«Якщо когось чіпаєш, будь готова до відповіді»: реакція нардепа «Слуги народу» з Рівненщини на скандал
Про конфлікт між новообраним «Слугою народу» Максимом Бужанським та журналісткою видання «Новое время» стало відомо 18-го серпня. Чоловік у своєму Telegram-каналі назвав журналістку «тупою вівцею» за те, що, на думку Бужанського, вона його образила.
«Четверта влада» поцікавилась ставленням до цього конфлікту новообраних нардепів колег Максима Бужанського, які пройшли до парламенту від Рівненщини.
«Я прочитала, посміхнулась і пішла засмагати» – журналістка
Так звана «образа» на адресу Бужанського прозвучала у запитанні при інтерв'ю Ольги із очільником партії Дмитром Разумковим:
«Депутатами вашої партії стали Максим Бужанський, що ностальгує за СРСР і часами Віктора Януковича, Ірина Борзова з активним бізнесом в окупованому Криму і ще кілька цілком яскравих особистостей. Ви згодні з ними розділити репутацію партії?» – звучало у запитанні журналістки.
У матеріалі BBC Україна вказано, що Максим Бужанський неодноразово писав про опозицію до Майдану та постмайданної влади. А в інтерв'ю «Страна.ua» казав, що «єдиний результат Майдану – легалізація нацизму».
У публікації BBC вказано, що восени 2018 року Бужанський свої міркування про «Пакт Молотова-Ріббентропа» між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом закінчив фразою: «Пакт про ненапад блискучий дипломатичний успіх СРСР».
Також у 2017-му Бужанський писав: «Янукович був хр..м президентом. Але законно обраним. І вже всяко краще, ніж те, що маємо зараз. Прибирати його потрібно було на виборах. Чергових, або позачергових. Якщо не було здатного його перемогти кандидата – значить потрібно було чекати ще п'ять років».
У матеріалі «Нового времени» є скрін із Telegram-каналу Максима Бужанського, де він пише свою реакцію на запитання журналістки:
«Чергова тупа вівця, що представляється журналісткою одіозного ЗМІ НВ, в інтерв'ю з представником Слуги народу заявила, що я ностальгую за СРСР і «часами Януковича...».
Ольга Духнич на своїй сторінці у Фейсбук написала, що прочитавши слова Бужанського «...посміхнулась і пішла засмагати». Відповідати «слузі народу» Ольга не захотіла. Бо це схоже на «спробу з’ясувати стосунки з голубом, який нагадив вам на рукав пальто», – йдеться у дописі журналістки.
– Сподіваюсь робота Бужанського, як депутата, буде продуктивніша, різноманітніша і на благо країни – пише Ольга Духич.
«Ми засуджуємо висловлювання обраного нардепа» – «Слуга народу»
Вибачився перед Ольгою очільник партії Дмитро Разумков, розповіла вона на своїй сторінці у Фейсбук: «Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков вчора переді мною вибачився, партія назвала таку комунікацію з журналістами неприпустимою».
Згодом, партія «Слуга народу» на своїй сторінці у Фейсбук оприлюднила заяву стосовно конфлікту.
У дописі йдеться, що партія засуджує висловлювання новообраного нардепа. Політсила вибачилась у журналістки.
Проте, у заяві вказано також, що реакція Максима Бужанського була «хоч і надмірною та неетичною, але достатньо зрозумілою...». Слова журналістки про ностальгію за СРСР та ставленням Бужанського до українських політиків у партії вважають – оціночними судженнями особистих почуттів депутата.
– Тому ми просимо представників засобів масової інформації утримуватися від такого роду оціночних суджень – адже будучи оприлюдненими на офіційних сторінках поважних видань, вони у подальшому сприяють наклеюванню ярликів та упередженому ставленню до політиків, які ще навіть не почали каденцію в якості народних обранців, – йдеться у заяві партії «Слуга народу».
«Макс цей конфлікт не започатковував» – Литвиненко
Ми звернулись особисто до шести депутатів «Слуги народу», які пройшли до парламенту від Рівненщини.
Це мажоритарники: Олександр Ковальчук, Роман Іванісов, Олександр Аліксійчук, Сергій Литвиненко. Списочники: Дмитро Соломчук та Олександр Салійчук.
