Круасани від нардепа: Олександр Ковальчук відповів, звідки за ним майже 5 гектарів у Рівному

Рівненський нардеп від «Слуги народу» Олександр Ковальчук запросив журналістів в кафе на круасани, для спілкування в честь 50-ти днів депутатства
Джерело
«Четверта влада»

За одним столом, з круасанами та кавою, зустрівся із журналістами та активістами нардеп від Рівного Олександр Ковальчук. «Четверта влада» встигла поставити два запитання. Одне з них – на яке так і не відповів у липні тоді ще кандидат в нардепи від Рівного.

4,8 гектара для багатоповерхівок

На 4,8 гектара землі на вулиці Курчатова у Рівному мали би побудувати житловий масив «Південний». Ця земля призначена під житлову та громадську забудову, і її розпорядником є ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група». Ця компанія заборгувала Олександру Ковальчуку майже три мільйони гривень і віддала землю в іпотеку, щоб гарантувати повернення боргу. 

Синім – місце, де розташована заставлена земельна ділянка. Фото з skyscrapercity.com

Власник землі – ТОВ «Макс Дом» – фірма зі статутним капіталом 500 тисяч гривень, єдиний власник якої – заступник міського голови Рівного у 2009-2014 роках і депутат Рівнеради в 2010-2015 роках Андрій Філін.

ТОВ «Макс Дом» Андрія Філіна виступила поручителем для ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група», яка боргує Олександру Ковальчуку. Має повернути 2 мільйони 899 тисяч 200 гривень до 30-го липня 2020 року.

Власник ділянки передав у іпотеку землю, як гарантію того, що цей борг Олександру Ковальчуку повернуть. Якщо не повернуть – земля перейде у власність Ковальчука. А її вартість щонайменше в 5 разів вища за суму боргу.

Ось такі будинки планували будувати на цій землі ще в 2017-му році. Фото зі skyscrapercity.com

Експерт із питань земельного законодавства Георгій Могильний розповідав, що це законна схема, хоча інколи її використовують для маніпуляцій. Наприклад, якщо земля отримана з порушеннями, і її хочуть захистити від судів, прокуратури тощо.

Якщо хтось отримав землю, яка перед тим була державною чи комунальною, з порушеннями, прокуратура може через суд повернути цю землю у власність держави. Щоб цього не сталося, застосовують досить поширену серед грамотних юристів схему: передають землю в іпотеку третій особі.

І коли суди доходять до того, що це майно можуть забрати, іпотекодержатель виступає і переоформлює на себе право власності на цю землю.

Ще перед парламентськими виборами ми поцікавилися цією ділянкою. Тоді Олександр Ковальчук не пригадав, про що йдеться. Тоді ми показали йому інформацію з реєстру майнових прав. Він сказав, що має уточнити в юристів. Але до виборів так і не уточнив або забувся повідомити, що уточнив.

На прес-сніданку нардеп відповів, звідки у нього ця земля.

– Я фінансовий консалтер і бізнес консалтер. Я консультував компанії і деяких фізичних осіб, які працювали на цих проектах, на той момент – 12 компаній і фізосіб. Не тільки в Рівному, – каже Олександр Ковальчук.

– Я надавав консультаційні послуги. В мене підписаний з ними договір про нерозголошення до 2022-го року. У мене у власності там нічого немає.

– Але якщо вони не виплатять іпотеку, то земля перейде до вас… – журналістка.

– Думаю, вони цього не допустять: там же всі розумні люди. Але якщо перейде, то добре. Буду багачем (сміється – авт.).

Як воно – працювати із кнопкодавом та сексистами

Питаємо в Олександра Ковальчука, чи не соромно йому працювати із нардепом від Рівненщини Сергієм Литвиненком, якого спіймали на кнопкодавстві; із Олександром Дубінським, який відбирає собі в помічниці тільки моделей, та із Максимом Бужанським, який обізвав журналістку НВ «тупою вівцею».

– Мені цікаво, – каже Олександр Ковальчук. – Ми всі різні. Може, ваші слова теж не кожному подобаються. Я не знаю. Кожен несе відповідальність за себе. Я не буду давати оцінки колегам та їхнім діям.

Проте все ж визнає, що голосувати не за себе – погано.

– Це був шок і диво. Але це трапилось, було вибачення, було самоштрафувавання і мені не соромно. 

Розмову з журналістами, яка тривала близько години, нардеп порівнює з прес-марафоном президента. Інші рівненські нардепи від «Слуги народу» марафонів з пресою не проводили. Як і попередній нардеп від Рівного Олег Осуховський.

Інші матеріали «Четвертої влади» з нардепом – за тегом Олександр Ковальчук


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте