Прокурор Рівненщини прокоментував статки з декларації та стосунки із не зовсім колишньою дружиною

Андрій Рудницький пояснив, що не знімає обручку попри розлучення, щоб «не надавати можливість для інших жінок»
Джерело
Четверта влада

Після брифінгу прокурора Рівненської області Андрія Рудницького 18 серпня журналістка «Четвертої влади» мала змогу з ним поспілкуватися. Ми поставили запитання, які залишалися без відповідей при підготовці наших попередніх матеріалів – про те, чому прокурор носить обручку, хоча розлучений, про доходи сім'ї і чи розлучився, щоб уникнути декларування майна і статків дружини.

Коротко історію про прокурора Рудницького за мотивами наших розслідувань можна переглянути у півторахвилинному відео

Про розлучення

– Я не знімаю обручку вже тривалий час і ніколи не знімав після розлучення. Аби не надавати можливість для інших жінок... Я вважаю за необхідне носити обручку і маю надію, що та сім'я, яка колись трошки дала тріщину, вона з'єднається.

– Судячи з фото в соцмережах, ви вже з'єднались... – журналістка.

– У вас може бути не зовсім правильне сприйняття. Ми дійсно тривалий час жили окремо. Але це стосується особистого життя, тому я це обговорювати на загал не буду.

– Для чого ви розлучалися? Для того, щоб не декларувати майно? 

– Все майно те, що було опубліковано, було зазначене в моїх деклараціях і проходило в деклараціях з першого дня декларування. Більше того, всі питання які вами піднімалися, якби було бажання їх з'ясувати, то ви могли би зв'язатися зі мною і ми би їх обговорили.

– Але ми зв'язувалися через вашу речницю і просили про особисту розмову. Я не знаю, чому нам передали тільки стислу відповідь.

– Це питання перевірялось податковою службою, НАЗК і нашими партнерами по реформуванню прокуратури.

– Що саме перевірялося? 

– Майно, повнота декларування, відображення всіх даних. Порушення не встановили. В тому числі при останньому тестуванні і співбесіді був позитивний висновок наших міжнародних експертів.

– А чому ви не одружитесь знову? На фото ви абсолютно щаслива сім'я, їздите у відпустки, цілуєтесь... 

– Я вже тривалий час намагаюся... Можливо, наступного року це вийде зробити. Подивимось. Це вже моє особисте життя, я не даю згоди на публікацію цих нюансів, що я розказую.

Про майно і доходи

– Чим із 2006-го заробляла ваша дружина, бо я знайшла, що підприємиця вона із 2018-го?

– Тоді вона займалася підприємницької діяльністю і була зареєстрована у 2005-му, чи 2006-му році, як приватна підприємиця. Вона займалася будівництвом, дизайном, інтер'єрами і таким іншим. Вона мала в підпорядкуванні кілька осіб і досить успішно вела бізнес. Наскільки відомо, була невелика перерва, а далі вона продовжила працювати.

– Це не можна приховати і це надавалось нашим міжнародним партнерам.

Андрій Рудницький під час брифінгу

При зборі інформації для розслідування «Із Одеси з любов'ю та майном: що і кого приховує головний прокурор Рівненщини», ми знайшли інформацію тільки про те, що Світлана була зареєстрована як фізична особа підприємець із 2018-го року.

Після теперішньої відповіді прокурора ми перевірили ще раз і, в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України справді є інформація, що Світлана реєструвалась підприємицею із 2006-го року. Тоді її основним напрямком діяльності були інші роботи із завершення будівництва.

У 2017-му вона припинила діяльність і у 2018-му зареєструвалась знову. Але основним видом діяльності вже вказано роботу готелів і подібних засобів тимчасового розміщування.

Стосовно нерухомості Світлани Андрій Рудницький пояснив: 

– Дві квартири були придбані в процесі нашого спільного проживання. Одна в іпотеку, інша за наші кошти шляхом викупу реконструйованого приміщення в приватної особи.

Вочевидь, Андрій Рудницький має на увазі дві квартири у Одесі площами 85,2 і 71,6 квадратів. Перша у власності Світлани із 2010-го року, другу взяли в іпотеку у 2008-му році.

Також у Світлани Рудницької два авта: Кіа Седона та Хюндай Соната.

– Для чого їй два авта? – журналістка. 

– Не забувайте, що в нас є донька, по-перше. А по-друге, вона займається підприємницькою діяльністю і використовує авто для цього. 

– А чому будинок у Холодній Балці зареєстрований на доньку?

– В свій час була приватизована квартира на дружину і на доньку ще на початку 2000-х. Квартира була продана і продати можна за умови, що для дитини буде придбане аналогічне майно, або майно не гіршої якості. Щодо цього органи місцевого самоврядування та служба у справах дітей проводять перевірку і дають висновки. На підставі висновків дається дозвіл на продаж і я не можу використати ті кошти на щось інше, окрім придбання майна. І ми оформили на дитину, щоб не було питань.

(Не було би питань також, коли б це майно оформили не лише на доньку, а й на себе, – ред).

– Ваша донька також має фірму, яка належала тещі, а тепер донці. Ця фірма має кафе на Лузанівському пляжі в Одесі. Ви з дружиною його будували?

– Ні. Я до цього не маю стосунку. Це вже в період розлучення, ми тоді спільно не проживали. І, можливо, я вже тоді працював у іншому місті.

– То це все-таки дружина будувала, а не теща?

– Ну, я не знаю хто. Теща підприємиця ще з радянських часів. В мене мати колись займалася бізнесом, ще з мого дитинства. Це і торгівля, і оренда. Багато різного. Я проживаю окремо, то не вникаю. Батьки розлучилися і в матері був свій чоловік, тому некоректно, якби я втручався.

– У вашої матері є ділянка біля Затоки, яку вона отримала як спадщину. Для чого вона їй і чому там? Вони жили в Одесі?

– Так, це спадщина від її чоловіка. Він за своє життя жив в різних місцях. Останнім часом вони жили в Кам'янці-Подільському. Це не моя ділянка і навіть не матері.

– Ближче до вас, ніж до них. 

– Затока – це десь 150 кілометрів від Одеси. Я і Затока – це дуже різні напрямки.

Що було раніше 

Ми з'ясували, що у 2015 році, перед запровадженням електронного декларування, Андрій Рудницький розлучився зі своєю дружиною Світланою, однак досі проводить з нею спільний час.

Наприклад, уже колишня дружина навідувалася у Кропивницький, де працював прокурор, сам він жив у квартирі, що належить Світлані, а всі разом із дітьми вони їздять на відпочинок. Окрім того, Рудницький продовжує носити обручку.

Такі стосунки нагадують фіктивне розлучення.

Саме напередодні запровадження електронного декларування у 2016-му посадовці зачастили з розлученнями. При цьому записували свої статки на іншого з членів подружжя. Ймовірно, щоб приховати статки, які важко пояснити перед законом.

Зокрема, нібито колишній дружині Рудницького належать три квартири в Одесі, ділянка поблизу міста та два автомобілі.

Подробиці цієї історії та небагатослівні коментарі прокурора можна почитати у матеріалі «Із Одеси з любов'ю та майном: що і кого приховує головний прокурор Рівненщини».

Більше про самого Андрія Рудницького є в досьє, а також за теґом.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте