Криптовалютний мільйонер, безхатько, водій Лексуса: чим живуть керівники Рівненської митниці

102 біткоіни – подарунок від кума без прізвища ще у прокурорські часи Івана Івановича Іванова
Джерело
колаж «Четвертої влади» на основі фото із ФБ-сторінки

«Четверта влада» вже з’ясувала, скільки отримують та яке майно мають керівники митних постів області. І як керівнику митного посту «Рівне-центральний» вдалося придбати Jaguar F pace 2017 року.

Дійшла черга до керівництва головного управління Рівненської митниці ДФС. В головного керівництва декларації цікавіші.

Митник-безхатько

Є у головному управлінні рівненської митниці ДФС Володимир Прокопець. Зараз він виконує обов’язки заступника начальника митниці

У його декларації вказана лише заробітна плата: 52 тисячі 630 гривень та матеріальна допомога – 17 тисяч 952 гривні.

44-річний юрист за майже 16 років митного стажу, схоже не накопичив жодного майна.

В декларації не вказав жодного житла. Не вказав де проживає, якщо не на умовах власності, то на умовах оренди чи користування, як того вимагає законодавство.

У декларації за 2016 рік він вказав у користуванні кімнату у Радивилові площею 10,6 кв.м. Втім, за 2017 рік не задекларував нічого.

«Четверта влада» намагалася сконтактувати із митником, аби дізнатися, де він проживає і чому не задекларував житла. Втім, Володимир Прокопець не піднімав слухавку або ж відбивав дзвінки.

Автомобіль у безоплатному користуванні

Заступник начальника митниці Ігор Козлинець. Він має квартиру у Рівному площею 76,90 кв.м. У власності автомобіля не має, користується Peugeot Partner, 2010 р.в. 

«Четвертій владі» Ігор Козлинець каже, що Олександр Дмитрук, автівкою якого він користується, не його родич. Чому ж тоді він дає йому користуватися автомобілем митник розповідати для рівнян відмовився.

«Четверта влада» звертатиметься до Національного агентства із запобігання корупції, щоб там перевірили чи немає конфлікту інтересів у такому безоплатному користуванню автівкою. 

За 2017 рік він заробив 229 тисяч 828 гривень. Ігор Козлинець має ще 4 тисячі 500 доларів готівкою.

У дружини декларанта – автомобіль Деу Ланос, 2003 р.в. За рік вона отримала 33 тисячі гривень заробітної плати. 

Батьковий Лексус та мільйони готівки

Віталій Сімчук працює заступником начальника митниці та начальником управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії. 

У 2017 році митник працював у ГУ ДФС Києва, в Офісі великих платників податків ДФС та Кіровоградській митниці.

За 2017 рік сукупний дохід його заробітних плат становив – 228 тисяч 715 гривень. Разом з дружиною мають десятки тисяч доларів та євро готівкою. В перерахунку на гривні – це мільйони.

У Рівному митник орендує квартиру площею 69 кв.м.

Користується Віталій Сімчук батьківським автомобілем – Lexus RX350 2010 р.в. Подібна автівка на сайті auto.ria коштує 27,7 тисяч доларів.

З готівки у заступника – 33 тисячі доларів, 17 тисяч євро та 140 тисяч гривень. 

Як розповів «Четвертій владі» Віталій Сімчук, батько Петро Сімчук купив автомобіль за ціною близько 20-ти тисяч доларів. За його словами, батько раніше працював у агробізнесі. 

Хоч дружина митника Ірина Сімчук останні роки ніде не працювала, готівкою задекларувала 40 тисяч доларів, 15 тисяч євро та 150 тисяч гривень.

Вона має також квартиру у Харкові площею 76,2 кв.м. 

За словами Віталія Сімчука, дружина до 2015 року працювала на приватній фірмі. 

– Вона працювала начальником юридичного відділу, – неохоче каже посадовець. –  Я точно не пам’ятаю назви фірми. Нічо тут страшного нема. Я ж не задекларував мільйон доларів. Якби були, то я б їх задекларував. 

– У фірмі був великий сегмент і охорона, і аграрний бізнес там багато було таких аспектів, – додає митник. 

Дружина без доходів, але з квартирами в Києві та Криму

Виконує обов’язки ще одного заступника начальника Рівненської митниці Юрій Волошко. Він працює головним державним інспектором у Київській митниці, але делегований у відрядження на Рівненщину.

За 2017 рік на посаді головного інспектора Київської митниці він заробив 157 тисяч 298 гривень. У його власності також чверть квартири у Дніпрі площею 70 кв.м.  Готівкою у митника 3 тисячі 700 доларів. 

У його дружини Марії Соломахи є дві квартири у Армянську (Крим) площами 45 кв.м та 58,8 кв.м.