Особисто на звернення «Четвертої влади» відповіли троє із шести новообраних депутатів.
Олександр Ковальчук пройшов до парламенту від рівненського округу №152. Він підтримує офіційну заяву партії щодо ситуації між Бужанським та Духнич.
– Притримуюся позиції – про потребу співпраці з журналістами, бути публічними і відкритими. Бо саме журналісти допомагають розповідати громаді про важливі ініціативи і починання.
Я поважаю і ціную роботу професійних та незаангажованих «справжніх» журналістів. Стосовно ситуації з Максимом Бужанським то, я підтримую офіційну позицію і заяву партії «Слуга Народу», – каже Олександр Ковальчук.
Його колега Олександр Аліксійчук пройшов до Верховної ради від округу №154.
– Вважаю неприпустимим ображати будь-якого громадянина України і повністю підтримую офіційну позицію партії «Слуга Народу», – каже новообраний депутат.
На наше звернення також відповів переможець на 156-му окрузі Сергій Литвиненко. У дописі на офіційній сторінці він пише:
– На мою думку, мій колега трохи перегнув палку в плані емоційності. Однак, на образливі слова, які, до того ж не є правдою, як каже сам Максим, відповідати треба. Окрім того, це була його реакція на образу.
Макс цей конфлікт не започатковував. І взагалі треба розуміти: якщо когось чіпаєш, будь готова до відповіді – реакція обов’язково прилетить. І вона прилетіла, – вважає екс-директор спиртзаводу.
Він також вказав, що підтримує заяву своєї партії.
Ставлення до конфлікту інших депутатів зі «Слуги народу» поки що немає. Проте, керівниця прес-служби партії на Рівненщині Олена Рубель на звернення журналістів також відповіла, що усі кандидати підтримують позицію партії у цьому питанні.
«Журналістка надала стриману оцінку без образ» – юристка
Оцінити заяву партії ми попросили адвокатку і медіа-юристку Інститут розвитку регіональної преси Людмилу Панкратову.
– Заклики утриматись від оціночних суджень, можливо, є недостатнім розумінням права на свободу висловлювань. Адже журналістка надала стриману оцінку, без образ.
– У даному випадку журналістка досить стримано висловила свою оцінку, проаналізувавши висловлювання публічної особи. Реакція депутата – хамська. Але не тягне на цензуру. Цензура – коли вас лякають негативними наслідками. А в цьому випадку справді «не можна ображатись на голуба...».
Порушеннь у словах журналістки юристка не вбачає.
– Якщо ти надто вразливий, не варто йти на публічну службу. Якщо пішов, треба бути терпимим до критики, – відмічає Людмила Панкратова.
«Двоякі пояснення партії...» – реакція журналісток
Натомість журналістська спільнота оприлюднила «Відкрите звернення від жінок у медіа до депутатської спільноти усіх скликань, політичних партій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування».
Документ підписаний 117 жінками, які працюють у ЗМІ. Про ситуацію між Бужанським та Духнич у зверненні вказано:
«Відсутність вибачень від політика, а також двоякі пояснення партії «Слуга народу» в мережі Фейсбук, які, з одного боку, засуджують дії однопартійця, а з іншого – виправдовують такі дії як реакцію на «оціночні судження», викликають сумніви в тому, що такі вислови чи дії представників / представниць органів влади більше не повторяться».
«Сексистські чи інші образливі висловлювання на адресу журналісток і журналістів уже неодноразово звучали від політиків.
«Дорогенька моя» – звернення Петра Порошенка до журналістки «Детектора медіа» Марини Баранівської. «Хлопчиком» назвав чинний Президент Володимир Зеленський журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача. Голова офісу президента України Андрій Богдан вирішив обійняти журналістку «Радіо Свобода», коли вона ставила йому запитання.
Ці та схожі висловлювання й дії неприпустимі, оскільки вони принижують честь професії й людську гідність», – пишуть журналістки у своєму зверненні.
Підбірку цих та інших проявів зневаги до працівників ЗМІ зробило «Радіо Свобода».
У відкритому зверненні журналістки вимагають від політичних сил, Верховної Ради України, Президента України, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування розробити і запровадити етичний кодекс, рекомендації, законодавство, які б стосувалися боротьби із сексизмом.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти