти досліджують майно Дубровицьких копів, перевіряючи декларації за п’ять років. При підготовці публікації один з екс-керівників поліції цього краю пригрозив журналістці судом, якщо вона писатиме про майно, яким він користується.

Станом на вчора від генпрокурора поширили інформацію про проведення масштабних обшуків, зокрема і у колишніх правоохоронців, які очолювали райвідділи поліції.

Про статки сарненських колишніх керівників поліції читайте у публікації

Про статки рокитнівських екс-керівників поліції читайте у попередній публікації

Трохи більше 50 тисяч гривень доходу отримав у минулому році виконувач обов’язків начальника Дубровицького відділення поліції Степан Царюк. Ще майже чотири тисяч гривень доходу отримали члени сім’ї поліцейського. Значна частина з них – матеріальна допомога.

У Царюків за 2015 рік задекларовано 12 соток землі та частину квартири на праві користування. Однак, протягом 2011-2014 років вони не декларували і цього.

– Квартира мені не належить. Я там прописаний з батьком і ми її приватизували, щоб отримати пільги. Це батьківська квартира, а садова земельна ділянка, це він мені передарував її коли в нього були проблеми зі здоров’ям. Вона в нього з 1991-1992 року. Він її отримав від заводу. Збудував там дачу, – розповідає поліцейський Степан Царюк.

– Зараз я живу з дружиною у тещі в однокімнатній квартирі, яку вони купили у 2000 році, просто прописаний у батьківській квартирі. Бо матір кинула нас і батько просив не виписуватися, щоб вона якісь права не заявляла на неї.

Чоловік каже, що його дружина працює бухгалтером в трамвайно-тролейбусному управлінні, а батько займається підприємницькою діяльністю в галузі торгівлі на ринку. «Нічого великого і суттєвого немає», – каже поліцейський.

– У 2013 році на мене була оформлена «Skoda Octavia», але ми її продали, бо батько хворів і потрібні були гроші на лікування. Я зараз користуюся автомобілем кума. Він купує автомобілі, ремонтує їх і я попросив поки поїздити у нього. Машина на газу, тому виходить економічно. Це «Toyota Camry» 2007 року випуску, – додав Степан Царюк.

(Декларації за 2015, 2014, 2013, 2012, 2011 роки)

Після реформи міліції у поліцію на Рівненщині створили відділи та відділення поліції.

У відділеннях, зокрема і в Дубровицькому, передбачена одна посада заступника начальника. Ця ж людина має очолювати слідчий відділ поліцейського відділення. Однак, керівник Дубровицького відділення поліції розповідає, що поки він не має жодного заступника, оскільки призначеного начальника слідчого відділу ще немає. Його обов’язки виконує заступник начальника слідчого відділу Іван Отупор.

Раніше ж обов’язки заступника начальника Дубровицького відділення поліції виконував Володимир Коркош. Нині він очолює в цьому відділі сектор карного розшуку.

За 2015 рік Володимир Коркош задекларував 69 тисяч 623 гривні сукупного доходу. Його дружина Світлана Коркош задекларувала у кілька разів більше – 491 тисячу 807 гривень доходу отриманого від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Серед майна Коркошів вказана лише квартира на 49,6 кв. м. Її вони придбали у 2007 році, а у 2013-му остаточно виплатили іпотеку.

До 2012 року Коркоші декларували і авто «Daewoo Sens». Його продали у 2013 році. 

Світлана Коркош зареєстрована підприємцем не так давно – у жовтні 2014 року. Відтоді її доходи ростуть: у 2014 році – 142 тисячі 339 гривень і вже згадані майже півмільйона у 2015 році.

Згідно з інформацією із Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, Світлана Коркош займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах та діяльністю закладів харчування.

Як повідомив поліцейський через прес-службу поліції, у 2014-му його дружина орендувала торгівельну точку площею 15 кв. м. у Дубровиці, тому і це майно відобразили у декларації. 

За інформацією реєстру транспортних засобів МВС, цьогоріч Світлана Коркош зареєструвала авто «Opel Combo» 2006 року випуску. Воно має бути відображене вже у наступній декларації поліцейського. 

Батько поліцейського Микола Коркош у жовтні 2015 року приватизував 25 соток у селі Селець на Дубровиччині.

Як пояснили у прес-службі поліції, це земля під батьківським будинком збудованим багато років тому і на яку досі не були оформлені документи. Також Микола Коркош згідно з інформацією з реєстру речових прав на нерухоме майно, купив 17,5 соток землі в Дубровиці з будинком на 47,6 кв. м. Поліцейський пояснив, що це було переоформлення землі із старим будиночком між родичами, тому питання грошей там не стояло. 

(Декларації за 2015, 2014, 2013, 2012, 2011 роки)

А як справи у Сергія Родзіна, який керував Дубровицьким райвідділом міліції до того, як на цю посаду у жовтні 2015 року прийшов Степан Царюк?