Обидві квартири жінка отримала у січні 2014 року. Вартість на дату набуття – 165 тисяч гривень.

Квартиру у Києві площею 67,35 кв.м Марія Соломаха придбала у 2015 році.

Їздить дружина митника на автомобілі Volvo XC60 2012 р.в. Готівкою має 5600 доларів та 750 євро. 

«Четверта влада» зв’язалася із Юрієм Волошком, аби дізнатися яким чином його дружина отримала квартиру в Криму. Окрім того, ми хотіли з’ясувати чим займається дружина митника, що змогла придбати у 2015-му квартиру за 1 мільйон 373 тисячі гривень та автомобіль у 2016-му за 265 тисяч гривень. Адже за останні роки Юрій Волошко не декларує заробітної плати своєї дружини.

Однак посадовець каже, що зараз у відпустці, а тому говорити не хоче. 

– Я зараз у відпустці. Запитаєте у відділі кадрів, коли відпустка закінчується. Тоді приходьте і поговоримо, – каже Юрій Волошко.

Начальник з мільйонами завдяки криптовалютам

Іван Іванов нині виконує обов’язки керівника Рівненської митниці ДФС. Він родом з Рівненщини. Сайту vse.rv.ua розповідав, що народився у Вересневому – передмісті Рівного.

З 2014 року і до сьогодні Іван Іванов працює заступником начальника Київської міської митниці ДФС. З грудня 2017 року відряджений виконувати обов’язки начальника Рівненської митниці ДФС. 

У Київській митниці за 2017 рік йому виплатили 264 тисячі 594 гривні. 

У його власності – земельна ділянка у Київській області та в Гощанському районі. На Рівненщині митник має і житловий будинок 145,67 кв.м. 

Згідно з декларацією Іван Іванов має дві криптовалюти – 102 біткоїна та 500 монеро.

Зазвичай біткоїн очолює десятку лідерів криптовалют. За інформацією сайту finance.ua найменша ціна цієї криптовалюти у 2017 році становила 23 тисячі 500 гривень, найбільша – 542 тисячі гривень за один біткоїн.

Курс біткоїна в період з 1 січня по 31 грудня 2017 року. Найбільший курс криптовалюти був у грудні 2017 року. 

Втім, у декларації митника зазначено, що його 102 біткоїни коштують 61 тисячу 074 гривні. В 2016-му біткоїнів у декларації не було.

Аби придбати таку криптовалюту у 2017-му році, навіть за найнижчими цінами, потрібно не менше двох мільйонів гривень.

Курс іншої криптовалюти, монеро, на сайті coingecko.com, коливався у 2017-му від 11 до майже 400 доларів за одиницю.  

Втім, Івану Іванову, вочевидь, пощастило придбати 500 монеро за 9560 гривень. Принаймні таку суму він вказав у своїй декларації. Хоча за таку кількість монеро, навіть за мінімальними цінами 2017-го року, довелося б заплатити щонайменше 140 тисяч гривень.

До того ж не вказав митник і дату набуття криптовалют у власність. Через це й неможливо точніше вирахувати якою була вартість криптовалют Івана Івановича на момент придбання. 

Ми намагалися сконтактувати з Іваном Івановим, аби детальніше з’ясувати походження криптовалют.

Телефонували йому і на робочий, залишили повідомлення секретарю. Спробували зателефонувати до нього і на мобільний. Однак, начальник повідомив, що зайнятий і кинув слухавку. На Фейсбук-повідомлення також не відповів.

Але перед публікацією матеріалу Іван Іванов все ж вийшов на зв'язок у Фейсбук-месенджері. Сказав, що біткоїни і монеро йому подарував кум, прізвища якого він не пам'ятає, і відбулося це ще близько десяти років тому, коли пан Іванов працював у прокуратурі. Датальнішу розмову дивіться у матеріалі: Ставлю свічки за здоров'я кума.

Нині курс біткоїна – більше 190 тисяч. Якщо помножити на 102 – це майже 20 мільйонів гривень.

Сподіваємося, що НАЗК спробує з'ясувати скільки коштує криптовалюта митника і коли саме вона з'явилася..

Криптовалютний мільйонер автомобіля свого не має. За декларацією він безоплатно користується автомобілем SKODA SUPERB. 2011 р.в.

Чому декларант користується автомобілем Марчака Дмитра та ким власник автомобіля доводиться митнику читайте у розмові з Іваном Івановим.

Іван Іванов працював, окрім митниці, і в прокуратурі, і в СБУ, балотувався в Рівненську обласну раду від Аграрної партії і має амбіції стати народним депутатом, про які він розповів журналістам сайту vse.rv.ua.

Що таке працювати у Верховній Раді Іван Іванов розуміє – в липні-вересні 2014 року працював на платній основі помічником-консультантом в депутата від Партії регіонів Олександра Єдіна.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)