Рік тому люди ініціювали збір підписів за його відставку. Сергія Родзіна, як і багатьох інших керівників райвідділків, звинувачували у «кришуванні» видобутку бурштину.

За інформацією журналіста Дениса Казанського, живе в будинку, відсутньому у декларації та користується автівкою BMW X5 (на ринку авто коштує 20-60 тисяч доларів, в залежності від року виписку).

Фото Дениса Казанського

Цьогоріч його батько, також колишній міліціонер, згідно з реєстром власників транспортних засобів, придбав автівку VOLKSWAGEN TIGUAN 2011 13.02.2016, яка на ринку коштує близько 18 тисяч доларів. У 2015 році з посади начальника райвідділу переведений в Кузнецовський міськвідділ міліції — начальником міліції громадської безпеки.

«Четверта влада» спробувала поспілкуватися із Сергієм Родзіном, щоб з`ясувати, чиїм майном він користується. Попросили допомогти нам розібратися, щоб оприлюднена нами інформація з цього приводу була достовірною.

Адже декларація за 2015 рік у екс-правоохоронця виглядає таким чином:

(Декларації за 2015, 2014, 2013, 2012, 2011 роки)

Натомість екс-поліцейський пригрозив журналістці судовим позов, якщо напише про майно, яке не вказане у декларації.

– У ЗМІ була така інформація, що Ви у будинку проживаєте в Дубровиці, а цього будинку в декларації немає. На кого зареєстрований цей будинок?

– Подайте запити відповідно до закону.

– Це ж не публічна інформація, ми сподівалися, що Ви поясните.

– Я ж кажу, Ви бачили цей будинок?

– На фотографіях бачила.

– Цей будинок одноповерховий, в ньому півтора поверхи, це не мій будинок, в мене квартира, яку ми вже продали. Чого ви випитуєте відому інформацію в працівника, який не працює.

Ви можете писати будь-що, мені байдуже, ви можете писати навіть, що в мене на рахунках у банках лежить мільйон чи два мільйони доларів, які я заробив, працюючи у правоохоронних органах над бурштином можете писати будь-що. А якщо ви подасте інформацію, яка не відповідає дійсності, я звернусь до суду. Я просто забороняю вам подавати про мене будь-яку інформацію. Я не є публічною людиною.

– Уже кілька ЗМІ подавали інформацію, що Вас бачили на автівці BMW X5.

– В мене в гаражі стоїть ще 2 машини, дуже хороші машини і дуже дорогі, я просто за час роботи в міліції я їх заробив, заховав у гараж, а зараз почав на них їздити (незрозуміло, чи правду каже, чи із скарказмом – авт).

Мені байдуже на чому мене бачили, розумієте, воно вже все достало. Кому, хто забороняє працювати і заробляти собі якісь кошти на машину і ще щось. Якщо Ви хочете знати чия машина, зверніться будь ласка у відповідні органи реєстраційні і у вам нададуть інформацію.

– В реєстрі транспортних засобів там можна лише по прізвищу знайти автівку. А на вас немає зареєстрованої машини.

– Значить нема машини.

– Ми й звернулися, щоб Ви правильно пояснили інформацію.

– Я ще раз вам говорю я забороняю будь-які мої дані розголошувати і будь-яким чином згадувати моє прізвище.

– Ви не можете заборонити нам поширювати інформацію про вас і ваші статки – це суспільно-важлива інформація. Ми все ж таки хочемо дізнатись про будинок.

– В кого є інформація що є цей будинок. Я звернуся до суду, Білецька (рівненська журналістка – авт.) буде платити кошти ще, і я куплю за ті кошти ще один будинок. Білецька писала і ще один приїжджав подивився, який автомобіль. Ви приїдьте подивіться які будинки, а тоді пишіть. А не Білецька приїхала глянула і шось пише.

Я просто звернусь до суду, якщо Ви подасте будь-які дані про мене. Я колишній працівник правоохоронних органів, я ловив бандидів, саджав бандитів, деякі повиходили на цей час. І ви зараз будете поширювати інформацію про те, які в мене будинки і де я проживаю, щоб вони до мене приходили, мене знаходили.

– Ця інформація уже є поширена у мережі.

– Публікувати будь-що, крім того що є в декларації, яка є в Інтернеті, будь-що подасте, я просто звернусь до суду. До побачення.

Після цих слів екс-керівник райвідділку кинув слухавку. На жаль, так однозначно і не підтвердивши чи незаперечивши наявності у користуванні незадекларованого майна.


Матеріал підготовлений за підтримки «Інтерньюс Нетворк».

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

Що мають і з чого живуть головний прокурор Рівненщини та його заступники

Чим багаті керівники міліції/поліції у «бурштиновій» Сарненщині

Майно та статки екс-керівників Рокитнівської поліції

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте